Zawilce przez całe lato pięknie zdobią przydomowe ogródki. Aby jak najszybciej i jak najdłużej cieszyć się ich kwiatami, warto przeprowadzić zabieg pędzenia. Jak pędzić anemony? Przedstawiamy, jak robić to bezpiecznie krok po kroku. Podpowiadamy także, jak i kiedy sadzić je do gruntu.
Czytaj artykułOstatni dzwonek na wybudzanie pelargonii z zimowego snu. Jak to wykonać, żeby nie zmarnować kwiatów?
Wybudzanie pelargonii jest konieczne, jeśli zdecydowaliśmy się na zimowanie tych pięknych balkonowych kwiatów. Zabieg nie może być jednak przeprowadzany przypadkowo. Aby nie zniszczyć kwiatów, trzeba znać termin i sposób wybudzania. Kiedy wybudzać pelargonie? Przedstawiamy proces krok po kroku i podpowiadamy jakich błędów w pielęgnacji unikać.
Czytaj artykułUprawa poziomek nie jest trudna, ale jest zdecydowanie wymagająca. Krzaczkami trzeba zajmować się cały rok, bez wyjątku. Chcesz mieć te małe, słodkie i pełne witamin owoce w ogródku lub na działce? Przedstawiamy kalendarium uprawy poziomek. Dowiesz się także, jakie są najlepsze odmiany.
Czytaj artykułPrzez zimowy okres na oknach osadza się wyjątkowo nieprzyjemny brud. Wyczyszczenie osadu często jest problematyczne i nie dają sobie rady z nim sposoby z octem czy sklepowe detergenty. Na trudne zabrudzenia na oknach najlepiej sprawdzi się specyfik domowej roboty. Kosztuje niewiele, a daje imponujące efekty.
Czytaj artykułBielenie drzew to jeden z najważniejszych zabiegów, który muszą przeprowadzić posiadacze drzew owocowych. Jest on kluczowy dla zdrowia roślin, a później dla ich owocowania. Co tak naprawdę daje bielenie drzew owocowych? Przedstawiamy najlepsze terminy na bielenie.
Czytaj artykułUprawa ziemniaków na wczesny zbiór to świetny pomysł, jeśli wiosną chcemy cieszyć się własnymi, młodymi ziemniakami. Dobór odpowiednich odmian czy prawidłowe poprowadzenie uprawy to klucz do sukcesu. Kiedy zacząć uprawę ziemniaków na wczesny zbiór? Wyjaśniamy, jak to zrobić krok po kroku i jakie odmiany wybrać.
Czytaj artykułWybór odpowiednich nasion warzyw to połowa sukcesu uprawy. Ich jakość decyduje m.in. o ilości plonów, ich jakości, zdrowiu roślin oraz odporności na choroby. Jak wybrać dobre nasiona warzyw? Zwróć uwagę na kilka szczegółów, a uprawa będzie udana.
Czytaj artykułNowy Rok czeka już za rogiem, a co za tym idzie, razem z nim czekają nowe trendy wnętrzarskie. Jeszcze chwila i sposoby urządzania mieszkań absolutnie ulegną zmianie. Jakie łazienki będą modne w 2025 roku? Przedstawiamy trendy, kolory i style, które będą najbardziej pożądane.
Czytaj artykułNieszczelne okna to w trakcie zimy poważny problem. Wówczas ogrzewamy mieszkanie, a mimo to nadal jest w nim chłodno. Tracimy przez to nie tylko czas, ale także zdrowie i pieniądze. Co zrobić, gdy od okna jest zimno? Tak sprawdzisz skąd wieje i samodzielnie uszczelnisz okna.
Czytaj artykułŚwięta Bożego Narodzenia to czas, w którym przygotowujemy tyle ryby, że cały dom zaczyna wypełniać się jej zapachem. Niestety, potrafi się on długo utrzymywać i wtedy szukamy sposobów, jak temu zaradzić. Jak pozbyć się zapachu ryb z mieszkania? Zastosuj te patenty, a po smażeniu nie będzie brzydko pachniało w całym domu.
Czytaj artykułMasz tępe noże, a nie masz czym ich naostrzyć? To jeden z najczęstszych problemów na wyjazdach czy po przeprowadzce do nowego miejsca. Na szczęście są na to domowe sposoby. Jak naostrzyć noże bez ostrzałki? Wyjaśniamy, jak dbać o noże, żeby się nie tępiły.
Czytaj artykułGolteria w doniczce może pięknie ozdobić mieszkanie na święta. Jej duże, czerwone owoce wpisują się w bożonarodzeniowy klimat i będzie świetną podstawą do stroików. Należy jednak pamiętać, że krzewinka naturalnie rośnie w ogrodzie, dlatego trzeba o nią szczególnie dbać. Jak uprawiać golterię w doniczce? Pielęgnacja jest naprawdę istotna.
Czytaj artykułDbasz o rośliny, najlepiej jak umiesz, a po czasie i tak na ziemi pojawia się niepokojący biały nalot? Niestety, jest to pleśń, która później może rozwijać się nie tylko w doniczce, ale też na liściach. Brak odpowiedniej reakcji na ich pojawienie się może doprowadzić do obumarcia rośliny. Jak usunąć pleśń z doniczki i liści kwiatów doniczkowych? Wyjaśniamy, skąd się bierze.
Czytaj artykułStawiając zapalony znicz na grobie bliskiej osoby zmarłej, chcemy, aby palił się on najdłużej jak to możliwe. Niestety, mimo starań, wielu prób czy zmiany wkładów nadal mogą nie funkcjonować tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Co zrobić, żeby znicze paliły się dłużej? Prosty, ale mało znany patent. Koniecznie wypróbuj go we Wszystkich Świętych.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 10
- Następna