Porady ogrodnicze

Preparaty na chwasty w ogrodzie – naturalne i skuteczne

Wiosną rozkwitają ogrody, co oznacza, że w sąsiedztwie kwiecących się roślin, pojawiają się chwasty. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się niechcianego zielska – bez potrzeby długotrwałego i niewygodnego pielenia. Oto najlepsze domowe środki na chwasty.

REKLAMA

Chwasty są utrapieniem każdego ogrodnika. W ogrodzie szybko się rozrastają, zagłuszają sąsiadujące z nimi rośliny, podbierają im cenne zasoby: składniki pokarmowe, wodę, światło, a w przypadku upraw warzyw lub zbóż obniżają walory smakowe zbieranych plonów. Poza tym szpecą rabaty i grządki. Mocny i rozbudowany system korzeniowy sprawia, że doskonale przystosowują się do środowiska, w którym występują. Najlepszą metodą na ich usunięcie jest pielenie – czyli ręczne wyrywanie ekspansywnego zielska, co jest czynnością długotrwałą i męczącą. Alternatywą dla prac ręcznych są chemiczne preparaty.

Zobacz więcej zdjęć

Ich stosowanie niesie za sobą wiele niepożądanych skutków ubocznych. Takie środki na chwasty są zazwyczaj drogie i mogą zaszkodzić nie tylko roślinom, których chcemy się pozbyć, ale również tym, na których uprawie zależy nam najbardziej. Zamiast nich warto wypróbować naturalne repelenty – większość z nich znajdziemy we własnej kuchni!

KONKURS: Pochwal się aranżacją swojego parapetu i wygraj  zestaw pięknych zasłon!

Domowe preparaty na chwasty w ogrodzie: Ocet

Ocet ma wiele zalet: jest tani, biodegradowalny, nie szkodzi ani środowisku, ani ludziom czy zwierzętom, skutecznie zwalcza niechciane zielsko, a także odstrasza mrówki i inne owady. Używając go w ogrodzie, zachowajmy ostrożność i nanośmy go jedynie na liście chwastów. Przed zastosowaniem rozcieńczmy go z wodą, w proporcji 2:1. W tym celu najwygodniej posłużyć się spryskiwaczem. Ocet rozpylony na nieszkodliwe okazy, warzywa lub trawnik, może je zniszczyć.

Przeczytaj o innych domowych preparatach na chwasty w ogrodzie »

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Preparaty na chwasty w ogrodzie – naturalne i skuteczne"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.