Wasza Deccoria

Już jest - nowa Deccoria!

Czekaliśmy na to bardzo długo i wreszcie ta chwila nadeszła. Oddajemy w Wasze ręce nową wersję naszego serwisu - z odświeżoną szatą graficzną i poszerzoną o nowe funkcjonalności.

REKLAMA

Jakie zmiany czekają na Was w nowej Deccoria.pl?

Nad projektem metamorfozy Deccoria.pl pracowaliśmy przez ostatnie dwa lata, z nadzieją, że nowa odsłona przypadnie Wam do gustu. Słuchaliśmy waszych uwag i w oparciu o nie, budowaliśmy nowy serwis. Celem, który przyświecał nam podczas obmyślania zmian, była ewolucja. Nowa szata graficzna i funkcjonalności to rozszerzenie tego, co na Deccoria.pl dobrze już znane i lubiane.

Zmiany, które wprowadziliśmy, to m.in.:
Tryb responsywny — nowa Deccoria.pl dostosowana jest do ekranów komputerów, laptopów oraz urządzeń mobilnych — tabletów i smartfonów.

Rejestracja z Facebook.com — nowi użytkownicy, zainteresowani założeniem konta w Deccoria.pl, mogą zarejestrować się, używając swoich kont na Facebooku. Rejestracja i logowanie z użyciem Facebooka, nie oznacza, że treści, które opublikujecie w Deccoria.pl, pojawią się również na Waszych kontach na Facebooku.

Dwa tryby przeglądania zdjęć — klasyczny, nawiązujący do poprzedniej wersji serwisu i nowoczesny pokaz slajdów, umożliwiający szybkie przeglądanie zdjęć w dużych rozmiarach.

Inspiracje — czyli foldery w Deccoria.pl, w których możecie zapisywać ulubione zdjęcia. Od teraz będziecie mieć je w jednym miejscu, bez konieczności pobierania ich na komputer.

Polubienia zdjęć — jeśli podczas przeglądania aranżacji, jakieś zdjęcie szczególnie przypadnie Wam do gustu, możecie wyróżnić je, klikając w przycisk „Podoba mi się!”.

Pinezki — na zdjęciach w swoich aranżacjach możecie oznaczać pinezki – dzięki nim wyeksponujecie detal, przedmiot lub produkt, który chcesz polecić lub wyróżnić.

Wykrywanie kolorów na zdjęciach — pod każdym zdjęciem w serwisie znajdziecie paletę barw, wygenerowaną na podstawie dodanego zdjęcia.

Filmy — kolejna nowość to możliwość umieszczania wideo z serwisu YouTube.

Rozróżnienie kont prywatnych i firmowych.

Nowy wygląd wiadomości. 

Wyszukiwarka — przeszuka serwis, aż w dziewięciu kategoriach, także po zdjęciach, filtrowanych po kolorach. Interesują was wyłącznie kuchnie w białym lub szarym kolorze? Wpiszcie zapytanie „kuchnia” do wyszukiwarki, wybierzcie zakładkę „Zdjęcia”, a tam wskażcie kolor, który was interesuje.

A to jeszcze nie koniec listy nowości — poszerzyliśmy możliwość edytowania zdjęć w aranżacjach, uprościliśmy mechanizm dodawania tagów... i wiele więcej! Koniecznie zajrzyjcie do swoich profili, do których możecie wgrywać nowe, duże avatary i zdjęcia w tle.

Zmiany nie zawsze przychodzą łatwo. Oddajemy wam nowy serwis pod ocenę i weryfikację. Ciekawi jesteśmy waszych opinii, uwag, przemyśleń, zażaleń. Jeśli macie pytania dotyczące nowych funkcjonalności, zadawajcie je pod tym artykułem, na tym wątku w forum lub piszcie bezpośrednio do nas, redaktorów Deccoria.pl - BarbaraMachalskaOla_kOla_deccoria3.

Czego jeszcze możecie się spodziewać?

Wiele razy prosiliście o zmiany ułatwiające przeglądanie zdjęć. I oto jest: WERSJA NOWOCZESNA ODSŁONY ZDJĘCIA!Jeżeli jednak przyzwyczailiście się do klasycznej wersji odsłony zdjęcia, z łatwością do niej powrócicie :)

Kolejna nowość to: umożliwienie tworzenia inspiracji - teraz będziecie mogli zapisywać swoje ulubione zdjęcia.

Jeżeli spodobało Wam się jakieś zdjęcie, wystarczy dodać je do inspiracji (możecie ich tworzyć nieograniczoną ilość).

Teraz swoje ulubione zdjęcia będziecie mieć w jednym miejscu :) 

A jeżeli jakieś zdjęcie wyjątkowo Wam się spodoba, wyróżnicie je za pomocą opcji „Podoba mi się”.Ponadto dzięki możliwości umieszczania pinezek na zdjęciach pochwalicie się, gdzie kupiliście te piekne firanki czy meble na taras. Ale to nie wszystko, do nowości należy również możliwość umieszczania filmów wideo z serwisu YouTube...


