Nieszczelne okna to w trakcie zimy poważny problem. Wówczas ogrzewamy mieszkanie, a mimo to nadal jest w nim chłodno. Tracimy przez to nie tylko czas, ale także zdrowie i pieniądze. Co zrobić, gdy od okna jest zimno? Tak sprawdzisz skąd wieje i samodzielnie uszczelnisz okna.
Czytaj artykułŚwięta Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy tyle ryby, że cały dom zaczyna wypełniać się jej zapachem. Niestety, potrafi się on długo utrzymywać i wtedy szukamy sposobów, jak temu zaradzić. Jak pozbyć się zapachu ryb z mieszkania? Zastosuj te patenty, a po smażeniu nie będzie brzydko pachniało w całym domu.
Czytaj artykułMasz tępe noże, a nie masz czym ich naostrzyć? To jeden z najczęstszych problemów na wyjazdach czy po przeprowadzce do nowego miejsca. Na szczęście są na to domowe sposoby. Jak naostrzyć noże bez ostrzałki? Wyjaśniamy, jak dbać o noże, żeby się nie tępiły.
Czytaj artykułGolteria w doniczce może pięknie ozdobić mieszkanie na święta. Jej duże, czerwone owoce wpisują się w bożonarodzeniowy klimat i będzie świetną podstawą do stroików. Należy jednak pamiętać, że krzewinka naturalnie rośnie w ogrodzie, dlatego trzeba o nią szczególnie dbać. Jak uprawiać golterię w doniczce? Pielęgnacja jest naprawdę istotna.
Czytaj artykułDbasz o rośliny, najlepiej jak umiesz, a po czasie i tak na ziemi pojawia się niepokojący biały nalot? Niestety, jest to pleśń, która później może rozwijać się nie tylko w doniczce, ale też na liściach. Brak odpowiedniej reakcji na ich pojawienie się może doprowadzić do obumarcia rośliny. Jak usunąć pleśń z doniczki i liści kwiatów doniczkowych? Wyjaśniamy, skąd się bierze.
Czytaj artykułStawiając zapalony znicz na grobie bliskiej osoby zmarłej, chcemy, aby palił się on najdłużej jak to możliwe. Niestety, mimo starań, wielu prób czy zmiany wkładów nadal mogą nie funkcjonować tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej? Prosty, ale mało znany patent. Koniecznie wypróbuj go we Wszystkich Świętych.
Czytaj artykułZielony nalot na nagrobku to zarówno kwestia estetycznego i schludnego wyglądu, jak i trwałości płyty. Jest on o wiele trudniejszy do usunięcia niż inne zabrudzenia w postaci liści czy pyłu, przez co podczas sprzątania pojawia się wiele problemów. Skąd mech i pleśń biorą się na nagrobku i jak je usunąć? Przedstawiamy najlepsze domowe i profesjonalne metody.
Czytaj artykułJesienne sadzenie czosnku daje wcześniejsze zbiory. Co więcej, takie plony są bardziej obfite, dlatego wielu ogrodników wybiera właśnie ten termin nasadzenia. Jednakże tutaj ogromne znaczenie ma termin czy sposób trzymania ząbków. Jak przechowywać czosnek do czasu sadzenia? Najlepiej robić to w tym czasie.
Czytaj artykułWiększość roślin do gleby sadzi się na wiosnę, gdy powietrze staje się cieplejsze. Jest jednak pewna grupa, która stanowi wyjątek i nie przeszkadza im niska temperatura. Roboty w ogrodzie prowadzimy już na początku jesieni. Co sadzić w połowie października? To jeszcze nie czas na czosnek i cebulę.
Czytaj artykułCzęść roślin cebulowych wsadza się do podłoża na jesień, a do tej grupy należy kamasja. Ta niepopularna bylina cechuje się wyjątkowo pięknymi kwiatami. Cenne są także jej cebule, które okazuje się, że są jadalne. Jakie odmiany ma kamasja i kiedy ją sadzić? Wyjaśniamy, jak pielęgnować roślinę.
Czytaj artykułCzyszczenie grzejników przed sezonem grzewczym. Dlaczego to ważne, czym najlepiej czyścić grzejniki?
Kaloryfery to miejsca trudne do czyszczenia, przez co niejednokrotnie podczas rutynowych porządków omijamy je. Natomiast w sezonie grzewczym powinny one być nie tylko sprawne, ale także czyste. Brud zalegający w nich może mieć ogromny wpływ na nasze zdrowie. Czym czyścić kaloryfer i dlaczego to jest tak istotne? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułPomidory to wyjątkowo wymagające w uprawie rośliny. Do odpowiedniego i zdrowego rozwoju potrzebują dużo składników odżywczych. W efekcie po uprawie tych warzyw gleba staje się uboga w składniki mineralne i wyjałowiona. Jak zadbać o ziemię po pomidorach?
Czytaj artykułRośliny kwasolubne są wyjątkowo specyficzne i wymagające, jeśli chodzi o stan podłoża. Zadbanie o utrzymanie najlepszych dla nich warunków na jesień może się odpłacić w obfitym kwitnieniu czy plonowaniu w następnym sezonie. Które rośliny w ogrodzie są kwasolubne? Przedstawiamy najlepsze nawozy do roślin kwasolubnych.
Czytaj artykułNornice to nieduże gryzonie, które potrafią w ogrodzie nieść za sobą prawdziwe spustoszenie. Zwierzę potrafi wyniszczać korzenie i cebulki roślin, trawniki, do tego zjadają wyhodowane owoce. Jak rozpoznać obecność nornic w ogrodzie? Przedstawiamy najskuteczniejsze sposoby na pozbycie się nornic z ogrodu.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 10
- Następna