Berberysy zimozielone są często i chętnie uprawiane w ogrodach, z uwagi na swoją efektowną prezencję również zimą. Zainteresowani mogą jednak wybrać wiele gatunków i odmian berberysów zimozielonych, w zależności od swoich upodobań. Jakie rośliny są szczególnie warte uwagi i jak dbać o berberysy zimozielone? Omawiamy sekrety ich uprawy.
Czytaj artykułGrubosz, znany również jako drzewko szczęścia, to popularna roślina doniczkowa o niezbyt dużych wymaganiach. Według przesądów przynosi szczęście, pomyślność i powodzenie w interesach. Ozdobą rośliny są mięsiste liście, które jednak mogą opadać, jeśli niewłaściwie o nią zadbamy. Dlaczego drzewko szczęścia gubi liście i co zrobić, by je uratować? Podpowiadamy.
Czytaj artykułDecydując się na zakup domu z daleka od aglomeracji miejskiej, zyskujemy teren i spokój, jednak możemy stanąć przed nieoczekiwanymi problemami. Jednym z nich może być kwestia budowy drogi dojazdowej. Podobny problem mogą mieć mieszkańcy nowych osiedli. Kto decyduje o budowie drogi i kto powinien ją zbudować? Czy gmina ma obowiązek doprowadzić drogę do działki? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułKrasnokwiat białokwiatowy, znany również jako jęzor teściowej, to oryginalna roślina, pochodząca z Afryki Południowej. Jest trochę zapomniana, a warto mieć ją w domu, ponieważ jest wytrzymała i raczej łatwa w uprawie. Wyróżnia się białymi kwiatami, umieszczonymi na grubych łodygach, z wyrastającymi ponad kwiaty pręcikami. Jak uprawiać krasnokwiat białokwiatowy? Jak pobudzić go do kwitnienia? Podpowiadamy.
Czytaj artykułJuka to egzotyczna roślina, którą chętnie przyozdabiamy nasze domy i mieszkania. Uprawa juki w domu nie jest szczególnie trudna, jednak by roślina odpowiednio się rozwijała i estetycznie wyglądała, musimy właściwie o nią zadbać. Jak pielęgnować jukę i dlaczego jej liście opadają? Podpowiadamy, jak ją uratować.
Czytaj artykułPassiflora, znana też jako męczennica, to egzotyczna roślina, znana ze swoich niezwykłych kwiatów, przypominających niektórym koronę cierniową. Będzie oryginalną ozdobą twojego domu czy ogrodu, jeśli tylko odpowiednio o nią zadbasz. Jak powinna wyglądać uprawa passiflory? Czy można przezimować męczennicę w gruncie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułNawóz z drożdży do kwiatów to naturalna alternatywa dla popularnych nawozów mineralnych czy środków chemicznych. Poprawi kondycję roślin i sprawi, że będą się jeszcze lepiej prezentować. Jak działa i jak go stosować? Zobaczcie, jak przygotować domową odżywkę z drożdży.
Czytaj artykułByliny ogrodowe to rośliny wieloletnie, cieszące się ogromną popularnością z uwagi na swoje walory ozdobne. Potrafią wspaniale udekorować ogród, pasują do wielu innych roślin i zwykle nie są trudne w uprawie. Niektóre gatunki są doskonale znane i chętnie wykorzystywane w przydomowych ogródkach i na działkach. Inne z kolei są mało znane, a zasługują na większe zainteresowanie. Co warto wybrać do ogrodu i dlaczego? Kiedy sadzić byliny ogrodowe? Podpowiadamy.
Czytaj artykułBegonia zimowa może bujnie kwitnąć nie tylko wiosną i latem, ale również jesienią oraz zimą, gdy większość roślin traci już swój urok. Wytwarza efektowne kwiaty, a przy tym nie jest trudna w uprawie. Ma jednak swoje preferencje i wymagania, które warto poznać, jeśli chcemy cieszyć się jej pięknem w domu. Czego nie lubi begonia zimowa? Co warto wiedzieć o jej uprawie i pielęgnacji? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułStorczyk jubilerski, czyli ludisia discolor, to efektowna roślina o ozdobnych liściach, które wyglądają jak małe dzieła sztuki. Wytwarza też drobne kwiaty i to najczęściej zimą, gdy wiele innych roślin traci swój urok. Jak pielęgnować storczyka jubilerskiego i co warto o nim wiedzieć? Zdradzamy tajniki jego uprawy.
Czytaj artykułZbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. 1 listopada udajemy się na cmentarze, by zapalić znicze na grobach bliskich zmarłych, co jest ważnym symbolem pamięci o nich. Co roku Polacy kupują bardzo dużo zniczy i wkładów do nich. Warto wiedzieć, jakie nowoczesne produkty pojawiły się w sprzedaży i jakie są rodzaje zniczy. Sprawdzamy też, ile kosztują znicze w 2023 roku?
Czytaj artykułZima to trudny czas dla większości roślin i część z nich nie będzie w stanie jej przetrwać na zewnątrz. Możemy jednak im pomóc poprzez okrywanie czy ściółkowanie lub po prostu przenosząc rośliny do domu. Na czym polega sadzonkowanie i dlaczego dzięki niemu w kolejnym sezonie będziemy mogli się cieszyć pięknymi roślinami? Jak wykonać sadzonkowanie pelargonii, szałwii czy bazylii? Podpowiadamy.
Czytaj artykułSpadające jesienią liście nie tylko urokliwie wyglądają, ale mogą też posłużyć do wykonania ziemi liściowej. Jest lekka i doskonale rozluźni ciężką glebę. Może też posłużyć za naturalną ściółkę. Z jakich liści można wykonać ziemię liściową i do czego jeszcze można ją zastosować? Jak zrobić ziemię liściową? Oto wszystkie najważniejsze informacje na jej temat.
Czytaj artykułWrzosy kojarzą się z jesienią, ponieważ w zależności od odmiany kwitną od lipca aż do października. Najczęściej dekorują nasze tarasy, balkony czy ogrody we wrześniu i w październiku, kiedy to przypada również termin ich sadzenia. Choć najpopularniejsza jest odmiana o fioletowych kwiatach, można zdecydować się także na wrzosy różowe, purpurowe czy białe. Czy rośliny te są w stanie przetrwać zimę, a jeśli tak, to jak im w tym pomóc? Doradzamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 18
- Następna