Porady domowe

Wymiana grzejnika – o tym należy pamiętać

Czy właściciel mieszkania może samowolnie wymienić grzejnik lub dokonać innych zmian w instalacji grzewczej? Niestety, nie jest to takie proste. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, wymieniając kaloryfer.

REKLAMA

Sankcje za samowolę
Niepoinformowanie zarządcy i właściciela budynku o dokonanych pracach wiąże się z sankcjami prawnymi i finansowymi. Po wykryciu samowolnej modernizacji spółdzielnia może nakazać właścicielowi lokalu przywrócenie instalacji do pierwotnego stanu, pokrycie kosztów ekspertyz technicznych, a nawet zwrot kosztów, poniesionych przez innych użytkowników lokali.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Domy jednorodzinne
Na mieszkańców domów jednorodzinnych i wolnostojących również nałożono podobne obostrzenia. Muszą oni zgłosić wymianę kaloryferów do starostwa lub właściwego urzędu miasta.

Tuż przed remontem
Otrzymawszy wszystkie wymagane pozwolenia, należy skontaktować się z hydraulikiem obsługującym daną spółdzielnię (lub wspólnotę), aby umówić termin prac, ponieważ wymiana grzejników łączy się z koniecznością spuszczenia wody z pionu.

1 2 >3<

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

Zibi82

Na mieszkańców domów jednorodzinnych i wolnostojących również nałożono podobne obostrzenia. Muszą oni zgłosić wymianę kaloryferów do starostwa lub właściwego urzędu miasta. CO?!? Nie będąc podłączonym do żadnej ciepłowni to mogę sobie grzejniki zmieniać codziennie i nikomu nic do tego! ...należy skontaktować się z hydraulikiem obsługującym daną spółdzielnię (lub wspólnotę), aby umówić termin prac, ponieważ wymiana grzejników łączy się z koniecznością spuszczenia wody z pionu. Z tego co się orientuję to przy każdym grzejniku montowane są zaworki więc nie ma takiej potrzeby by spuszczać wodę z pionu (chyba, że to stara instalacja, ale nie należy generalizować, że wszędzie).

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wymiana grzejnika – o tym należy pamiętać"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.