Porady ogrodnicze
Chryzantemy są roślinami „krótkiego dnia”. Rośliny kupowane w doniczkach nie są zazwyczaj bardzo wysokie i w trakcie uprawy tylko w niewielkim stopniu zmieniają zarówno swoją wysokość, jak i kształt. Można je więc bez problemu wkomponować w jesienne aranżacje.
Czytaj artykuł„Gdy we wrześniu grzybów brak, niezawodny zimy znak”. A grzybów w lasach jest całkiem sporo. Może zatem tego roku zima nie nadejdzie tak szybko...
Czytaj artykułAstry uznawane są za jedne z najlepszych roślin do uprawy dla początkujących ogrodników. Są to rośliny, które przy niewielkim nakładzie pracy potrafią odwdzięczyć się naprawdę wielkim efektem dekoracyjnym w ogrodzie.
Czytaj artykułDrzewko cytrynowe jest jednym z najpopularniejszych cytrusów w naszych domach. Potrafi osiągnąć całkiem spore rozmiary. Po kilku latach uprawy zaczyna regularnie owocować.
Czytaj artykułKażdy, kto ma w ogrodzie bukszpany boi się ich jak ognia. I nic w tym dziwnego, bo te szkodniki potrafią zniszczyć nasze piękne, wolnorosnące krzewy w okamgnieniu. A mowa o gąsienicach ćmy bukszpanowej, które od kilku lat sieją spustoszenie w polskich ogrodach.
Czytaj artykułDynie obok wrzosów i opadających liści to jeden z najważniejszych symboli jesieni. Powoli zaczyna się na nie sezon! Przygotowujemy z nich pożywne posiłki i dekoracje, szczególnie związane z obchodami popkulturowego święta duchów. Jak uprawiać dynię w ogródku?
Czytaj artykułŻurawki (Heuchera x hybrida)zaliczamy do wieloletnich bylin, których największą ozdobą są liście w szerokiej gamie barw, o różnej wielkości i różnych kształtach. Kwiatostany wyrastają na wysokich szypułkach.
Czytaj artykułZałożenie trawnika w okresie jesiennym ma sporo zalet, a nagrzana przez letnie słońce ziemia jest ciepła i stanowi idealne podłoże dla kiełkujących roślin. Ponadto w okresie jesiennym możemy liczyć na stałą temperaturę, nie spadającą poniżej 6-8 stopni (to minimum, jakie muszą mieć kiełkujące nasionka). Co więcej, o tej porze roku powietrze i gleba utrzymują odpowiedni poziom wody, co pozytywnie wpływa na rozwój młodych roślin.
Czytaj artykułPrawidłowe i dokładne czyszczenie naszych roślin ma niebagatelny wpływ na ich zdrowie i piękny wygląd. Ścierając kurz z liści, ułatwiamy im oddychanie i fotosyntezę. A systematyczne ich oglądanie podczas odkurzania pozwala wychwycić wszystkie zmiany chorobotwórcze oraz zauważyć obecność szkodników na wczesnym etapie. Pamiętać jedynie należy o tym, że różne gatunki wymagają różnorodnego czyszczenia.
Czytaj artykułW tym artykule powiemy m. in. o wysiewie szpinaku i o tym, co możemy zastać w warzywniku po urlopowym wyjeździe. Zapraszamy!
Czytaj artykułLato powoli zbliża się do końca, na drzewach coraz częściej pojawiają się kolorowe liście, ogrody zaczynają stroić się w brązy, żółcie i purpurę, dni są coraz krótsze, a wieczory i ranki chłodniejsze. To znak, że jesień zbliża się wielkim krokami. Podpowiemy wam, jak zadbać o ogród oraz wszystko, co się w nim znajduje przed nadejściem zimy, aby bez problemu powitać kolejny sezon.
Czytaj artykułInstagram aż huczy od doniesień o nietypowych owadach, które coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. U jednych powodują zdziwienie, u drugich strach, a u innych zachwyt – nie sposób odmówić im dziwnego, magnetyzującego uroku. Mowa o… modliszkach! Czy mamy do czynienia z inwazją?
Czytaj artykułRośliny śródziemnomorskie to dla wielu z nas oliwki, cytrusy i oleandry. Do tej grupy warto zaliczyć również pnącza: bugenwille i mandewille.
Czytaj artykułPo pierwszym szczycie zbiorów w maju/ czerwcu ogród warzywny obdarowuje nas w sierpniu powtórnie obfitością owoców naszej pracy. Dojrzewa już większość wysianych i posadzonych wiosną roślin.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 390
- Następna