Samodzielna uprawa warzyw niesie ze sobą szereg korzyści. Wówczas mamy pewność, że charakteryzują się one wysoką jakością oraz są przede wszystkim pozbawione chemii. Jednak niektóre gatunki warzyw wymagają wcześniejszego przygotowania rozsady. Wiele osób zastanawia się, ile nasion wysiewać, by starczyło plonów na cały rok. Jak gęsto siać warzywa i zioła? Podpowiadamy, jak wyliczyć ilość nasion do wysiania. Sprawdzamy też, jakie odstępy warto zachować pomiędzy poszczególnymi warzywami.
Czytaj artykułRannik to uroczy kwiat, który jako jeden z pierwszych przywita wiosnę w twoim ogrodzie. Zakwita wcześniej niż znacznie bardziej popularne od niego przebiśniegi czy krokusy. Nie boi się śniegu ani mrozu, a dodatkowo wyróżnia się żółtymi kwiatami, które przypominają tańczące baletnice. Jak uprawiać ranniki zimowe? Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, żeby dobrze rosły.
Czytaj artykułTuje to bardzo częsty widok w polskich przydomowych ogrodach. Chętnie sadzi się je jako żywopłoty, mogą też rosnąć pojedynczo. Aby były gęste i zachwycały swoim wyglądem, należy je regularnie przycinać. Kiedy jest na to idealny moment? Nie przegap ważnych terminów, a tuje będę ozdobą twojego ogrodu.
Czytaj artykułRośliny doniczkowe nie tylko pięknie wyglądają, ale również pozytywnie wpływają na nasze samopoczucie. Pomogą uspokoić myśli, wyciszyć się i odprężyć, mogą też pobudzić wyobraźnię czy kreatywność. Należy jednak wybrać rośliny, które będą pasowały do twojego znaku zodiaku. Jaki kwiatek pokocha Byk, Skorpion czy Panna? Sprawdź.
Czytaj artykułWoskówka to efektowna, ale jeszcze mało znana roślina. Przywędrowała do nas z bardzo daleka, bo aż z Australii. W naszym klimacie uprawiana jest głównie jako roślina doniczkowa. Woskówka wyróżnia się długim i spektakularnym kwitnieniem, wydziela też piękny zapach, który natychmiast roznosi się w całym domu. Jej dodatkową zaletą jest to, że nie wymaga szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Poznaj tajniki uprawy woskowego kwiatu.
Czytaj artykułPleśń w doniczce to zjawisko dość częste, które pojawia się szczególnie w okresie jesienno-zimowym i może utrzymywać się aż do wiosny. Nie tylko psuje estetykę, ale również stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia naszych roślin. Jak zatem pozbyć się spleśniałej gleby? Jednym z najpopularniejszych sposobów jest użycie cynamonu. Niestety przyprawa o pięknym zapachu nie zawsze przynosi zadowalające efekty. Okazuje się jednak, że istnieje dużo skuteczniejszy sposób na pozbycie się pleśni w doniczce. Wystarczy jeden produkt z kuchni i po problemie.
Czytaj artykułPłyta indukcyjna cieszy się coraz większym zainteresowaniem, zwłaszcza wśród osób, które urządzają nowoczesne wnętrze. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest bezpieczna w użyciu, umożliwia szybkie gotowanie oraz pasuje do wystroju niemal każdej kuchni. Warto jednak pamiętać, że płyta indukcyjna wymaga nieco innego traktowania, niż zwykła kuchenka gazowa, ponieważ można łatwo porysować jej powierzchnię. Jak zatem ją wyczyścić? Poznaj genialny sposób na czyszczenie płyty indukcyjnej, dzięki któremu nie zostanie ani jedna smuga.
Czytaj artykułNie ma nic lepszego niż smak warzyw z własnego ogrodu. Takie uprawy nie tylko dają wiele satysfakcji, ale również zawierają ogromna ilość składników pokarmowych, gdyż pozbawione są chemii oraz sztucznych dodatków. Własnoręcznie wyhodowane plony pozwalają też sporo zaoszczędzić. Jeśli jednak nie mamy zbyt dużego doświadczenia w ogrodnictwie, na początek warto wybrać warzywa łatwe w uprawie. Dzięki temu będą rosły i plonowały bez większego nakładu pracy z naszej strony.
Czytaj artykułPlanujesz remont domu w 2024 roku? Mamy dobrą wiadomość! W tym celu można uzyskać dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze. Do zgarnięcia jest nawet 136 tys. zł. Chociaż wniosek o dotację może złożyć każdy, należy spełnić kluczowy warunek. Jak uzyskać dofinansowanie na remont domu? Na co można wydać pieniądze otrzymane z dotacji? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułŚwiat roślin doniczkowych jest niezwykle bogaty i różnorodny. Kwiaty stanowią nieodłączny element wielu przestrzeni, dodając życia i koloru do naszych mieszkań czy domów. Oprócz tego pozytywnie wpływają na jakość powietrza, poprawiają nasze samopoczucie, a nawet obniżają poziom stresu. Myślisz, że jesteś prawdziwym znawcą roślin doniczkowych? Sprawdź swoją wiedzę w naszym QUIZIE. Dasz radę rozpoznać je po liściach? Uprzedzamy, to wcale nie tak łatwo zdobyć komplet punktów. Powodzenia!
Czytaj artykułRośliny doniczkowe stanowią najpiękniejszą ozdobę każdego domu. Oprócz walorów dekoracyjnych pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, gdyż dbają o odpowiednią ilość tlenu i oczyszczają powietrze ze szkodliwych substancji. Jakie są najpiękniejsze rośliny doniczkowe? Poznaj 11 okazów, które musi mieć każdy miłośnik zieleni.
Czytaj artykułNowe taryfy za sprzedaż i dystrybucję energii elektrycznej zostały już zatwierdzone. Ceny prądu w 2023 roku były zamrożone. Jak jednak wygląda sytuacja w tym roku? Ile zapłacimy za 1 kWh w 2024 roku? Jak to wpłynie na wysokość naszych rachunków? Sprawdź.
Czytaj artykułRośliny doniczkowe od czasu do czasu potrzebują dodatkowego wsparcia w postaci nawozów. Dzięki temu będą prawidłowo się rozwijać, szybciej rosnąć, obficie kwitnąć, a nawet staną się bardziej odporne na różnego rodzaju choroby. W sklepach ogrodniczych można znaleźć gotowe mieszanki do nawożenia roślin. Ale po co wydawać pieniądze, skoro można zrobić odżywkę ze środka, którego używamy codziennie. Koniecznie wypróbuj, a twoje rośliny rozrosną się jak nigdy wcześniej.
Czytaj artykułTerraria z roślinami to dekoracyjny hit ostatnich lat. Takie kompozycje wyglądają niezwykle efektownie i doskonale wpisują się w różne style aranżacji wnętrz. Oczywiście najprostszą metodą jest kupienie gotowca, jednak ceny na niego sięgają nawet kilkuset złotych. Na szczęście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić terrarium z roślinami samemu w domu. Wystarczy duży słoik na przetwory, godzina czasu i odrobina kreatywności.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 99
- Następna