Grubosz to znana roślina doniczkowa o grubych, mięsistych liściach i krzewiastym pokroju. Nie ma dużych wymagań i jest w stanie przebaczyć wiele błędów pielęgnacyjnych, co dodatkowo przyczynia się do jego popularności. Nie wszyscy jednak wiedzą, że grubosz to coś więcej niż tylko roślina ozdobna. Jest powszechne uznawany za symbol szczęścia i bogactwa. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie postawić drzewko szczęścia, aby życie zawsze było pełne sukcesów i radości.
Czytaj artykułWarzywa z własnej uprawy to wielka satysfakcja, a także niepowtarzalny smak i wartości odżywcze. Aby zebrać ze swojego ogrodu zdrowe i obfite plony, bardzo ważne jest stosowanie płodozmianu. Nie jest to trudne ani czasochłonne – wystarczy tylko przestrzegać kilku podstawowych zasad. Jak stosować płodozmian w ogrodzie? W jakiej kolejności siać i sadzić warzywa? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułPelargonie to jedne z ulubionych roślin, które zdobią balkony, tarasy, a nawet rabaty aż do przymrozków. Zachwycają nieograniczoną różnorodnością barw, a na dodatek nie mają szczególnych wymagań pielęgnacyjnych. Pelargonie bez problemu można kupić w sklepach i centach ogrodniczych. Natomiast zdecydowanie lepiej jest wyhodować sadzonki samodzielnie. Czynność ta nie jest trudna, a przy tym przynosi wiele satysfakcji, a nawet pozwala zaoszczędzić. Sprawdź, kiedy i jak zrobić sadzonki pelargonii, aby móc cieszyć się ich urokiem przez cały sezon.
Czytaj artykułKapusta to jedno z najstarszych warzyw uprawianych przez ludzi, gdyż znana jest od czasów starożytnych. Obecnie jest popularnym składnikiem wielu potraw, a jej korzyści zdrowotne są nieocenione. Dlatego wiele osób decyduje się na samodzielną uprawę kapusty w swoim ogrodzie. Aby uzyskać dobre plony, istotne jest odpowiednie przygotowanie rozsady, ale nie tylko. O sukcesie uprawy w dużej mierze decyduje też wybór odmiany. Podpowiadamy, kiedy i jak siać kapustę na rozsadę oraz jaką odmianę wybrać.
Czytaj artykułPlanujesz sadzenie żywopłotu? Jedną z najpopularniejszych roślin do tworzenia zielonych ścian jest tuja. Istnieje jednak wiele innych gatunków, które z powodzeniem mogą zastąpić znanego żywotnika. Doskonałym rozwiązaniem jest żywopłot z cisu, który pięknie wygląda o każdej porze roku. Jak sadzić te rośliny, aby stworzyć zieloną ścianę? Jak pielęgnować żywopłot z cisa oraz jakie są jego zalety? Sprawdź.
Czytaj artykułSkrzydłokwiat to elegancka i niezwykle dekoracyjna roślina doniczkowa, która cieszy się dużą popularnością ze względu na swoje zjawiskowe kwiatostany oraz soczyście zielone, błyszczące liście. Wyróżnia się długim kwitnieniem, a także posiada wyjątkowe zdolności oczyszczania powietrza. Wymagania rośliny nie są duże, dlatego jest idealna dla początkujących. Bywa jednak, że marnieje, więdnie i nie chce kwitnąć, przez co nie wygląda zbyt dobrze. Na szczęście istnieje sprawdzony sposób na uratowanie skrzydłokwiatu. Pomoże odżywka z kuchennych składników.
Czytaj artykułDomowe odżywki do roślin to doskonała alternatywa dla gotowych nawozów. Nie dość, że są tańsze i bezpieczniejsze dla naszych kwiatów, wcale nie ustępują sklepowym odpowiednikom. Warto jednak wiedzieć, że niektóre nawozy mogą zaszkodzić roślinom, prowadząc do ich więdnięcia, a nawet obumierania. Aby uniknąć przykrych konsekwencji, warto poznać ich potrzeby i dostosować do nich odpowiednie nawozy. Na te domowe odżywki do roślin musisz uważać.
