Porady ogrodnicze
Tegoroczna zima zamiast zaskoczyć drogowców, zaskoczyła ogrodników. Brak śniegu i utrzymujące się wysokie temperatury sprawiają, że część roślin albo nie rozpoczyna zimowego spoczynku, albo kończy go wcześniej i zaczyna zakwitać. Jak dbać o rośliny podczas ciepłej zimy?
Czytaj artykułCzy rośliny trzeba nawozić? Jakie substancje odżywcze są dla nich najważniejsze? Czy wszystkie rośliny mają takie same potrzeby? Nasz ekspert wyjaśnia.
Czytaj artykułIglaki w naszych ogrodach często atakowane są przez pasożyty, co w najgorszym przypadku może prowadzić do całkowitego zamierania rośliny. Jak rozpoznać wroga i skutecznie go zwalczyć?
Czytaj artykułStyczeń to statystycznie najzimniejszy miesiąc w roku, obok grudnia, również najciemniejszy. Dla wielu ogrodników stanowi on jednak rozgrzewkę przed zbliżającym się sezonem.
Czytaj artykułAkacja srebrzysta, znana także jako akacja mimoza i srebrne witki, należy do rodziny bobowatych lub inaczej motylkowatych - Fabaceae i podrodziny mimozowych - Mimosoideae. Łacińska nazwa rośliny to Acacia dealbata. Naturalnie występuje w Australii, ale uprawiana jest także w Ameryce Północnej, Nowej Zelandii i Europie. Dodatkowo rozprzestrzeniła się w Afryce, na Madagaskarze, na Azorach, oraz w Europie Środkowej.
Czytaj artykułCzy cis jest trujący, a może jadalny? Gdzie najlepiej go posadzić? Przedstawiamy wam kilka ciekawostek na temat tego pięknego, zimozielonego krzewu.
Czytaj artykułPelargonie i surfinie to popularne rośliny balkonowe. W sezonie — kwitną bujnie. Przy dobrych warunkach pogodowych i odpowiedniej pielęgnacji mogą wytrwać aż do pierwszych przymrozków. Podpowiadamy, w jaki sposób przezimować te rośliny.
Czytaj artykułNiektóre drzewa i krzewy wymagają ciecia jesienią. Sprawdź, które gatunki i jaki rodzaj cięcia należy wykonać.
Czytaj artykułZa oknem rozpanoszyła się jesień, a drzewa zaczęły gubić liście, przykrywając tym samym trawniki kolorową kołderką. Można by rozwodzić się nad estetyzmem takich widoków, dla ogrodników oznacza to jednak okres wytężonej pracy związanej z grabieniem i utylizowaniem liści. Podpowiadamy, jak można się ich pozbyć.
Czytaj artykułJesień to najlepszy czas na sadzenie róż. O tej porze dostępne są głównie okazy z gołym korzeniem. Są to krzewy kopane z gruntu z odsłoniętym systemem korzeniowym. Jak prawidłowo posadzić takie rośliny i dlaczego najlepiej zrobić to jesienią?
Czytaj artykułMorwa biała wywodzi się z Chin, skąd rozprzestrzeniła się na cały glob. Jest drzewem liściastym - wywtarza bladożółte owoce, wyglądem przypominające jasne jeżyny. Należy do rodziny morwowatych, których jest jedynym przedstawicielem w Polsce. Jak uprawiać morwę i jak smakują jej owoce?
Czytaj artykułAranżując trwałą zieleń wokół grobów bliskich, powinniśmy rozważyć kilka prostych, ale niezwykle ważnych akcentów.
Czytaj artykułDla przypomnienia przedstawiamy krótką listę gatunków, które sadzimy jesienią. Są to m.in.: czosnek ozdobny, zawilec, krokus, szachownica, nazywana też cesarską koroną, hiacynt, szafirek, śnieżyca wiosenna, śnieżyczka przebiśnieg, cebulica syberyjska, kosaćce cebulowe, niektóre odmiany lilii i frezji oraz oczywiście tulipany i narcyzy.
Czytaj artykułAgrest chiński, czyli owoc aktinidii chińskiej, swoją sławę zdobył dopiero, gdy plantatorzy z Nowej Zelandii nazwali go kiwi! Ten popularny obecnie na całym świecie owoc posiada potrzebne dla organizmu witaminy, które znacznie podnoszą jego odporność.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 361
- Następna