Czyszczenie wykładziny dywanowej jest procesem o wiele bardziej skomplikowanym niż czyszczenie dywanu. Ze względu na montaż nie można jej z łatwością podnieść i wytrzepać. Przez to wykładzina potrafi leżeć latami nieczyszczona w sypialni czy salonie. Jak domowym sposobem wyczyścić wykładzinę?
Czytaj artykułCzyszczenie fug w łazience to nie tylko kwestia estetyki, lecz także zdrowia. Myjąc kafelki, najczęściej sięgamy po mocne środki chemiczne, które potrafią kosztować krocie, a nie przynoszą oczekiwanych efektów. W takiej sytuacji wypróbuj domowe sposoby na czyszczenie fug w łazience. Wyjaśniamy, dlaczego trzeba to robić regularnie.
Czytaj artykułParujące okna, na których skrapla się woda to dla wielu nieodłączny element zimy. Może się wydawać, że taki stan rzeczy spowodowany jest źle zamontowanymi oknami. Przyczyny tego zjawiska są jednak bardziej banalne. Co zrobić, żeby okna w zimie nie parowały? Takie mogą być skutki wody osiadającej na szybach.
Czytaj artykułMieszkając w bloku, w skrzynce nieraz znaleźliśmy ręcznie napisaną ulotkę z uroczym rysunkiem i informacją, że młoda rodzina, małżeństwo lub student kupi mieszkanie. Oferta wydaje się kusząca, za gotówkę, bez agencji. Niestety, to tylko prosta droga do sprzedania mieszkania flipperom. Co to jest flipping i na czym polega? Nie daj się oszukać.
Czytaj artykułDywany są elementem wystroju, który w dużym stopniu wpływa na wygląd otoczenia. Z czasem jednak traci on swoją świeżość, czystość i miękkość. Zaczynają namnażać się w nim bakterie i roztocza. Jest więc nie tylko nieestetyczny, ale też niehigieniczny dla nas. Warto wówczas sięgnąć po domowe sposoby czyszczenia dywanów. Od czego zacząć i jak usunąć trudne plamy? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułSansewieria, nazywana wężownicą, to prosty w uprawie sukulent, który ozdobi dowolne pomieszczenie. Może się odpowiednio rozwijać zarówno w jasnych salonach, ale też wytrzyma wysokie temperatury w kuchni czy wilgotne i zacienione łazienki. Z tego powodu doniczki z rośliną warto rozstawić w całym mieszkaniu. Zamiast kupować nowe rośliny, wystarczy, że rozmnożysz już te, które masz. Jak rozmnożyć sansewierię z liści lub kłączy? Wyjaśniamy krok po kroku.
Czytaj artykułDodatek gazowy to pomoc finansowa dla osób, które ogrzewają dom lub mieszkanie gazem. Dzięki niemu wnioskodawca może starać się o zwrot podatku VAT z rachunków zapłaconych w 2023 roku. Dofinansowanie nie przysługuje jednak każdemu. Kto może dostać dodatek gazowy w 2023 roku? Wyjaśniamy, jaki wymagania trzeba spełnić.
Czytaj artykułSuszone grzyby to najczęściej wybierana forma przechowania jesiennych zbiorów. W takiej formie zachowują swój smak i aromat na dłużej. Będą nadawać się do wykorzystania w zupach, sosach, pierogach i wielu innych potrawach. Jak w domowy sposób wysuszyć grzyby i jak długo można je trzymać? Przedstawiamy najlepszy sposób na przechowywanie suszonych grzybów.
Czytaj artykułMoskitiery to wiosną i latem niemalże niezbędna ochrona domu przed wszelkimi owadami, a w szczególności komarami. Gdy z czasem robi się zimno, tracą swoją funkcjonalność. Czy wówczas powinniśmy ściągnąć je z okien? Dzięki zdjęciu moskitier nie tylko zachowamy je na dłużej, ale też obniżmy rachunki za ogrzewanie.
Czytaj artykułKalanchoe to roślina o pięknych, kolorowych kwiatach, które zdobią przestrzenie mieszkań od lutego do czerwca. Po tym okresie przechodzi w stan spoczynku i pozostają na niej jedynie mięsiste liście. Okazuje się, że dzięki odpowiedniemu zabiegowi żyworódka będzie kwitnąć przez cały rok. Wystarczy, że schowasz ją przed słońcem na 14 godzin.
Czytaj artykułRęczników używamy codziennie, do ciała, twarzy czy włosów. Częste używanie materiałów, a także częste pranie ich sprawia, że szybko się zużywają. Z czasem stają szorstkie, choć przy zakupie były delikatne i miękkie. Dlaczego ręczniki po praniu są szorstkie? Tak je pierz, a będą miękkie jak nowe.
Czytaj artykułBielenie drzew owocowych to zabieg, który powinno się wykonywać jesienią. Dzięki niemu rośliny nie są narażone na znaczne przeskoki temperatur występujące zimą. Niestety, wiele osób błędnie robi to dopiero na wiosnę, a w efekcie nie przynosi on oczekiwanych skutków. Kiedy należy wykonywać bielenie drzew owocowych i jak to robić? Przedstawiamy najczęstsze błędy.
Czytaj artykułOwcza wełna jako nawóz czy ściółka to idealne rozwiązanie dla osób ceniących ekologiczną uprawę. Surowiec dopiero zyskuje na popularności. Jak wykorzystać owczą wełnę w ogrodzie? Tak użyjesz jej do ściółkowania lub nawożenia gleby. Przedstawiamy zalety, a także wady rozwiązania.
Czytaj artykułZimowanie pelargonii to istotny zabieg, jeśli zależy nam na zachowaniu roślin, aby nie kupować nowych. Zabieg przygotowujący kwiaty do zimy i pielęgnowanie ich w tym okresie może niektórym sprawiać kłopoty. Najlepiej byłoby je zostawić, ale czy można tak zrobić? Przedstawiamy bezobsługowe zimowanie pelargonii krok po kroku.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 10
- Następna