Okiem eksperta

Wieszanie ozdób świątecznych

Już listopad, więc wielkimi krokami zbliża się okres świąteczny. To doskonały czas na wyróżnienie swojego domu i ogrodu przez wywieszenie ozdób na wysokości. Świecące dekoracje na dachu czy drzewach dodają magicznego klimatu świąt!

REKLAMA

Święta coraz bliżej!

Ozdabianie domu należy zacząć od planowania rozmieszczenia elementów. Najczęściej wybieranymi dekoracjami są światełka połączone przewodem. Przy zakupie takich ozdób musisz zwrócić uwagę na wytrzymałość kabla oraz na to, czy są przeznaczone do montażu na zewnątrz. Takie oświetlenie musi być przystosowane do trudnych warunków pogodowych (deszcz, śnieg). Istotne są oznaczenia na produkcie.

Stopień ochrony światełek zewnętrznych powinien wynosić minimum IP44, aby zapobiec awarii, których przyczyną jest woda. Im wyższy poziom zabezpieczenia, tym większa pewność, że ozdoby przetrwają na śniegu, deszczu czy mrozie.

Jak zamontować ozdoby?

Po wybraniu odpowiednich lampek kolejną kwestią jest sposób ich montażu. Najłatwiej, gdy światełka mają wbudowane mocowania. Należy pamiętać, że może to być krótkotrwałe rozwiązanie. Zazwyczaj zaciski lub klamerki są mało stabilne. Gorsze warunki pogodowe mogą zerwać tak zamontowane ozdoby.

Popularne są przewody z lampkami, które można przyczepić zszywkami czy gwoździami. Część z nich ma nawet specjalnie przygotowane otwory, pozwalające na wykorzystanie takera  czy pistoletu na gwoździe, co zdecydowanie ułatwi cały proces.

Z podnośnika łatwiej!

Ozdoby świąteczne możesz zamontować z drabiny tylko do wysokości 1 m. Powyżej, wykonywanie takich prac jest zabronione. Aby cały proces był bezpieczny oraz szybki, najlepiej wynająć podnośnik koszowy! Montaż ozdób ze zwyżki jest szybki i bezpieczny. Dodatkowo w koszu podnośnika można umieścić ozdoby i potrzebne narzędzia. To wygodne rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić na czasie,bez konieczności ciągłego wracania na ziemię po kolejne elementy. Przestawienie podnośnika jest również dużo szybsze niż rozłożenie rusztowania w nowym miejscu.

Wiesz już jak zamontować światełka na dachu swojego domu. Już za jakiś czas możesz zacząć tworzyć świąteczny klimat na swojej posesji!

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Wieszanie ozdób świątecznych"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.