Czytaj artykułKostka brukowa to wciąż jeden z najpopularniejszych materiałów wykorzystywanych do wykańczania prywatnych posesji. Jest doceniania za trwałość, wytrzymałość na obciążenia oraz walory estetyczne. Chociaż jest odporna na różne czynniki atmosferyczne, deszcz, śnieg, mróz oraz promienie słoneczne mogą negatywnie wpływać na jej wygląd. Po zimie na kostce brukowej mogą pojawić się przykre niespodzianki w postaci tłustych i rdzawych plam. Jak zatem ją wyczyścić? Poznaj sprawdzone patenty, dzięki którym brud zniknie bez szorowania.
Czytaj artykułPrzy gotowaniu różnych potraw wystarczy chwila nieuwagi, aby patelnia pokryła się spalenizną. Takie zabrudzenia nie schodzą łatwo i wymagają uciążliwego szorowania. Jak czyścić patelnię, żeby jej nie zniszczyć? Istnieje genialny sposób, który pomoże szybko i łatwo pozbyć się uporczywych zabrudzeń. Wystarczy wykorzystać produkt, który większość z nas ma w lodówce. Zdziwisz się, jakie to proste.
Czytaj artykułPrzycinanie drzew to jeden z najważniejszych zabiegów pielęgnacyjnych w ogrodzie. Dzięki niemu rośliny zdrowo rosną, mają ładny kształt oraz stają się odporne na choroby i szkodniki. W przypadku gatunków owocowych cięcie wywiera korzystny wpływ na ilość i jakość przyszłych plonów. Ważne jest jednak, aby przycinanie gałęzi drzew było wykonane prawidłowo. Przepisy jasno określają, jak wykonać tę czynność, aby uniknąć przykrych konsekwencji. Za naruszenie tych zasad grożą kary.
Czytaj artykułTrznadel to niewielki ptak o ciekawym ubarwieniu. Dość licznie występuje w Polsce, zamieszkuje tereny otwarte, a jego śpiew zwiastuje wiosnę. Ptak ten nie boi się ludzi, dlatego w okresie zimowym chętnie odwiedza karmniki. Jak rozpoznać trznadla, czym się żywi i gdzie żyje? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o tym niezwykłym ptaku.
Czytaj artykułWraz z początkiem 2024 roku rozpoczęły się kolejne kontrole w polskich domach. Do naszych drzwi może zapukać straż miejska w celu sprawdzenia prawidłowego oznakowania nieruchomości. Za brak numeru na budynku lub złe oznakowanie grożą surowe kary. Jak uzyskać numer domu? Co trzeba zrobić, aby uniknąć kary finansowej? Podpowiadamy.
Czytaj artykułW okresie zimowym rośliny doniczkowe wcale nie mają łatwo. Kluczem do zachowania zdrowia i witalności naszych okazów w chłodniejsze miesiące jest delikatne odżywianie. Na szczęście wcale nie trzeba sięgać po specjalistyczne preparaty. Jeśli od zawsze wylewasz wodę po gotowaniu grzybów, przestań to robić. Wywar ten zawiera mnóstwo cennych składników, które z powodzeniem można wykorzystać do nawożenia roślin doniczkowych. Sprawdź, jakie kwiaty podlewać wodą po gotowaniu grzybów oraz jakie korzyści niesie ze sobą jej stosowanie.
Czytaj artykułRuszyły kolejne kontrole domów i mieszkań. Termin pierwszej płatności abonamentu RTV już za nami. W związku z tym kontrolerzy pukają do drzwi Polaków, aby sprawdzić, czy posiadacze odbiorników uiścili ustawową opłatę. Kto musi płacić za abonament RTV? Co zrobić, kiedy kontroler zapuka do drzwi? Czy możemy jego nie wpuścić? Oto wszystko, co musisz wiedzieć o kontroli abonamentu RTV.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 99
- Następna