Poradniki

Jak ukryć wystające kable i zamaskować rury?

Rury, kable, liczniki to niezbędne elementy wyposażenia każdego mieszkania. Nie wyglądają zbyt estetycznie i chociaż czasem szkodą zaplanowanemu wystrojowi wnętrz, nie można się ich ot, tak pozbyć. Całkowita „zabudowa” również nie wchodzi w grę — w razie nagłych awarii, musimy mieć do nich w miarę łatwy dostęp.

REKLAMA

Fot. 123RF/PICSELL

Jak zamaskować rury, kable i liczniki” to pytanie, które zadaje sobie każdy, kto mierzył się kiedyś z trudem urządzania mieszkania. Elementy instalacji nie są zbyt estetyczne i w większości przypadków (z kilkoma stylowymi wyjątkami!) nie nadają się do wyeksponowania. Całkowita ich zabudowa to również nie najlepszy pomysł – na wypadek awarii czy prac konserwacyjnych musimy mieć do nich łatwy dostęp. Zresztą – wykonanie zabudowy z płyt kartonowo-gipsowych wymaga umiejętności, których nie każdy z nas posiada, co wiąże się zatrudnieniem fachowców, co z kolei  generuje kolejne koszty. Jakie są inne sposoby na zamaskowanie kabli? Oto kilka prostych propozycji.

Jak schować kable?

Częstym widokiem w polskich domach są listwy zasilające z powpinanymi do nich „złodziejkami”, od których ciągną się kilometry przewodów od różnych sprzętów. Ani to bezpieczne, ani ładnie wygląda – nie wspominając o trudnościach w utrzymaniu w czystości.

W przypadku chaotycznego okablowania "maskowanie" w praktyce sprowadzać się będzie do uporządkowania i odpowiedniego zorganizowania przewodów. Dobrym pomysłem jest opisanie każdej wtyczki i poprowadzenie jej od urządzenia wyjściowego do źródła zasilania możliwie najprostszą drogą.

Jak ukryć kable od internetu?

By ukryć plątaninę przewodów kłębiących się przy komputerach czy drukarkach (które zwykle mają swoje dedykowane miejsce na biurku lub jakimś stoliku) można umieścić je w specjalnym koszyczku lub metalowym korytku przymocowanym pod blatem lub do nogi mebla. Upięte w pęk nie będą stanowić więcej problemu.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak ukryć wystające kable i zamaskować rury?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.