Zrób to sam

Drugie życie puszki, czyli dekoracje z odzysku

Używasz wielu produktów, które sprzedawane są w puszce? Świetnie, jeżeli później segregujesz metal do odpowiednich pojemników na śmieci, jednak zanim to zrobisz, poznaj kilka ciekawych pomysłów na wykorzystanie tego pojemnika w twoim domu. Spróbuj dać mu drugie życie!

REKLAMA

Sześć wyjątkowych pomysłów na zastosowanie puszek m.in. w kuchni, jadalni oraz gabinecie  każdy znajdzie coś dla siebie! Samodzielnie zrób dekoracje, które nie tylko fenomenalnie się prezentują, ale są bardzo użyteczne i proste w wykonaniu. Warto zaznaczyć, że puszki powinny zostać oczyszczone, zarówno w środku, jak i z etykiet. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak usunąć klej po naklejkach z różnych powierzchni, zajrzyj do naszego artykułu tutaj.

Piętrowy zielnik

Aby wykonać domowy piętrowy zielnik, musisz przygotować pięć puszek: jedną największą, dwie średnie tego samego rozmiaru oraz dwie najmniejsze, również tego samego rozmiaru. Do największej puszki włóż pierwszą średnią puszkę, lecz odwróconą denkiem do góry. Przestrzeń wokół niej wypełnij ziemią do uprawy ziół w doniczkach. Następnie rozprowadź klej po wystającym denku i przyklej do niego spód drugiej średniej puszki.

Do średniej puszki włóż tym razem najmniejszą puszkę, ponownie denkiem do góry. Miejsce dookoła niej wypełnij ziemią i przyklej ostatnią puszkę do wystającego spodu, po czym wsyp ziemię do jej środka. Teraz wystarczy nasadzić zioła i cieszyć się małym kuchennym ogródkiem.

Doniczka z puszki.
Źródło zdjęcia: Screenshot, Facebook: Blossom / Have a can-do attitude with these 5 DIY can ideas!

Decoupage

Renowacja puszki metodą decoupage wcale nie jest taka trudna, jak się wydaje. Puszkę należy pokryć podkładem malarskim, a następnie posmarować klejem, po czym powoli i delikatnie (za pomocą patyczka lub pędzelka) przyłożyć do niej ozdobny papier. Ewentualnie użyj papieru samoprzylepnego. Taka dekoracja znajdzie swoje miejsce w każdym pomieszczeniu, nawet w łazience, możesz bowiem włożyć do niej np. akcesoria do makijażu, szczotki, małe ręczniki, suszarkę.

Zobacz więcej zdjęć

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Drugie życie puszki, czyli dekoracje z odzysku"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.