Porady domowe

Sprzątanie przed świętami. Jak rozplanować sobie pracę, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem?

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się nieubłaganie. To ostatni dzwonek, by rozpocząć przygotowania na ten wyjątkowy czas. Zanim zasiądziemy do świątecznego stołu, czeka nas jeszcze żmudnej trochę pracy i sprzątania. Jak uporać się ze świątecznymi porządkami i nie zwariować?

Sprzątanie przed świętami. Jak rozplanować sobie pracę, by zdążyć przed Bożym Narodzeniem?

Po zakończeniu odkurzania przychodzi pora na okna, drzwi oraz podłogi. Na mycie okien wybierz chłodny, pochmurny dzień, kiedy słońce nie operuje zbyt mocno. Pod wpływem ciepłych promieni słonecznych środki do czyszczenia okien szybciej wysychają i zostawiają za sobą nieestetyczne smugi.

Po oknach zajmij się podłogami. Nielakierowany parkiet należy najpierw wyszorować z użyciem emulsji, która zastąpi zwykłe wiórkowanie, a następnie wypastować i wypolerować do sucha. Z kolei lakierowaną posadzkę wystarczy przetrzeć lekko wilgotnym mopem. Do paneli użyj środka nabłyszczającego.

Przeczytaj: Jak skutecznie wyczyścić łazienkę? Zbiór cennych porad!

Ogarnięcie części mieszkalnej to już półmetek wszystkich prac – teraz reszta sprzątania pójdzie już z górki. W drugiej połowie grudnia wysprzątaj łazienkę. Oprócz przepatrzenia szafek i powierzchownego przetarcia urządzeń sanitarnych wyczyść dokładnie te rzeczy, którym zwykle poświęca się mniej uwagi. Wyczyść płytki i fugi. Jeśli silikon wokół wanny lub prysznica porósł pleśnią, wymień go na nowy. Umyj kabinę prysznica i muszlę klozetową. W tym celu możesz użyć domowej roboty środków czystości, do których przygotowania potrzebujesz tylko octu, sody oczyszczonej lub soli. Nie zapomnij o armaturze! Oczyścisz ją z kamienia przy pomocy sody oczyszczonej, soku z cytryny lub roztworu octu i wody.

    

1 2 3 4

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.