Seler to składnik wielu potraw, który nadaje im charakterystycznego smaku i wyjątkowego aromatu. Ponadto jest bardzo popularny wśród osób dbających o zdrową dietę ze względu na dużą zawartość składników odżywczych. Uprawa selera w ogrodzie nie jest łatwym zadaniem, gdyż jest to roślina dość wymagająca. Natomiast przy odrobinie specjalistycznej wiedzy można uzyskać obfite plony. Jak pielęgnować seler w lipcu? Oprócz podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych stosuję naturalny nawóz, dzięki któremu warzywa rosną duże i zdrowe. Przepis na niego jest niezwykle prosty.
Czytaj artykułAgrest jest chętnie uprawiany w przydomowych ogródkach ze względu na swój unikalny smak i wartości odżywcze. Najczęściej występuje w formie krzewiastej, natomiast w ostatnim czasie coraz większym zainteresowaniem cieszą się odmiany pienne, czyli szczepione na pniu. Przybierają atrakcyjną formę niewielkich drzewek, co znacznie ułatwia ich pielęgnację i zbiór owoców. Jak uprawiać agrest pienny, aby dobrze rósł i obficie plonował? Sprawdź.
Czytaj artykułPomidory to absolutny must have w moim ogrodzie. Mają doskonały smak i aromat, a do tego są bogate w witaminy oraz substancje odżywcze. Jak wyhodować duże pomidory? Warzywom należy zapewnić optymalne warunki do wzrostu i rozwoju, a także zadbać o niezbędne zabiegi pielęgnacyjne. Kluczem do sukcesu uprawy pomidorów jest nie tylko regularne podlewanie, ale również przycinanie i nawożenie. Zdradzę wam mój sposób na dokarmianie krzaków, dzięki któremu wydają bardzo duże owoce.
Czytaj artykułMarzysz o pięknym ogrodzie, ale mszyce regularnie niszczą twoje rośliny? Obecność tych szkodników może mieć katastrofalne skutki dla naszych upraw, dlatego należy jak najszybciej rozpocząć z nimi walkę. Na pierwszy rzut oka to zadanie wydaje się trudne, ale istnieje szereg domowych sposobów na pozbycie się mszyc z ogrodu. Mało znaną, ale skuteczną metodą jest wykorzystanie składnika, który zwykle ląduje w koszu na śmieci. Zrób oprysk na bazie tego produktu, a mszyce znikną co do jednej.
Czytaj artykułChcesz wprowadzić trochę egzotyki do swojego ogrodu? Poznaj trytomę groniastą, która może pochwalić się niezwykłą urodą. Zachwyca oryginalnym kształtem i intensywnymi kolorami, a jej kwiatostany utrzymują się przez całe lato. Aby co roku pięknie kwitła, należy zadbać o właściwe stanowisko oraz prawidłową pielęgnację. Choć ma egzotyczne pochodzenie, dobrze radzi sobie w naszych warunkach klimatycznych. Sprawdź, jak wygląda uprawa trytomy groniastej.
Czytaj artykułKażdy ogrodnik, zarówno początkujący, jak i doświadczony marzy o licznych i dorodnych plonach. Dlatego szuka coraz to nowszych sposobów na uprawę warzyw w swoim ogrodzie. Chcąc uzyskać jak najlepsze zbiory dyni i cukinii, w zeszłym roku postanowiłam wypróbować nietypową metodę – posadziłam warzywa… na kompoście. Dzięki temu moje plony były obfite, jak nigdy dotąd, i to bez zastosowania sztucznych nawozów czy pestycydów. Poznaj tajniki uprawy dyni i cukinii na kompostowniku.
Czytaj artykułW kwiaciarniach można znaleźć szeroką gamę kwiatów na różne okazje. Wśród nich są zarówno gatunki tradycyjne, jak i egzotyczne. Kwiaciarnie oferują kwiaty żywe, sztuczne, pojedyncze i w kompozycjach. Mają też szeroki asortyment roślin doniczkowych. Nasza kwiaciarnia jest niezwykła. Po dłuższym wpatrywaniu możemy zauważyć, że wśród kwiatów i liści ukryte są twarze. Czy potrafisz dostrzec je wszystkie? Na rozwiązanie tej zagadki masz tylko 6 sekund.
