Artykuły
W sierpniu, kiedy krzaczki pomidorów skupiają się na wzroście, warto wkroczyć do ogrodu z nożycami, by przekierować ich energię na dojrzewanie owoców. Odpowiednio przycięte pędy pozwolą słońcu dotrzeć do każdego pomidora, przyspieszając jego dojrzewanie i sprawiając, że plony staną się obfite i pełne smaku jeszcze przed nadejściem chłodnych dni. Wyjaśniamy, po co przycinać pomidory w sierpniu i jak odpowiednio przeprowadzić zabieg ogławiania.
Czytaj artykułJeśli masz garaż, możesz przechowywać w nim rower w zimowych miesiącach. Jednak jak to zrobić, aby w pełni zachował swoją sprawność i był znowu gotowy do użytku na wiosnę? Poznaj kilka porad, które przydadzą się każdemu właścicielowi jednośladu!
Czytaj artykułCo zrobić z hortensjami ogrodowymi po kwitnieniu? To pytanie zadaje sobie wielu właścicieli tych pięknych krzewów. Niektórzy pozostawiają suche kwiatostany na gałązkach, aby były ozdobą w czasie zimy i chroniły roślinę przez mrozem. Osobiście wolę je od razu ściąć. Jak to zrobić, aby nie zaszkodzić roślinie, która późnym latem zawiązuje pąki na kolejny sezon? Sprawdź, jak przycinać hortensje ogrodowe, gdy przekwitną.
Czytaj artykułO porzeczki musimy zadbać także po zakończeniu owocowania, co zapewni nam dobre plony w przyszłym roku. Odpowiednia pielęgnacja krzaków obejmuje m.in. przycinanie, ochronę przed chorobami, a także nawożenie. Aby porzeczki zdrowo rosły i obficie owocowały, należy im dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. W tym celu doskonale sprawdzi się produkt, który zwykle ląduje w koszu na śmieci. A szkoda, gdyż zawiera cenne minerały, które sprawią, że uzyskamy jeszcze więcej smacznych i dorodnych owoców.
Czytaj artykułKlon japoński to roślina, która od lat zdobywa serca ogrodników na całym świecie. Jego delikatne liście i spektakularne kolory jesienią sprawiają, że staje się on prawdziwą ozdobą każdego ogrodu. Aby jednak cieszyć się pięknem klonu japońskiego przez długie lata, warto poznać jego wymagania i zasady odpowiedniego nawożenia. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że nasze drzewko będzie jesienią zachwycało różnymi odcieniami czerwieni.
Czytaj artykułSzukasz zimozielonej krzewinki, która będzie zdobić twój ogród przez cały sezon? Świetnie sprawdzi się modrzewnica pospolita zachwycająca nie tylko efektownym pokrojem i obfitym kwitnieniem, ale również prostotą pielęgnacji. To całkowicie mrozoodporna roślina, która doda uroku przydomowym wrzosowiskom. Gdzie sadzić modrzewnicę pospolitą? Na co zwrócić uwagę podczas jej uprawy? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułBegonie przez długie miesiące zdobią nasze balkony i tarasy kolorowymi kwiatami. Choć ich uprawa nie jest trudna, nieświadomie możemy popełnić błąd, przez który rośliny zaczną więdnąć. Dlaczego begonie marnieją i słabo kwitną? Jak przywrócić je do życia i pobudzić do zawiązywania pąków? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.
Czytaj artykułNawłoć występuje pospolicie w całej Polsce. Porasta łąki, skraje lasów czy nieużytki, dlatego jest często uważana za chwast. Tymczasem okazuje się, że ma szerokie spektrum właściwości, które można wykorzystać na wiele sposobów. Nawłoć jest wykorzystywana nie tylko w leczeniu wielu schorzeń, ale również w ogrodnictwie. Wzmacnia rośliny, a także chroni przed szkodnikami, dzięki czemu stanowi konkurencję dla pokrzywy. Przygotuj gnojówkę lub oprysk z nawłoci, a twoje uprawy będą zdrowe.
Czytaj artykułCzaruje swoimi pięknymi, różowymi kwiatami, a jej wspaniały zapach zwabia do ogrodu owady zapylające. Trojeść amerykańska jest niezwykle ozdobna i miododajna, ale jej uprawa jest zakazana w naszych ogrodach. Grożą za nią srogie kary, dlatego lepiej nie narażać się na przykre konsekwencje. Dlaczego trojeść amerykańska jest rośliną zakazaną? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułJuż 1 sierpnia 2024 roku zaczną obowiązywać nowe regulacje w branży budowlanej. Minister Rozwoju i Technologii zdecydował się na wprowadzenie zmian w warunkach technicznych, które mają uporządkować zasady sytuowania budynków na działkach. Chodzi m.in. o wprowadzenie minimalnych odległości między nimi oraz minimalną powierzchnię lokali użytkowych, obecność wózkarni i rowerowni czy obowiązkowe przegrody balkonowe.
Czytaj artykułTegoroczna uprawa ogórków nie należy do udanych. Niestety, skrajne warunki pogodowe, susza i choroby, mające ogromny wpływ na ich plonowanie, spowodowały duże straty. Utrzymać przydomową plantację do połowy lata udało się tylko nielicznym. Jeśli należysz do grona szczęśliwców, sprawdź, jak powinno wyglądać nawożenie ogórków w sierpniu. Czym je zasilić, aby zbiory były większe? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułUprawa papryki w ogrodzie nie należy do trudnych – wystarczy trochę zaangażowania i odpowiedniej wiedzy, aby cieszyć się bogatymi i smacznymi plonami. Niestety nie jest pozbawiona problemów. Czasem się zdarza, że liście krzaków żółkną i więdną, co może świadczyć o tym, że papryka została zaatakowana przez groźną chorobę, jaką jest fuzarioza. Walkę z nią musimy rozpocząć jak najszybciej, gdyż jest w stanie w krótkim czasie zniszczyć całe uprawy. Poznaj naturalne sposoby na fuzariozę papryki oraz sprawdź, jak zapobiec jej wystąpieniu.
Czytaj artykułDofinansowanie do fotowoltaiki zmienia swoje zasady od 2 września, ale pierwsze zmiany zaszły już 1 sierpnia 2024 roku. Wszystko to w ramach programu rządowego Mój prąd 6.0. Osoby, które złożyły wniosek o dofinansowanie, będą musiały teraz wykupić również magazyn ciepła lub magazyn energii. Wyjaśniamy, na czym polega zmiana i jakie warunki trzeba spełnić, by dostać dofinansowanie do fotowoltaiki w 2024 roku.
Czytaj artykułGęsty i zdrowy żywopłot to cel wielu właścicieli ogrodów, którzy chcą stworzyć zieloną barierę zapewniającą prywatność i estetykę przestrzeni. Ligustr zimozielony jest popularnym wyborem ze względu na swoją zdolność do tworzenia bujnych i trwałych osłon. Przedstawiamy, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować ligustr, aby cieszyć się jego bujnym wzrostem i pięknym wyglądem przez cały rok.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 765
- Następna