Bądź EKO

Ekologicznie. Zasady 5R

Oglądajcie i żyjcie "Ekologicznie". Sylwia Majcher i Ela Sawerska pokażą Wam, jak łatwo i szybko wejść na ścieżkę eko i żyć zgodnie z duchem idei zero waste! Proste rozwiązania i sprytne pomysły nie tylko przyczynią się do poprawy kondycji środowiska, ale i portfela. Wystarczy zmienić kilka nawyków, by w domowym budżecie zostało coś na wakacje i nie tylko!

Ekologicznie. Zasady 5R
fot. Pixabay.com
REKLAMA

Co zrobić, by ograniczyć ilość śmieci, zalegających na śmietniskach? Poznaj pięć zasad less waste!

Zasady 5R

Refuse – odmawiaj

Nie przynoś do domu niepotrzebnych śmieci, gazetek sklepowych i ulotek. Miej przy sobie torbę na zakupy. Bądź asertywny, nie płać za reklamówki, które i tak wyrzucisz. Wybieraj miejsca, gdzie można kupować na wagę.

Reduce – redukuj

Zwolnij miejsce, oczyść przestrzeń, zrób porządki w kuchennych szafkach. Nie kolekcjonuj. Kontroluj zapasy i zużywaj je na bieżąco. Kupuj to, czego naprawdę potrzebujesz.

Reuse – używamy ponownie

Kartony, butelki, pudełka – skoro już pojawiły się w twoim mieszkaniu, niech po opróżnieniu nie trafiają do kosza. Można je wykorzystać do przechowywania.

Recycle – przetwarzaj

Torby i woreczki możesz uszyć ze starych materiałów. Wykorzystaj koszulki, poszewki na poduszki. Z puszek czy słoików zrób domowe DIY, np. doniczki na kwiaty lub lampiony.

Rot – kompostuj

Do kompostowania najlepiej nadają się odpadki organiczne. To one stanowią blisko połowę naszych śmieci. Wyrzucane bezmyślnie zanieczyszczają atmosferę gazami cieplarnianymi.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (3)

dlishba

VERY EASY TO SOLVE https://topperhotal.com www.topperhotal.com https://www.topperhotal.com https://topperhotal.com http://topperhotal.com https://topperhotal.ru http://topperhotal.ru https://topperhotal.ua https://topperhotal.com https://topperhotal.com https://topperhotal.com https://topperhotal.com https://topperhotal.com https://topperhotal.com текст ссылки Реклама https://topperhotal.com <a href="https://topperhotal.com" rel="dofollow">текст ссылки</a> https://topperhotal.com [a=https://topperhotal.com]https://topperhotal.com[/a] "https://topperhotal.com":https://topperhotal.com [url=https://topperhotal.com]:KISSED:[/url] [topperhotal](https://topperhotal.com) [url]https://topperhotal.com[/url] [url=https://topperhotal.com]topperhotal.com[/url] [URL unfurl="true"]https://topperhotal.com[/URL] [https://topperhotal.com](https://topperhotal.com "https://topperhotal.com") [[https://topperhotal.com|https://topperhotal.com]] [link]https://topperhotal.com[/link][linktext]https://topperhotal.com[/linktext] [*link*]https://topperhotal.com==https://topperhotal.com[link] [leech=https://topperhotal.com]https://topperhotal.com[/leech] [ссылка:(https://topperhotal.com)]https://topperhotal.com[:ссылка] [https://topperhotal.com] [url href='https://topperhotal.com' title='https://topperhotal.com' target='blank']https://topperhotal.com[/url] https://topperhotal.com HAIR PROBLEMS ARE VERY EASY TO SOLVE https://ъъъьььъъъ.ru

dlishba

VERY EASY TO SOLVE https://topperhotal.com

REKLAMA
dlishba

RGRGRRGRE

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Ekologicznie. Zasady 5R"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.