Poradniki

Jak wyczyścić tłusty filtr okapu w kilka minut

Okap to jeden z najbardziej zaniedbanych przedmiotów użytkowych w kuchni. Brudny filtr znacząco utrudnia jego pracę. W jaki sposób szybko doprowadzić go do porządku?

REKLAMA

Jak działa okap?

Okap wydaje się urządzeniem zbędnym, dopóki w końcu nie zostanie zainstalowany w kuchni. Podczas przyrządzania posiłków — gotowania i smażenia — powstają duże ilości oparów, zawierających nie tylko parę wodną, ale też cząsteczki tłuszczu i zapachów. Słaba wentylacja sprawia, że wszystkie te zanieczyszczenia nie są odprowadzane z pomieszczenia, tylko osadzają się na ścianach, meblach, tkaninach, ubraniach, oknach – stopniowo tworząc lepkie warstwy brudu. Odpowiednio zaplanowany i niezakłócający pracy wentylacji grawitacyjnej wyciąg okapowy wspiera i usprawnia proces cyrkulacji powietrza w kuchni.

Zobacz więcej zdjęć

Skuteczną pracę wyciągu zaburzają wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Okap służy odprowadzaniu zapachów i nadmiernej ilości pary. Większe cząsteczki brudu i tłuszczu wychwytywane są przez kratki wentylacyjne, które osadzają się na nich w wyniku kontaktu rozgrzanego powietrza z chłodnym filtrem. To oznacza, że dla sprawnej pracy okapu niezbędne jest zachowanie przepuszczalności „rusztu”, który łatwo może się „zapychać”, z powodu ciągle nadbudowującego się brudu. Jak szybko wyczyścić filtr w okapie?

Czytaj dalej, by dowiedzieć się, jak wyczyścić okap w środku »

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (3)

knl111

Znacznie prostszy sposób: po prostu wkładamy do zmywarki.

CeeGee

Stosuje podobnie jak Pani Kasia odtuszczacz w sprayu. Potem pojemnik z goraca woda i srodkiem do mycia naczyn i po klopocie.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak wyczyścić tłusty filtr okapu w kilka minut"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.