... oraz rozróżnienie kont prywatnych i firmowych. Natomiast nowa wyszukiwarka, przeszuka serwis, aż w dziewięciu  kategoriach.

Mamy nadzieję, że przypadnie Wam również do gustu oświeżony wygląd profilu Użytkownika (w tym powiększone avatary oraz możliwość dodawania dużego zdjęcia głównego).To tylko część tych NAJWAŻNIEJSZYCH zmian, które dla Was wprowadziliśmy. O kolejnych poinformujemy niebawem.

Macie pytania dotyczące nowej wersji naszego serwisu? Zapraszamy do kontaktu pod adresem pomoc@deccoria.pl

Możesz skorzystać też z formularza kontaktowego, dostępnego pod adresem: www.deccoria.pl/kontakt

Redakcja Deccoria.pl

PRZEJDŹ DALEJ, BY PRZECZYTAĆ, W JAKI SPOSÓB LOGOWAĆ SIĘ W NOWEJ DECCORI, OGLĄDAĆ ZDJĘCIA W TRYBIE NOWOCZESNYM, ZMIENIAĆ AVATAR I ZDJĘCIE W TLE :) 

 

REKLAMA
REKLAMA

Jak się zalogować w Deccoria.pl?

Logując się, pamiętajcie, by zaznaczyć opcję "Zapamiętaj mnie"! Dzięki niej niezależnie od tego czy korzystasz właśnie z serwisu czy nie, będziesz zalogowany :) Tak, to oznacza, że koniec z irytującym wylogowywaniem w trakcie pisania komentarza :) 

REKLAMA
REKLAMA

Jak dodać avatarka? 

Po zalogowaniu się do serwisu, kliknij w menu profilowe (w prawym, górnym rogu serwisu) i przejdź do opcji "Edycja profilu". Kliknij w przycisk "Wgraj avatar", wybierz dowolne zdjęcie, przytnij je lub obróć i zapisz! Zjedź na dół strony i potwierdź edycję profilu, klikając w "Zapisz zmiany"

Zdjęcie w tle w profilu możesz również dodać, wchodząc na swój profil (opcja "Mój profil" w menu profilowym, w prawym, górnym rogu serwisu). Wystarczy, że najedziesz kurosrem myszki na zaślepkę avatara i klikniesz w przycisk "Dodaj avatar". 

REKLAMA
REKLAMA

Jak dodać zdjęcie w tle profilu?

Po zalogowaniu się do serwisu, kliknij w menu profilowe (w prawym, górnym rogu serwisu) i przejdź do opcji "Edycja profilu". Kliknij w przycisk "Wgraj zdjęcie w tle", wybierz dowolne zdjęcie, przytnij je lub obróć i zapisz! Zjedź na dół strony i potwierdź edycję profilu, klikając w "Zapisz zmiany"

Zdjęcie w tle w profilu możesz również dodać, wchodząc na swój profil (opcja "Mój profil" w menu profilowym, w prawym, górnym rogu serwisu). Wystarczy, że najedziesz kurosrem myszki na zaślepkę zdjęcia w tle i klikniesz w przycisk "Dodaj zdjęcie w tle". 

REKLAMA
REKLAMA

Jak oglądać zdjęcia w sposób nowoczesny i wygodny?

Nowa Deccoria.pl to dwa tryby przeglądania zdjęć:

- nowoczesny - który działa zupełnie jak pokaz slajdów :)

- i klasyczny, nawiązujący do poprzedniej wersji serwisu.

W każdej chwili możesz zmienić tryb przeglądania zdjęć, klikając w ikonkę trybika, widoczną przy zdjęciu. 

REKLAMA
REKLAMA

Jak dodać aranżację w Deccoria.pl?

Galerie, czyli Wasze zdjęcia poza nową szatą graficzną zyskały również nową nazwę - aranżacje :) 

Aby utworzyć nową aranżację, kliknij w przycisk „Dodaj zdjęcia!” widoczny u góry strony lub, jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego, w niebieską ikonkę „plusa”, widoczną w dolnym rogu ekranu.

W pierwszym kroku uzupełnij nazwę aranżacji i dodaj do niej krótki opis. Z rozwijanej listy wybierz jeden z działów oraz kategorię, do której najlepiej pasują twoje zdjęcia. Możesz również określić styl, opisujący estetykę prezentowanego wnętrza lub ogrodu, oraz dodać typ aranżacji.

Klikając „Dalej” przejdź do drugiego kroku, czyli dodawania zdjęć. Wybierz zdjęcia z urządzenia lub przeciągnij je i upuść nad białym polem. Pamiętaj, że wgrywane zdjęcia nie mogą być mniejsze niż 380 px szerokości i 380 px wysokości. Kiedy załadują się wszystkie zdjęcia, możesz dodać osobny opis do każdego z nich oraz określić ich styl. Jeśli wszystkie zdjęcia przedstawiają tę samą estetykę, za pomocą przycisku „Ustaw wszędzie styl z aranżacji”, przypiszesz im styl, który wcześniej ustawiłeś dla całej aranżacji.

