Porady ogrodnicze
„Jak poranek mglisty, wieczór przezroczysty” Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułPrzędziorki to jedne z najczęściej spotykanych szkodników roślin ogrodowych oraz kwiatów doniczkowych. Choć ciężko je dostrzec gołym okiem, to przy masowym występowaniu mogą doprowadzić nawet do obumarcia rośliny. Jak rozpoznać przędziorka? Jakie są sposoby zwalczania tych drobnych pajęczaków? Na te i wiele innych ciekawych pytań odpowiadamy poniżej.
Czytaj artykułSzkodniki na warzywach kapustnych. A mowa o bielinku kapustniku. Oczywiście uwielbiamy motyle, bielinka też. Cudownie jest patrzeć na nie, jak przelatują po ogrodzie niczym powietrzne kwiaty. U nas upatrzyły sobie lawendę, niestety nie tylko.
Czytaj artykułOsy i szerszenie lubią mościć sobie gniazda w naszych garażach, pod podbitkami dachów i w ogrodowych altankach. Są jednak bardzo niebezpieczne – ich użądlenia są bolesne, a dla osób uczulonych, mogą być zagrożeniem dla zdrowia i życia. Dlatego jeśli tylko zauważysz gniazdo, natychmiast zacznij działać. Podpowiadamy, jakie środki owadobójcze na szerszenie i osy są najlepsze.
Czytaj artykułOpuchlaki są prawdziwą zmorą ogrodników i działkowiczów. Szkodniki te żerują głównie na roślinach ozdobnych i owocowych. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów, są bardzo żarłoczne. Szczególnie niebezpieczne są larwy opuchlaków, które zjadają korzenie, co w skrajnych przypadkach może doprowadzić do całkowitego obumarcia rośliny. Jak zwalczać opuchlaki? Podpowiedź znajdziesz w poniższym artykule.
Czytaj artykuł„Gdy listki ziemniaków w górę spoglądają, to nam na pogodę znak pewny dają”.Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”. Liście ziemniaków rzeczywiście w górę spoglądają, na tych roślinach pojawiają się także kwiaty.
Czytaj artykułKrzewy na żywopłot zazwyczaj cechują się bardzo szybkim przyrostem rocznym. Dlatego niektóre gatunki wymagają nawet kilkukrotnego przycinania pędów w ciągu roku. Ręczne strzyżenie i formowanie żywopłotu może być bardzo męczącą czynnością, dlatego warto rozważyć zakup akumulatorowych nożyc.
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule z cyklu „Balkony i Tarasy” wracamy do tematu krwawnicy. Zapraszam.
Czytaj artykułNiezwykła rozmaitość roślin, jakie możemy uprawiać w domu, zachwyca i cieszy. Dotyczy to nie tylko okazów o zjawiskowych kwiatach, ale też gatunków o wyjątkowym pokroju. Dzisiejszy artykuł z cyklu „Dom Pełen Kwiatów” będzie o takich właśnie wyjątkowych roślinach, które pokrojem przypominają małe poduszeczki
Czytaj artykułStandardowa motyczka wyposażona w pazurki czy może zaawansowany wyrywacz do chwastów na ergonomicznej rączce? Które narzędzia do pielenia sprawdzają się najlepiej? Zanim sięgniesz po chemiczny środek na chwasty, weź pod uwagę pielenie mechaniczne. Przedstawione narzędzia z pewnością ci w tym pomogą.
Czytaj artykuł„Lipcowe upały, wrzesień doskonały” Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułKażdy, kto zajmował się uprawą pomidorów szklarniowych, obawia się widma brunatnej plamistości liści. To jedna z najbardziej powszechnych i niestety najbardziej szkodliwych chorób grzybowych pomidora. Dowiedz się, jak ją zwalczać i co zrobić, by więcej się nie pojawiła.
Czytaj artykułLatem, nasze balkony lub tarasy ustrojone są często pięknymi kompozycjami. Najczęściej uprawianymi roślinami w donicach są tu pelargonie i różne odmiany petunii, w tym surfinie.
Czytaj artykułRybik cukrowy to zupełnie nieszkodliwy owad, który nie gryzie, nie roznosi bakterii i nie zakaża żywności. Jednak występujący w dużych ilościach, może stać się prawdziwym utrapieniem, jeśli przechowujemy cenny papier, jak kolekcje książek, wartościowych dokumentów czy stare zielniki. Rybik cukrowy może zniszczyć nasze zbiory, dlatego też jest on zwalczany w muzeach i bibliotekach.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 364
- Następna