Poradniki

Jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji

Zamgławianie na zimno jest to jedna z najbardziej skutecznych metod dezynsekcji. Dzięki zamgławianiu ULV można pozbyć się bowiem najbardziej uporczywych robaków z mieszkania. Na czym dokładnie polega i na jakie insekty będzie to najbardziej skuteczna metoda? Wyjaśniamy!

REKLAMA

Fot.123RF.com

Czym jest dezynfekcja w postaci zamgławiania?

Zamgławianie to jedna z najbardziej efektywnych oraz skutecznych metod na zwalczanie owadów. Koncentrat biobójczy zmieszany z wodą rozprowadza się tzw. zamgławiaczem ULV. Jest to specjalistyczny generator mgły, który wykazuje dużą skuteczność na robaki. 

Zamgławianie ULV jest dużo bardziej efektywne i skuteczniejsze niż jakakolwiek inna metoda usuwania owadów (np. oprysk szczegółowy). Dlaczego? Otóż tego drugiego nie można rozprowadzać po całym mieszkaniu, a jedynie punktowo. A to ostatecznie nie zapewnia nam 100% skuteczności zastosowanego preparatu na dokuczające nam insekty.

Dodatkowo, w oprysku ULV znajduje się o wiele więcej wody i preparatów insektobójczych – tym samym, taki generator mgły będzie też wykazywał większą skuteczność. Metoda, jaką jest zamgławianie na zimno, pozwoli również wytępić owady razem z ich jajeczkami czy larwami – a to uniemożliwi im dalsze rozmnażanie się.

To metoda skuteczna i pewna, ponieważ podczas oprysku powstaje mała wielkość kropli. Mają one zazwyczaj ok. 20 mikrometrów. Kiedy pryskamy na owady, korzystając z oprysku szczegółowego, to takie krople mają wtedy zazwyczaj ok. 200 mikrometrów. A więc różnica jest ogromna!

Drobne krople, jakie uzyskuje się z generatora zamgławiania ULV, tworzą wówczas oprysk przypominający mgłę. Właśnie dlatego mówi się na urządzenie „generator mgły”, a metoda nazywa się zamgławianiem. Maleńkie krople wnikną w każdą szparę i szczelinę, a preparat owadobójczy błyskawicznie unieszkodliwia robactwo domowe! Zamgławianie na zimno działa szybko, ponieważ insekty szybko wchodzą w bezpośredni kontakt z taką mgłą.

Co najlepsze, mgła posiada właściwości kontaktowo-żołądkowe – osadza się na powierzchni i później zaczyna z nich odparowywać. Insektobójcze substancje zamknięte są zaś w mikrokapsułkach widocznych tylko pod mikroskopem. Kiedy owad będzie miał z nimi kontakt, pękną i przyklejają się (ich zawartość biobójcza) do insektów. Robak będzie następnie przenosił truciznę na swoich kolegów i w ten sposób wszystkie się wyeliminują! Śmieć insektów, jakie miały kontakt z substancją biobójczą, następuje zazwyczaj po kilku godzinach od momentu zetknięcia się z nią.

Warto wspomnieć, że kapsułki z biobójczą substancją pozostają na powierzchni zazwyczaj przez parę tygodni – dzięki temu, zamgławianie działa przez jeszcze długi czas po rozprowadzeniu mgły. Po upływie tego czasu substancja ulega degradacji.

Zamgławianie na zimno

Zamgławianie ULV najbardziej skuteczne będzie na:

- mole,
- pluskwy,
- pchły,
- prusaki,
- wszy,
- rybiki cukrowe,
- karaluchy.

Najczęściej korzysta się z metody właśnie na pluskwy – tym bardziej, że te insekty domowe ciężko jest wytępić jakąkolwiek inną metodą. Ich pożywieniem jest krew ludzka, więc niechętnie opuszczają zaatakowane już mieszkanie. Pluskwy często można przynieść do domu niemal z każdego miejsca – z hotelu, apartamentu, szpitala czy nie swojego domu. Można także przynieść je z pociągu, teatru, a nawet… autobusu! Niekiedy można je też „odziedziczyć” w używanych meblach – wersalkach, łóżkach czy narożniku.

Aby zwalczyć pluskwy raz i skutecznie, warto będzie zdecydować się na zamgławianie właśnie. To bowiem jest na nie najbardziej skuteczna i pewna metoda. Każdy inny sposób będzie może i efektywny, ale jednocześnie krótkotrwały. Z kolei mikrokapsułki wytwarzane podczas zamgławiania ULV podziałają na owady błyskawicznie i skutecznie – utrzymując się przez kilka kolejnych tygodni w mieszkaniu i nadal działając!

Co ważne, zamgławianie może pomóc również wytępić owady podobne do np. pluskiew. Jednocześnie, nie zaszkodzi ludziom (również kobietom w ciąży czy astmatykom) bądź np. kotom czy psom w domu. Kiedy zostanie przeprowadzone zamgławianie, będzie można wrócić do mieszkania dopiero po osadzeniu się, wyschnięciu i przewietrzeniu się produktu z domu. Zamgławianie, wysychanie i wietrzenie powinno zająć około 3 godzin – przez ten czas, należy bezwzględnie opuścić mieszkanie. Co jeszcze ważniejsze – nie trzeba będzie wcale wyrzucać mebli, jak podczas stosowania… niektórych metod!

Zamgławianie na zimno można wykorzystać do pozbycia się na zewnątrz insektów takich, jak:

- meszki,
- mrówki,
- muchy,
- komary.

W przypadku komarów czy meszek warto będzie podziałać wcześnie rano albo późnym popołudniem. Musisz dostosować porę do żerowania owadów. A więc, jak należy postępować?

  1. Usuń z miejsca zamgławiania wszelakie przedmioty należące do innych zwierząt czy do dzieci.
  2. Zakryj oczko wodne czy np. basen z wodą.
  3. Zamknij drzwi oraz okna domu.

Dzięki zamgławianiu ULV pozbędziesz się raz na zawsze uporczywych owadów, które chronią się np. w gęstych krzewach czy drzewach ogrodu.

Zamgławianie na zimno jest metodą zyskującą na popularności z roku na rok. Jest bardzo efektywnym sposobem na wytępienie naprzykrzających się owadów, więc ludzie chętnie się na zamgławianie decydują. Aby przeprowadzić dezynsekcję, należy zgłosić się po pomoc do wykwalifikowanej firmy. Wiedza, jaką posiadają pracownicy firmy dezynfekującej, zapewni skuteczność, efektywność oraz bezpieczeństwo metody. 

Więcej na temat różnych metod dezynsekcji dowiesz się z tych materiałów.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jedna z najskuteczniejszych metod dezynsekcji"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.