Porady domowe

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?

Choć podczas planowania wyjazdu myśli najczęściej krążą wokół celu podróży, w przerwie od pakowania warto przygotować dom tak, aby po wyjeździe zastać go w niezmienionym stanie.  Oto kilka sposobów na zabezpieczenie mieszkania, dzięki którym urlopowicze unikną zmartwień i stresu zarówno podczas wyjazdu, jak i po powrocie.

Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?
REKLAMA

Nie zapomnij o kwiatach

Kiedy kot zadomowi się już w hotelu, czas pomyśleć o roślinach, które również potrzebują regularnej opieki.  Jeżeli nie uda się znaleźć pomocnika, który podczas nieobecności właścicieli zajmie się roślinami, można samemu zadbać o ich stałe nawodnienie. Jednym ze skutecznych sposobów na utrzymanie roślin w dobrym stanie jest umieszczenie w doniczce plastikowej butelki z wodą, w której wcześniej przygotuje się niewielkie otwory.  W ten sposób kwiaty będą miały do niej stały dostęp. Należy jednak pamiętać, żeby pomimo zastosowania tego rozwiązania, dokładnie nawodnić rośliny przed wyjazdem. W  ten sposób nie wchłoną zawartości butelki zbyt szybko.

Przeczytaj również: Domowe sposoby. Jak zadbać o rośliny podczas urlopu?

Schowaj pieniądze do zamrażalki

To rozwiązanie ma ustrzec nie przed złodziejami, a przed przerwą w dostawie prądu. Przyda się zwłaszcza osobom, które pozostawiają pełną lodówkę na czas urlopu. Moneta umieszczona na powierzchni zamarzniętej wody w szklance świetnie spełni funkcję  wskaźnika, dzięki któremu po powrocie łatwo będzie można sprawdzić, czy jedzenie w zamrażalce jest wciąż zdatne do spożycia.  W zależności od położenia monety w szklance można stwierdzić, czy i jak długo trwała przerwa w dostawie prądu podczas naszej nieobecności. Takie rozwiązanie może zapobiec przykrym efektom zjedzenia produktów, w których zgromadziły się szkodliwe bakterie wskutek  niespodziewanego  rozmrożenia.


Fot. 123RF.com

REKLAMA
REKLAMA

Otwarte szafy

Z pozoru świadczyć mogą o roztargnieniu i pośpiechu właścicieli, jednak jest to krok wskazany zwłaszcza podczas letnich upałów.  Kiedy dom stoi pusty, stoi również znajdujące się w nim powietrze. Zamknięcie ubrań w małej, pozbawionej przewiewu przestrzeni może spowodować nieprzyjemny zapach w szafie.

Antywłamaniowy trawnik

Podobnie, jak o roślinach  trzymanych w doniczkach, należy również pamiętać o tych pozostawionych przed domem. Warto więc znaleźć kogoś, kto podczas naszej nieobecności zajmie się trawnikiem. Regularne podlewanie i koszenie nie tylko uchroni roślinność przed negatywnym wpływem wysokiej temperatury i słońca, ale może również zapobiec kradzieży. Niezadbany trawnik jest bowiem wyraźnym sygnałem dla złodziei, że właścicieli od dłuższego czasu nie ma w domu.

Przeczytaj również: Piękny trawnik przez cały rok


Fot. 123RF.com

Zamknięty na cztery spusty

Choć dokładne zamknięcie okien i drzwi jest podstawowym i dość oczywistym krokiem przed opuszczeniem domu, nie należy przesadzać. Szczelnie zasunięte firanki w niczym nie przeszkodzą włamywaczowi, a w ciągu dnia mogą zwrócić jego uwagę - podobnie jak niezadbany trawnik świadczą o nieobecności domowników. Jednak pozostawiając rozsunięte zasłony należy pamiętać, by usunąć z zasięgu wzroku przechodnia cenne przedmioty. Innym krokiem, który może zniechęcić złodzieja jest ustawienie timera, który będzie odpowiedzialny za włączanie i wyłączanie światła o określonych godzinach.  Jest to znacznie bardziej oszczędna i wiarygodna wersja, niż zostawianie zapalonej lampy na cały czas nieobecności.


Fot. 123RF.com

Julia Wędrychowska/ Deccoria.pl 

Przeczytaj również:

Miedziaki moga uratowac ci życie!

Co zrobić, kiedy ktos włamie sie do twojego mieszkania?

Jak zabezpieczyć domek letniskowy?

Przed wyjazdem na wakacje włóż monetę do zamrażarki

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak zabezpieczyć dom przed wyjazdem na urlop?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.