Artykuły
Do rodzaju tawuła należy kilkadziesiąt gatunków pięknych krzewów i jeszcze więcej odmian. Przyjrzyjmy się zatem bliżej roślinie, jaką jest tawuła szara, zwana także norweską. Jest krzewem niewymagającym i łatwym w uprawie, dobrze znosi trudne warunki, a w okresie kwitnienia obsypuje się tysiącami białych kwiatów. Jest niezwykle ozdobny, a przy tym może w ogrodzie bardzo wiele zastosowań. Podpowiadamy, jak uprawiać i pielęgnować tawułę szarą, by pięknie kwitła.
Czytaj artykułMrówki są wszechobecne – można je spotkać w lesie, parku, ogrodzie, a nawet w domu. Choć są postrzegane jako owady pożyteczne, gdyż odgrywają niezwykle ważną rolę w ekosystemie, potrafią skutecznie uprzykrzyć życie. Dlatego warto poznać najlepsze sposoby, aby szybko sobie z nimi poradzić. Dziś chcę zdradzić swój patent na pozbycie się mrówek w ogrodzie i w domu. Dzięki niemu zapomniałam o granulkach czy innej chemii. Wszystko, czego potrzebuję, to kilka składników z kuchni.
Czytaj artykułWśród wielu popularnych krzewów ogrodowych niezmiennie królują róże, udekorowane co sezon pełnymi, intensywnie pachnącymi kwiatami. Jednak niektóre błędy w uprawie mogą doprowadzić do tego, że krzewy przestaną kwitnąć. Jak wówczas ponownie pobudzić je do wypuszczania nowych pąków? Ogrodniczka podpowiedziała mi, że najlepszy naturalny koktajl na kwitnienie róż zrobię z trzech składników. Wystarczy podawać im go raz w tygodniu, a ożyją, jak nigdy ubierając się w tysiące barwnych płatków.
Czytaj artykułKrzewy agrestu pozbawione z dnia na dzień liści to prawdziwa katastrofa. Ogołocone, wyniszczone rośliny wyraźnie słabną i mają coraz mniej owoców. Zimą łatwiej przemarzają, a wiosną brak im sił do regeneracji. Gołożery potrafią pojawić się w chwilę, wystarczy, że przez kilka dni nie zajrzymy do ogrodu. Odpowiadają za nie mikroskopijne gąsienice na agreście – brzęczak lub piłecznica są podobne do ziarnka ryżu, ale potrafią ogolić cały krzak już w dobę, podobnie jak zwójka. Podpowiadamy, jak z nimi walczyć bez użycia chemii.
Czytaj artykułŚlimaki potrafią szybko zniszczyć nasze uprawy, dlatego ogrodnicy szukają coraz nowszych rozwiązań na pozbycie się ich ze swojej działki. Ja też nie jestem wyjątkiem. Wypróbowałam mnóstwo oprysków, stosowałam różne pułapki, ale szkodniki znowu wracały. Aż do czasu, kiedy sąsiadka zdradziła mi naprawdę rewelacyjny patent na ślimaki. Nie wierzyłam, że to działa, dopóki nie wypróbowałam w swoim ogrodzie. Wyłapie szkodniki co do jednego.
Czytaj artykułLagerstroemia indyjska, potocznie nazywana jest bzem południa, to jedno z najpiękniejszych i najdłużej kwitnących drzew. W przypadku lagerstroemii śmiało można stwierdzić, że trud związany z opieką nad rośliną rzeczywiście się opłaca. W okresie kwitnienia wygląda bajecznie. Zobacz, jak ją uprawiać i jaki zabieg wykonać, by jeszcze piękniej kwitła.
Czytaj artykułRododendrony zwane różanecznikami to zróżnicowany rodzaj krzewów ozdobnych. Dzięki temu pasują do każdego rodzaju ogrodu, od minimalistycznych po te pełne roślinności. Ich imponujące kwiaty mogą ozdobić także twój ogród. Jak rozmnożyć rododendron? Zrób to według instrukcji, będziesz mieć nowy krzak za darmo.
Czytaj artykułPilśniowiec winoroślowy, mikroskopijny roztocz, stanowi istotne zagrożenie dla producentów winogron w Europie i Ameryce Północnej. Charakterystyczne objawy jego żerowania to srebrzyste plamy pilśni na spodzie liści oraz wypukłe nabrzmienia na górnej stronie. Podpowiadamy, jak rozpoznać obecność tego szkodnika i jak go skutecznie zwalczać.
Czytaj artykułMinimalizm, prostota i funkcjonalność – tak można opisać meble w stylu skandynawskim. Ten ponadczasowy design zdobywa coraz więcej miłośników na całym świecie. Chcesz dowiedzieć się, jak wprowadzić meble skandynawskie do swojego wnętrza i z czym je łączyć?
Czytaj artykułChcesz cieszyć się zielonym dywanem przed domem, jednak nie wiesz, jak często kosić trawę latem? Obawiasz się, że zabiegi pielęgnacyjne w ogródku wykonujesz za rzadko lub ze zbyt dużą częstotliwością? Przeczytaj i przekonaj się, jak dbać o trawnik latem, kiedy najlepiej sięgnąć po kosiarkę i dlaczego rankiem lepiej zrezygnować z niektórych zabiegów.
Czytaj artykułSzerszeń azjatycki (Vespa velutina) kontynuuje swoją inwazyjną podróż przez Europę. Coraz częściej pojawiają się doniesienia o rekordowo rosnącej liczbie gniazd tego gatunku w Niemczech. Oznacza to, że już niedługo może pojawić się także w Polsce. Ten owad, choć nie największy w swojej rodzinie, jest uznawany za jedno z największych zagrożeń dla pszczół miodnych i może być niebezpieczny dla ludzi. Sprawdź, czym szerszeń azjatycki różni się od europejskiego, gdzie zakłada gniazda i jak postępować w przypadku ukąszenia.
Czytaj artykułLetni ogród wypełniają bujnie rosnące i kwitnące rośliny, a piękna pogoda skłania nas do wypoczynku. Żaden działkowiec nie może jednak pozwolić sobie na relaks, gdy wśród upraw grasują szkodniki i rozprzestrzeniają się infekcje. Ciepłe miesiące w roku są czasem wzmożonej aktywności wielu niebezpiecznych owadów i patogenów. Co atakuje rośliny w ogrodzie latem? Jak walczyć z chorobami i szkodnikami o tej porze roku? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułCzym charakteryzuje się wnętrze w stylu rustykalnym? To przede wszystkim idealne miejsce do zabawy, nauki i odpoczynku. Wszystko to dzięki zastosowaniu naturalnych materiałów i wyposażenia z charakterem. Jak zaprojektować pokój dziecięcy w stylu rustykalnym? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Czytaj artykułCzyszczenie klimatyzacji domowej to gwarancja zdrowego powietrza w twoim domu. Przed rozpoczęciem sezonu letniego warto poświęcić czas na konserwację urządzenia, by uniknąć problemów zdrowotnych i technicznych. Co należy zrobić, zanim zaczniesz używać klimatyzacji domowej? Odpowiedź na to i inne pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 744
- Następna