Rośliny domowe

Błędy popełniane podczas pielęgnacji roślin domowych i mity, w które wciąż wierzymy

Internet pełny jest wskazówek i porad podpowiadających, w jaki sposób pielęgnować rośliny, by rosły zdrowo i bujnie kwitły. Niektóre z nich niewiele wspólnego mają jednak z prawdą – ich stosowanie może roślinom poważnie zaszkodzić. Jakie błędy popełniamy w codziennej pielęgnacji zieleni pokojowej?

REKLAMA

Nieznajomość zasad szkodzi

Popularne rośliny doniczkowe różnią się między sobą wymaganiami pielęgnacyjnymi. W każdym jednak przypadku wyróżnić można kilka wspólnych mianowników, podstawowych zasad, którymi w codziennej uprawie należy się kierować. Zapewniając posiadanym okazom odpowiednie warunki i właściwą opiekę, sprawimy, że będą one rozwijać się prawidłowo i nie przysporzą nam innych problemów. Najczęściej popełniane błędy podczas pielęgnacji roślin wynikają z zaniedbania ich podstawowych potrzeb lub w ogóle z niezapoznania się z nimi.

Światło
Rośliny – szczególnie modne i popularne gatunki, takie jak monstery, storczyki, fikusy – uprawiane w "dizajnerskich" doniczkach często umieszczane są tam, gdzie udało się nam wygospodarować na nie wolną przestrzeń lub tam, gdzie wizualnie pasują do wystroju wnętrza i po prostu ładnie wyglądają, czyli niekoniecznie w miejscach, gdzie rośliny będą się dobrze czuć. Takie umiejscowienie nie zawsze ma wiele wspólnego z ich wymaganiami, które przeciętnie do wzrostu potrzebują sporej ilości rozproszonego światła dziennego. Ustawianie ich z dala od okien nie przyczynia się do ich dobrobytu. Sytuacja pogarsza się szczególnie jesienią, zimą i wczesną wiosną, gdy dni są krótkie i pochmurne. Warto każdorazowo sprawdzać, ile i jakiego światła potrzebują uprawiane przez nas okazy. Istnieje wiele ciekawych gatunków, które doskonale radzą sobie w cieniu lub preferują bezpośrednie oświetlenie.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Błędy popełniane podczas pielęgnacji roślin domowych i mity, w które wciąż wierzymy"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.