Porady ogrodnicze
Kiedy codzienne podlewanie ogrodu staje się koniecznością, na przykład podczas suszy, nie sposób korzystać wyłącznie z węża ogrodowego. Ten znacząco wydłuża cały proces, przyczynia się także do nadmiernego zużycia wody. Znacznie korzystniejsze, zarówno dla środowiska, jak i naszego portfela, będą systemy automatyczne. Na co zwrócić uwagę, przy planowaniu nawadniania ogrodu?
Czytaj artykuł„Kto w lecie nie zbiera, w zimie głodem przymiera” - tematem zbiorów rozpoczynamy kolejną serię porad, jakie prace warto wykonać w sierpniu w ogrodzie. Druga połowa miesiąca to ostatni dzwonek, by przyciąć żywopłoty liściaste.
Czytaj artykułDla ogrodników sierpień to nie tylko czas wypoczynku na łonie natury czy zbioru plonów, ale również okres wytężonych prac. Jakie zabiegi warto wykonać w ogrodzie w nadchodzących dniach?
Czytaj artykułDecydując się na uprawę warzyw w swoim ogrodzie, bardzo ważne jest, to kiedy będziemy przeprowadzać zbiór warzyw. W przeciwnym wypadku nasze zbiory nie będą dojrzałe, a co za tym idzie, niektóre z nich mogą być nawet nie nadawać się do spożycia. Dodatkowo warto wiedzieć, że nie tylko konkretne terminy zbioru warzyw mają duże znaczenie, ale także to kiedy, zostaną przeprowadzone.
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule z cyklu „Balkony i Tarasy” opowieść o nasturcjach. Warto poznać te rośliny, bo kryją w sobie wiele sekretów.
Czytaj artykułUwielbiamy iglaki – są piękne, gęste i stosunkowo łatwe w uprawie. Jednak żeby dobrze wyglądały cały czas, ważne jest regularne nawożenie. Dowiedz się, jak je przeprowadzić i jaki nawóz do iglaków sprawdzi się najlepiej.
Czytaj artykuł„Jaki pierwszy, drugi, trzeci, taki cały sierpień leci”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułTuje to jedne z najpopularniejszych roślin występujących w polskich ogrodach. Krzewy te zyskały wielu zwolenników ze względu na swoją niewątpliwą funkcję ozdobną, łatwość w utrzymaniu i możliwość zasadzenia niemal na każdym podłożu. Właściwie pielęgnowane i przycinane z biegiem lat mogą stworzyć piękny żywopłot, chroniący nas przed spojrzeniami sąsiadów czy odgłosami ulicy. Jakie znamy odmiany tui? Jak sadzić tuje, przycinać i przesadzać? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu. Zapraszamy do lektury!
Czytaj artykułW dzisiejszym artykule z cyklu „Ogród Warzywny” kolejny przegląd tego, co dzieje się w moim warzywniku. Część roślin chwycił mączniak — jak z nim walczyć?
Czytaj artykułLatem trawnik trzeba kosić nawet dwa razy w tygodniu. Zabieg ten pozostawia właścicieli ogrodów z ogromną ilością ściętych źdźbeł trawy. Co z nimi zrobić? Wyrzucać — na pewno nie warto!
Czytaj artykuł„Jak po lipcu gorącym sierpień się ochłodzi, to później zima z wielkim śniegiem chodzi”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułTematem dzisiejszego artykułu z cyklu „Balkony i Tarasy” będzie mandewilla, znana też pod nazwą dipladenia. Co to za roślina? I jak ją pielęgnować? O tym już za chwilę. Zapraszam.
Czytaj artykułDecydując się na zakup odpowiedniej nawierzchni do ogrodu, należy zwrócić uwagę na wiele czynników. Są nimi m.in. cena, wytrzymałość materiału, bezpieczeństwo użytkowania i oczywiście wygląd. Najpopularniejszymi rozwiązaniami są kostka brukowa oraz płyty gresowe — mają określone możliwości zastosowania. Podpowiadamy, które z nich sprawdzą się na poszczególnych powierzchniach wokół domu.
Czytaj artykuł„Jak poranek mglisty, wieczór przezroczysty” Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 364
- Następna