Rośliny domowe

Rośliny o wyjątkowej mocy

Rośliny zajmują (a przynajmniej powinny zajmować) ważne miejsce w życiu człowieka. Wpływają pozytywnie i na zdrowie i na samopoczucie. Wielu przypisuje im niesamowite właściwości. Co symbolizują popularne rośliny doniczkowe? Poznaj przesądy, wierzenia i zabobony.

REKLAMA

src: 123RF/PICSELL

Bluszcz

Bluszcz to trwałe i niewymagające pnącze o ciekawym wyglądzie. Swoją popularność zawdzięcza długowieczności i łatwości w pielęgnacji. Bluszcz jest rośliną zimozieloną, co znaczy, że nie traci liści wraz z nadejściem chłodniejszych pór roku. Przypisuje się mu zdolność oczyszczania powietrza z toksyn. Zwykle obsadza się nim ogrodzenia, mury i ściany domów, nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by trzymać je również wewnątrz domu – uprawę można prowadzić na podpórkach. Dlaczego warto? Wierzy się, że bluszcz trzymany przy wejściu do domu oczyszcza odwiedzających domostwo gości ze złych intencji. W Wielkiej Brytanii roślina ta uchodzi za symbol długowieczności i wierności, dlatego często też wykorzystuje się ją jako element dekoracji ślubnych.

Aloes

Podobnie jak bluszcz, aloes również słynie z niewygórowanych wymagań i łatwości uprawy. Nie jest szczególnie ozdobny, wiele jednak nadrabia właściwościami leczniczymi. Przeczytaj o właściwościach aloesu » Co ciekawe, w starożytnym Egipcie rośliny te uważano za symbol nieśmiertelności, dlatego składano je do grobowców zmarłych faraonów. Aloes trzymany w kuchni lub przy oknach ma chronić mieszkańców przed nieszczęśliwymi wypadkami i chorobami.

src: Youtube.com Kanał: Make Your Life Greener; Rośliny domowe przyciągające pozytywną energię. Zabobony, ciekawostki, symbolika roślin domowych

Sansewieria

W magiczne właściwości sansewierii wierzyli już pradawni Chińczycy. Liście, kształtem przypominające wysmukłe szable mają chronić mieszkańców domu, w którym jest uprawiana, przed złą energią. Tak jak bluszcz warto ustawić ją przy wejściu, skąd będzie odpychać negatywną energię, chroniąc tym samym domostwo przed nieszczęściami. Doniczkę z tą rośliną warto umiejscowić również na wschodnim parapecie. W tym miejscu w największym stopniu ujawniać się mają zdolności rośliny do „przyciągania” pieniędzy. Symbolizuje ona również otwartość umysłu i kreatywność.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Rośliny o wyjątkowej mocy"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.