Porady domowe

Jak przechowywać torebki, żeby się nie zniszczyły

Większość z nas ma w swojej szafie kolekcję torebek. Jednych używa częściej, inne wyciąga tylko na specjalne okazje. Nieodpowiednio przechowywane torebek mogą się zdeformować lub uszkodzić. Jak je przechowywać, by służyły nam przez długi czas?

REKLAMA

Torebki ze skóry powinny być przechowywane w specjalnych pokrowcach – w większości przypadków otrzymasz je podczas zakupu, w zestawie, wraz z torebką. Takie pokrowce są wykonane z lekkiej i przewiewnej bawełny.

Jeśli nie posiadasz takiego pokrowca, możesz go kupić lub uszyć. Absolutnie nie przechowuj torebek w workach foliowych, bo skóra, z której wykonana jest torebka zwyczajnie się zakisi.

Torebki nie powinny być składane lub zwijane, bo spowoduje to trwałe odkształcenie materiału. Aby zapobiec zgnieceniom i pęknięciom, należy torebkę wypchać np. gazetami lub nieużywanymi szalikami czy apaszkami.

Jeśli masz sporą kolekcję torebek, postaraj się wydzielić dla nich miejsce w szafie. Mogą to być osobne półki lub wieszaki. Osoby, które mają wyjątkowo mało miejsce w szafie mogą zaopatrzyć się w specjalne haczyki, do wieszania torebek na półkach.

Proponujemy zamontować w garderobie łańcuch od podłogi do sufitu i poprzyczepiać do niego haczyki. Na każdym z haczyków wieszamy torebkę. Takie rozwiązanie zajmuje niewiele miejsca, w dodatku nie niszczy i nie odkształca torebek. 

Możecie przybić wieszak z haczykami do wewnętrznej strony drzwi od szafy lub drzwi do pokoju czy garderoby - i na nich powiesić torebki. Coraz częściej można też kupić tzw. "wiszące szafy", zrobione z przewiewnego, oddychającego materiału - to idealne miejsce dla skórzanych torebek. Takie "wiszące szafy' można powiesić w zwykłej szafie lub obok szafy.

Małe torebki, np. kopertówki, warto trzymać w jednym pudełku.

Torebki, które przez dłuższy czas leżą w szafie, mogą nieprzyjemnie pachnieć. Aby temu zapobiec wystarczy włożyć do każdej z nich woreczek zapachowy lub torebkę herbaty.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak przechowywać torebki, żeby się nie zniszczyły"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.