Artykuły

Panele winylowe – 8 najważniejszych faktów

Panele winylowe, inaczej panele LVT, cieszą się stale rosnącą popularnością, stanowiąc coraz poważniejszą konkurencję dla tradycyjnych modeli. Są niezwykle różnorodne, dostępne w wielu wzorach i kolorach, a za sprawą ich znakomitych właściwości, sprawdzają się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Zastanawiasz się nad zakupem paneli winylowych, ale nie są Ci one zbyt dobrze znane? Podpowiadamy, co warto o nich wiedzieć!

Panele winylowe – 8 najważniejszych faktów
Fot. Materiały promocyjne
REKLAMA

Z czego są zrobione panele winylowe?

Panele winylowe wykonywane są z kilku warstw tworzywa sztucznego, które tworzy sztywne płytki. Rdzeń paneli jest zrobiony z polichlorku winylu – to syntetyczny polimer, szerzej znany jako PVC. Panele winylowe stanowią idealne zaprzeczenie stereotypów na temat PVC, przez wiele lat kojarzącego się z niską jakością i trwałością oraz sztucznym, plastikowym i mało atrakcyjnym designem. Materiał PVC, który wykorzystuje się do produkcji paneli winylowych, wyróżnia się znakomitymi parametrami technicznymi. Co więcej, ich powierzchnię może zdobić niemal dowolny wzór, dzięki czemu łatwo wpisują się w najróżniejsze gusta.

Panele winylowe są wyjątkowe trwałe i odporne

Panele winylowe mają szereg zalet, które zdecydowanie przewyższają potencjalne wady. Wśród nich wymienia się przede wszystkim bardzo wysoką trwałość i odporność na uszkodzenia, wilgoć oraz blaknięcie spowodowane ekspozycją na światło słoneczne. Świetne parametry paneli są zasługą między innymi ich warstwowej budowy, która zabezpiecza powierzchnię przed zarysowaniami, wgnieceniami i innymi uszkodzeniami mechanicznymi.

Panele winylowe można położyć w każdym pomieszczeniu

Fot. Materiały promocyjne

Ze względu na właściwości użytkowe paneli winylowych, doskonale nadają się one do każdego pomieszczenia – i to dosłownie. Panele winylowe na podłogę możesz śmiało położyć zarówno w salonie czy sypialni, jak i przedpokoju. Z powodzeniem możesz również zastosować panele winylowe na schody, gdzie mimo intensywnej eksploatacji zachowają fantastyczny wygląd na długie lata.

Dzięki ich dużej wytrzymałości, panele winylowe sprawdzą się nawet we wnętrzach silnie nasłonecznionych oraz narażonych na działanie wody. Dobrej jakości panele winylowe do łazienki nie ulegną więc zniszczeniu pod wpływem wilgoci – nawet jeśli zdecydujesz się na panele winylowe pod prysznicem. Znakomitym pomysłem są też panele winylowe w kuchni, gdzie także świetnie zniosą specyficzne warunki panujące w tym pomieszczeniu.

Panele winylowe występują w wielu kształtach, wielkościach i wzorach

Do najważniejszych zalet paneli winylowych zalicza się również ich ogromną różnorodność. Dotyczy ona właściwie każdego aspektu – kształtów, rozmiarów czy dostępnych wzorów. Tym samym panele winylowe podłogowe pozwolą Ci spełnić praktycznie każdą wnętrzarską wizję. Marzą Ci się panele winylowe w jodełkę? Żaden problem! A może chcesz stworzyć piękne w swej prostocie industrialne wnętrze? Panele winylowe doskonale zastępują naturalne drewno, kamień czy beton, więc sprawdzą się w większości aranżacji.

Panele winylowe mają świetne parametry termiczne i akustyczne

Właściwości paneli winylowych sprawiają, że zapewniają one bardzo dobrą izolację termiczną – bez obaw możesz je zatem położyć nawet w pokoju dziecięcym. Panele winylowe cechują się też świetnymi parametrami akustycznymi – są zatem znakomitym wyborem do wnętrz, w których potrzebne jest wyciszenie odgłosów i poprawa akustyki.

Panele winylowe są łatwe w utrzymaniu w czystości

Fot. Materiały promocyjne

Na korzyść paneli winylowych przemawia także łatwość utrzymania ich w czystości. Ich codzienna pielęgnacja nie zajmuje wiele czasu, który można przeznaczyć na inne obowiązki lub spędzić go z bliskimi. Tym samym nie musisz również martwić się o utrzymanie higieny w domu czy mieszkaniu.

Panele winylowe są bezproblemowe w montażu

Kolejną istotną zaletą paneli winylowych jest ich bardzo prosty montaż. Panele winylowe klejone czy panele winylowe click wiele osób bez trudu ułoży samodzielnie. A to jeszcze nie wszystko – możesz też położyć panele winylowe na płytki. Nie musisz więc usuwać istniejącej podłogi przed montażem, przy czym w takiej sytuacji najlepiej postawić na tak zwane sztywne panele winylowe, które nie wymagają idealnie równego podłoża.

Panele winylowe nadają się do ogrzewania podłogowego

Wśród głównych cech paneli winylowych wymienia się niski opór cieplny. Oznacza to, że możesz śmiało zastosować panele winylowe na ogrzewanie podłogowe. Ogólna zasada jest dość prosta – ze względu na niski opór cieplny, podłoga szybciej się nagrzewa i oddaje ciepło do pomieszczenia.

Materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Panele winylowe – 8 najważniejszych faktów"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.