Czytaj artykułOd lat uprawiam marchewkę w swoim ogrodzie, gdyż jest wyjątkowo zdrowa, ma bardzo szerokie zastosowanie w kuchni, a do tego nie jest szczególnie wymagająca. Mimo to jej uprawa wymaga pewnej wiedzy i uwagi, zwłaszcza w lipcu, kiedy panują wysokie temperatury. W przeciwnym wypadku warzywa zaczną pękać, staną się gumowate i niesmaczne. Na szczęście mam sprawdzony sposób, dzięki któremu marchew będzie duża i soczysta. Tajemnica tkwi w odpowiedniej odżywce.
Czytaj artykułW lipcu ogród jest w pełni rozkwitu, czarując swoim zapachem i magią kolorów. Mogłoby się wydawać, że jest już za późno na wysiew i sadzenie kwiatów. Okazuje się jednak, że wcale tak nie jest. Są gatunki, które doskonale przyjmują się w tym okresie i będą cieszyć swoim kwitnieniem jeszcze w tym sezonie. Jakie kwiaty posadzić i posiać w lipcu? Lista roślin wcale nie jest krótka.
Czytaj artykułSzukasz rośliny, która świetnie zastąpi lawendę w ogrodzie? Przetacznik będzie doskonałym wyborem. Ta wieloletnia bylina kwitnie aż do pierwszych przymrozków, urzekając licznymi, miododajnymi kwiatostanami w kolorze białym, różowym, niebieskim czy fioletowym. Jest odporna na choroby i niskie temperatury, dobrze poradzi sobie w różnych warunkach oraz nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Przetacznik zasługuje na to, aby być w każdym ogrodzie. Jakie warunki trzeba spełnić, aby pięknie wyglądał przez cały sezon? Które odmiany zasługują na szczególną uwagę? Sprawdź.
Czytaj artykułPiękne i kolorowe petunie zdobią mój balkon aż do później jesieni. Choć są łatwe w uprawie, nie możemy ich zostawić samym sobie. Aby dłużej i ładniej kwitły, wymagają regularnych zabiegów pielęgnacyjnych, szczególnie w gorącym okresie letnim. Jedną z najważniejszych czynności jest podlewanie, ale nie tylko. Rośliny te potrzebują również dokarmiania, dzięki czemu będą miały energię do tworzenia kwiatów. Dziś podzielę się z wami trzeba sposobami na bujne kwitnienie petunii. Są niezawodne.
Czytaj artykułSzałwia muszkatołowa jest dwuletnią rośliną, chętnie uprawianą w ogrodach ze względu na wspaniałe kwitnienie. Nie bez znaczenia są również właściwości lecznicze szałwii oraz jej walory smakowe. Dowiedz się więcej o uprawie i zastosowaniu tej ciekawej rośliny i zaproś ją do swojego ogrodu.
Czytaj artykułSamodzielnie wyhodowane, słodkie i soczyste winogrona to prawdziwa duma każdego ogrodnika. Tym bardziej że krzewy winorośli są podatne na wiele chorób oraz działanie co najmniej kilku szkodników. Zanim więc rozpoczniesz uprawę, poznaj sprawdzone metody, które ułatwią ci skuteczną ochronę roślin.
Czytaj artykułSłońce jest niezbędne roślinom do życia, ale czasem bywa uciążliwe. Zbyt mocne promienie słoneczne mogą doprowadzić do poparzenia liści, osłabienia okazów, a nawet do ich całkowitego uschnięcia. Są jednak gatunki, które doskonale poradzą sobie w pełnym słońcu. Co więcej, mogą zasłonić mało atrakcyjne miejsca w ogrodzie i z powodzeniem zastąpić trawnik. Poznaj najlepsze rośliny okrywowe na pełne słońce, które nie boją się upałów.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 99
- Następna