Nasz Nowy Dom

Zobacz, jak zmienił się dom w Targowej Górce. Nasz Nowy Dom odc. 261

Targowa Górka to niewielka wieś w Wielkopolsce. Mieszka tu pan Paweł z córką Jagodą i swoim ojcem – Bogdanem. Obaj panowie są wdowcami, mama Jagody zmarła niedawno, pozostawiając nastoletnią córkę w rozpaczy. Ojciec i dziadek, mimo najlepszych chęci, nie bardzo potrafią ją pocieszyć. Na pomoc rodzinie przybywa ekipa Naszego Nowego Domu.

Zobacz, jak zmienił się dom w Targowej Górce. Nasz Nowy Dom odc. 261
fot. Nasz Nowy Dom / Polsat
REKLAMA

Nasz Nowy Dom odc. 261 — Remont w Targowej Górce 

Dom, który zajmowała rodzina, nie nadawał się do mieszkania. Sporą niedogodnością była nie tylko ciasnota, ale również grzyb straszący ze ścian oraz niesprawna instalacja energetyczna. Członkowie rodziny nie mieli prywatności. Ojciec i dziadek oddali Jagodzie jedyne nieprzechodnie pomieszczenie i byli zmuszeni spać razem. Sypialnia dziewczynki spełniała funkcję magazynu na opał. Sporą część kuchni zajmował piec, który ogrzewał budynek. Mimo starań mężczyźni nie byli w stanie wyremontować starego po PGR-owskiego domu.

Metamorfoza domu - zobacz galerię zdjęć

Zobacz więcej zdjęć

To był wyjątkowy odcinek programu. Z powodu choroby Katarzyna Dowbor nie mogła wziąć udziału w początkowych nagraniach, jednak nadzorowała przebieg prac zdalnie, łącząc się z uczestnikami przez komunikator internetowy. W rolę prowadzącej wcieliła się architektka Martyna Kupczyk, która przygotowała również projekt nowych wnętrz. Remont przeprowadziła ekipa Wiesława Nowobilskiego.

Remont był szalenie trudny. Rodzina żyła na 48-metrach kwadratowych. Do dyspozycji mieli dwa pokoje, kuchnię i łazienkę. W budynku znajdowało się niewykorzystywane poddasze, które Martyna postanowiła zaadaptować. Dodatkowa przestrzeń była bardzo potrzebna. Taka decyzja nie ucieszyła kierownika budowy:

"Bardzo nie lubimy robić poddaszy, bo jest to bardzo pracochłonne. Trzeba zrobić schody, trzeba docieplić całe poddasze… ale taka jest potrzeba i zrobimy to" – tłumaczył Wiesław. Budowlaniec przez cały odcinek zdawał się zmartwiony i przejęty tym wymaganiem, ale nie tracił wiary w swoją ekipę.

Już drugiego dnia remontu pojawił się palący problem. W żadnej pobliskiej pracowni stolarskiej nie udało się zamówić schodów, które zaprojektowała Martyna. Dwa dni to zbyt krótki termin na realizację takiego zadania. Napięta sytuacja udzieliła się architektce. Nie była zadowolona z konieczności przeprojektowania pomieszczenia dziennego, co było podyktowane decyzją o zmianie schodów na bardziej uniwersalny model.

„Padł projekt tego pokoju, bo wam wygodniej jest zrobić schody tutaj” – komentowała gorzko w rozmowie z kierownikiem budowy. „Cała zmiana spowodowała, że ja po prostu wszystkie meble, które sobie wymyśliłam i chciałam zamówić, nie zamówię, ponieważ nie da się ich ustawić” - narzekała projektanka. 

Mimo trudności i ciężkiej pracy w pięć dni udało się przygotować nowy, piękny dom.

Jak zmienił się dom?

Stary wiatrołap został gruntownie odnowiony. Zlikwidowano prowizoryczny składzik opału, który się w nim znajdował, co umożliwiło ustawienie szafki do przechowywania butów.

Zobacz więcej zdjęć

Łazienka również została w tym samym miejscu. Pomieszczenie przeszło totalną metamorfozę: wymieniono glazurę i terakotę, a wannę zastąpił wygodny prysznic z niskim progiem. Obok toalety umieszczono umywalkę z szafką i pralkę.

Zobacz więcej zdjęć

Dawną kuchnię podzielono na dwa pomieszczenia. Jednym z nich jest kotłownia z prawdziwego zdarzenia, w której wreszcie będzie można przechowywać opał. W drugiej części pomieszczenia urządzono przechodnią garderobę. W ogromnej szafie panowie Bogdan i Paweł będą mogli przechowywać swoje ubrania. 

Zobacz więcej zdjęć

Stary pokój dzienny powiększono. Od teraz będzie on pomieszczeniem wielofunkcyjnym. Przy wejściu powstała klatka schodowa, prowadząca na poddasze. Na środku pomieszczenia stanął stół, przy którym rodzina będzie mogła wspólnie spożywać posiłki.

Zobacz więcej zdjęć

Na przeciwległej ścianie umieszczono aneks kuchenny. W zabudowie znalazły się wszystkie niezbędne sprzęty: lodówka, zlewozmywak, piekarnik, okap, zmywarka.

Zobacz więcej zdjęć

Pozostałą przestrzeń w pomieszczeniu przeznaczono na strefę wypoczynkową: ustawiono w niej wygodną sofę i telewizor. Wiszące szafki zapewniają dodatkowe miejsce do przechowywania.

Zobacz więcej zdjęć

W dawnym pokoju Jagody urządzono sypialnię dla jej dziadka. Pan Bogdan będzie miał do dyspozycji rozkładaną sofę i wygodny fotel. W nowoczesnej witrynie mężczyzna będzie mógł przechowywać książki i inne drobiazgi.

Zobacz więcej zdjęć

Na poddaszu zaplanowano pokój dla nastolatki. Ustawiono w nim ogromne łóżko i szafę. Nie zabrakło również biurka, przy którym dziewczyna będzie mogła się uczyć oraz kącika z pufami, gdzie będzie mogła zapraszać koleżanki i oddawać się swojej pasji, jaką jest fotografia.

Zobacz więcej zdjęć

Po odświeżeniu elewacji obłożono ją dekoracyjnymi deskami.

Zobacz więcej zdjęć

Bądź na bieżąco z odcinkami swojego ulubionego programu! Nasz Nowy Dom oglądaj w PolsatGo

Matura 2022: Język angielski. Zobacz odpowiedzi i arkusz CKE

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Zobacz, jak zmienił się dom w Targowej Górce. Nasz Nowy Dom odc. 261"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.