Artykuły
Pleśń na podłożu w doniczce z kwiatami pojawia się dość często, szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Początkowo występuje punktowo, ale jeśli nie zareagujemy odpowiednio wcześnie, rozwinie się na całej powierzchni. Czy zjawisko to jest niebezpieczne dla roślin? Co zrobić, gdy ziemia w kwiatach pleśnieje? Sprawdź, jak zwalczyć pleśń w doniczce domowymi sposobami.
Czytaj artykułCebulki kwiatowe mogą być sadzone wiosną lub jesienią. Termin jesienny przeznaczony jest dla roślin, które są w stanie przetrwać zimę w gruncie. Trzeba jednak odpowiednio je okryć, zabezpieczając przed mrozem. Czym i jak okrywać rośliny cebulowe? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułJesienne prace w ogrodzie nie należą do ulubionych zajęć ogrodników, no może poza zbiorem ostatnich plonów i sadzeniem warzyw ozimych. To również intensywny czas przygotowania ogrodu do zimy, a jego nieodłącznym elementem jest grabienie i zbieranie liści. Czy wszystkie liście trzeba usunąć z ogrodu i co z nimi zrobić?
Czytaj artykułJesienne sadzenie cebuli gwarantuje wczesne plony. Możemy spodziewać się ich już w czerwcu, podczas gdy zbiór warzyw z uprawy wiosennej na ogół odbywa się nawet miesiąc później. Warto jednak wiedzieć, że nie każde stanowisko jest odpowiednie dla zimującej cebuli. Istotna jest również metoda umieszczania główek w gruncie. Jak powinno wyglądać sadzenie cebuli jesienią i w jaki sposób przygotować grządkę pod uprawę? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPilea, bardziej jest znana jako kwiat pieniążek, znów wraca do łask. To oryginalna roślina doniczkowa o charakterystycznych okrągłych liściach, które przypominają kształtem monety. Kwiat ten uważany jest też za symbol szczęścia i bogactwa, dlatego warto go mieć w swoim otoczeniu. Chociaż pieniążek nie ma dużych wymagań co do uprawy, potrafi być kapryśny. Czasem zdarza się, że jego łodygi się wydłużają, a liście żółkną. Dlaczego tak się dzieje i jak temu zaradzić? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułZamiokulkas to roślina doniczkowa o efektowych ciemnozielonych liściach, która słynie ze swojej wytrzymałości - nie przeszkadza jej brak słońca, bez wody też jest w stanie przetrwać długi czas. Ma jednak swoje potrzeby, których brak manifestuje np. żółknięciem i brakiem nowych liści. Jak dbać o zamiokulkasa i co zrobić, by wypuszczał pędy. Poznaj naturalne sposoby.
Czytaj artykułDereń biały cieszy się popularnością ze względu na dekoracyjny wygląd przez cały rok. Gdy opadną liście, pędy przybierają czerwoną barwę, co sprawia, że efektownie prezentują się zimą. Co więcej, krzew ten nie ma dużych wymagań uprawowych, jest wytrzymały na mróz oraz świetnie nadaje się na żywopłot. Jak uprawiać dereń biały, by pięknie prezentował się w ogrodzie. Sprawdź.
Czytaj artykułParowanie okien to problem, który pojawia się wraz z nastaniem jesieni. Szyby najczęściej pokrywają się parą podczas gotowania, ale nie tylko. Kropelki wody mogą także wystąpić po nocy, czy po kąpieli. Nie wygląda to zbyt estetycznie. Ponadto wilgoć może przyczynić się do niszczenia okien. Zastanawiasz się, jak uniknąć parowania? Co zrobić, aby szyby nie pokrywały się wodą? Sprawdź nasze pomysły.
Czytaj artykułCzy wiesz, że zimą również można uprawiać warzywa w ogrodzie? Co więcej, pomimo braku dużej ilości słońca i chłodu, nadal możesz wysiewać rośliny, które będziesz zbierać przyszłej wiosny. To świetny sposób na to, żeby przyspieszyć plony, a także zagospodarować puste grządki. Jednak do ziemi nie mogą trafić przypadkowe warzywa — trzeba wybrać gatunki ozime. Dowiedz się więcej!
Czytaj artykułSzukasz roślin, które będą zdobiły balkon czy taras również w zimie? Postaw na zimozielone krzewy liściaste. Wiele z nich dodatkowo kwitnie latem i daje sobie radę w trakcie mrozów nawet bez okrycia. Jakie gatunki wybrać i jak o nie dbać? Poznaj najciekawsze krzewy liściaste w doniczkach.
Czytaj artykułListopad i grudzień to czas, gdy na zewnątrz panują coraz niższe temperatury, deszcz pada coraz częściej, a także hula porywisty wiatr. Takie warunki nie zachęcają do działania na zewnątrz. Jednak zanim skryjesz się w ciepłym domu, przygotuj swój ogród do zimy. Jeśli zaniedbasz prace na jesień, wiosną będziesz mieć wiele obowiązków. Dlatego dowiedz się, co trzeba zrobić w ogrodzie przed zimą, a czego nie można.
Czytaj artykułDla większości osób listopad kojarzy się z jesiennymi szarugami czy pierwszymi przymrozkami. I nic w tym dziwnego, ponieważ jest to czas przechodzenia w stan spoczynku wielu roślin. Okazuje się jednak, że istnieją gatunki, które kwitną w listopadzie. Dzięki nim ogród nabiera wielu barw oraz wciąż wygląda efektownie, nawet przed nadejściem zimy. Oto TOP 7 roślin, które kwitną w listopadzie.
Czytaj artykułPigwa nie cieszy się w Polsce tak dużą popularnością jak np. gruszki i jabłka, do których jest nieco podobna. A szkoda. Chociaż owoce pigwy nie nadają się do bezpośredniego spożycia na surowo, gdyż są twarde i bardzo kwaśne, za to doskonale się sprawdzą w domowych przetworach. Przyrządzone z nich pyszności to nie tylko walory smakowe, ale przede wszystkim zdrowotne.
Czytaj artykułSępolia, bardziej znany jako fiołek afrykański, to jeden z tych kwiatów doniczkowych, które można spotkać niemal w każdym polskim domu. Stoją na parapetach, zdobią meble, chętnie dajemy je prezencie. Przyjrzyj się dobrze fiołkom na obrazku i znajdź 6 różnic. Łatwo nie będzie.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 757
- Następna