Newsroom 26.01.2023

Kradzież na klamkę to coraz popularniejsza metoda okradania mieszkań. Były już metody „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tym razem pomysłowi złodzieje po prostu sprawdzają, które drzwi wejściowe nie są zamknięte. Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą? Jak rozpoznać złodzieja domowego?

Czytaj artykuł 

Bukszpan możemy znaleźć prawie w każdym ogrodzie. Nic dziwnego, niewiele roślin znajdzie w nim tak wiele różnych zastosowań. Niestety od lat bukszpan traci swoją odporność, dlatego wiele osób myśli czym go zastąpić. Czy w ogóle da się zastąpić bukszpan w naszych ogrodach? To trudne, ale wykonalne zadanie. Sprawdź, jakie rośliny nadają się do zasadzenia zamiast bukszpanu.

Czytaj artykuł 

Kratka wentylacyjna odpowiada za właściwy przepływ powietrza i usuwanie nadmiaru wilgoci, a także przykrych zapachów. Bardzo szybko staje się więc siedliskiem brudu, bakterii oraz zalegającego tłuszczu. Nadmiar tych zanieczyszczeń może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów. Wówczas pojawiają się pierwsze oznaki jej złego działania. Jak wyczyścić kratkę wentylacyjną i jak często to robić?

Czytaj artykuł 

Mikrofalówka to niezbędne urządzenie w każdej kuchni. Pomoże nie tylko podgrzać dowolny posiłek, lecz także rozmrozić potrzebne produkty, a nawet je ugotować. Niestety kuchenka mikrofalowa, jak każdy inny sprzęt w kuchni, bardzo łatwo brudzi się w trakcie użytkowania. Dlatego, aby funkcjonowała bez zarzutu, należy systematycznie ją myć. Jak wyczyścić mikrofalówkę bez użycia detergentów? Wystarczy kilka podstawowych produktów kuchennych i odrobina cierpliwości.    

Czytaj artykuł 

Silica gel, czyli żel krzemionkowy, to popularny środek osuszający,  często dodawany m.in. do pudełek z butami czy nowych torebek. Sprawdźcie, jakie właściwości ma silica gel i do czego można wykorzystać go w domu.

Czytaj artykuł 

Pielęgnacja storczyków zimą uzależniona jest przede wszystkim od ich odmiany. Niektóre storczyki przechodzą w stan spoczynku, podczas gdy inne zimą bujnie kwitną. Jak dbać o storczyki, by przetrwały ten trudny okres? Jak je pielęgnować i czego potrzebują? Oto kilka zasad, których warto przestrzegać, by pomóc storczykom.

Czytaj artykuł 

Ciemiernik wschodni zaczyna kwitnąć w okresie Wielkiego Postu i Wielkanocy, dlatego jego inna nazwa to „Róża wielkopostna”. To efektowna i dość odporna roślina, jednak wymaga właściwej pielęgnacji, by szybko się rozrastała oraz obficie kwitła. Jak uprawiać różę wielkopostną? Czego potrzebuje i dlaczego nie kwitnie?

Czytaj artykuł 

Spuchnięte panele to zmora posiadaczy podłóg wykończonych panelami laminowanymi. Paskudne wybrzuszenia to najczęściej efekt zalania powierzchni wodą oraz niedokładnego usunięcia mokrych plam. Na szczęście istnieją sprawdzone sposoby, dzięki którym zniszczone panele szybko odzyskają swój piękny wygląd. Naprawisz je w kilka chwil!

Czytaj artykuł 

Monstera to piękna roślina doniczkowa o okazałych błyszczących liściach, która pięknie prezentuje się we wnętrzach. Czasami jednak z powodu niewłaściwej pielęgnacji jej liście żółkną, brązowieją, a kwiat traci swój urok. Jak odratować monsterę? Sprawdźcie nasz patent!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.