Poradniki

Prysznic czy deszczownica – co wybrać?

Tradycyjna słuchawka prysznicowa ma konkurentkę w postaci deszczownicy. Zdobywa ona serca miłośników dopracowanych, eleganckich łazienek i długich, relaksujących kąpieli. Wyjaśniamy, czym różnią się oba rozwiązania.

REKLAMA

Jedna jest praktyczna, druga efektowna. Co wybrać do łazienki: zwykłą słuchawkę, czy deszczownicę?

Kąpiel nie jest już tylko codziennym obowiązkiem – jest małym rytuałem relaksacyjnym. Trudno więc dziwić się, że tradycyjne natryski, wypierane są przez modne deszczownice. Zasadniczo są one formą klasycznej słuchawki prysznicowej. Różnią się od niej rozmiarem, montażem i sposobem dystrybuowania wody: deszczownice uwalniają rozproszony strumień, który łagodnie masuje ciało — kąpiel pod nimi przypomina „spacer”, w strugach deszczu. Większość takich systemów wyposażona jest w opcję regulowanie siły kaskady, a nawet programy służące do podświetlania wody.

Zobacz więcej zdjęć

Deszczownice nadają się do zainstalowania w niemal każdej łazience

Najprostszy wariant deszczownicy to kolumna natryskowa — zestaw złożony z prysznica, kranu i deszczowni, przytwierdzonych do jednego drążka kąpielowego (głowica urządzenia złączona jest z baterią elastycznym wężem) lub panelu, który może zawierać również dysze do hydromasażu. Z uwagi na prostotę instalacji, rozwiązanie to sprawdzi się, jeśli chcemy mieć deszczownicę w łazience, ale nie chcemy przeprowadzać większych prac remontowych.

System nadtynkowy można zainstalować również nad wanną! W takim wypadku warto rozważyć jednak zakup zasłonki lub parawanu nawannowego, który uchroni łazienkę przed ewentualnym zachlapaniem.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Prysznic czy deszczownica – co wybrać?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.