Dodawszy opisy i style do zdjęć, klikając w przycisk „Dalej”, przejdź do ostatniego kroku dodawania aranżacji — ustawiania kolejności zdjęć, okładki i tła do aranżacji. Zaznacz wybrane zdjęcie, aby ustawić okładkę lub przytrzymaj zdjęcie i przesuń je w odpowiednie miejsce, aby zmienić kolejność zdjęć. Po ustawieniu okładki lub kolejności zdjęć kliknij w „Zapisz". Tło aranżacji wczyta się automatycznie, jeśli zdjęcie, które zaznaczyłeś jako okładka galerii, ma wymiary nie mniejsze niż 1220 px szerokości i 400 px wysokości.

REKLAMA
REKLAMA

Jak ocenić aranżację i dodać ją do ulubionych?

Ocenianie aranżacji i dodanie jej do ulubionych jest proste! Aby ocenić, otwórz aranżację, a następnie kliknij w przycisk oceń. Wybierz liczbę serduszek, którą chcesz przyznać aranżacji.

Aby dodać aranzację do ulubionych, kliknij w przycisk "Dodaj do ulubionych".

REKLAMA
REKLAMA

Jak polubić zdjęcie i zapisać je w Inspiracjach?

Aby polubić zdjęcie, jego odsłonie, kliknij w przycisk "Podoba mi się!"

Aby utworzyć pierwszy folder z inspiracjami, na zdjęciu, które przypadło ci do gustu, kliknij w przycisk “Dodaj do Inspiracji”. Podaj nazwę inspiracji, dodaj krótki opis, wyjaśniający, jakiego rodzaju zdjęcia kolekcjonujesz i wpisz kilka tagów. Kliknij w przycisk “Dodaj”, by utworzyć nowy folder z inspiracjami i zapisać zdjęcie.

Kolejne zdjęcia możesz zapisywać w tym samym folderze z inspiracjami lub możesz tworzyć nowe.

REKLAMA
REKLAMA

Jak wgrać playlistę i dodawać filmy?

Aby dodać filmy do Deccoria.pl, w serwisie YouTube stwórz playlistę o nazwie „Deccoria”. Zaloguj się na swoje konto w Deccoria.pl, wejdź w „Edycję profilu”. Przejdź do zakładki “FILMY Z YOUTUBE”. W widocznym polu wklej link prowadzący do twojej playlisty w serwisie YouTube i kliknij w przycisk “Weryfikuj”.

Po zaakceptowaniu twojej playlisty przez redakcję Deccoria.pl, filmy, które zapisałeś w swojej playliście, pojawią się także w twoim profilu na Deccoria.pl. Dzięki dodaniu playlisty, więcej użytkowników będzie miało szansę obejrzeć twoje filmy z tutorialami DIY i pomysłami na aranżację mieszkania!

Aby ułatwić Wam nawigację w serwisie, przygotowaliśmy obszerne FAQ (spis pytań o obsługę serwisu i odpowiedzi na nie) dostępne tutaj.

Na część pytań i wątpliwości odpowiadamy również w poniższych artykułach. Stale opracowujemy również filmy instruktażowe, ukazujące jak korzystać z nowych funkcjonalności. Znajdziecie je w zakładce „Filmy” oraz na profilu Ola_deccoria3.

Przeglądanie zdjęć w Deccoria.pl - pokaz slajdów i tryb klasyczny

Dodawanie pinezek na zdjęciach

Jak dodać aranżację - nazwa, opis, dział i styl

Jak dodać aranżację - jak dodać opis, obrócić i przyciąć zdjęcie?

Jak dodać aranżację - zmiana kolejności zdjęć i wybór okładki

Jak ocenić aranżację i dodać ją do ulubionych?

Jak polubić zdjęcie i zapisać je w Inspiracji?

Jak dodać filmy z YouTube?

Jak dodać zdjęcie w tle w profilu?

Jak dodać nowy avatar?

Jak się zalogować? - nie zapomnijcie o zaznaczaniu opcji "Zapamiętaj mnie" - dzięki niej, nie zostaniecie wylogowani np. podczas pisania długiej wiadomości ;) 

Przebudowanie tak dużego serwisu jest również dużym wyzwaniem technologicznym. Wciąż trwają drobne prace naprawcze, na bieżąco wprowadzamy niewielkie poprawki, dlatego prosimy o wyrozumiałość, jeśli natkniecie się na jakieś nieprawidłowości.

Redakcja Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (5)

elk64

Nie przemawia do mnie nowa wersja przeglądarki zdjęć . Wyjątkowo irytujące są pojawiające się reklamy z lewej strony.

BarbaraMachalska

Drodzy, mieliśmy chwilową awarie powiadomień. Bardzo przepraszamy za utrudnienia i dziękujemy za wyrozumiałość :)

REKLAMA
BarbaraMachalska

Jeżeli macie jakiekolwiek uwagi i pytania dotyczące nowej wersji serwisu, zapraszam na FORUM: https://deccoria.pl/forum/pytania-do-redakcji-deccoria-pl/juz-jest-nowa-deccoria-121-11639

tessa163

Bardzo fajna nowa odsłona decorii :) Nowoczesna , przestronna , już mi się podoba choć jeszcze się jej uczę :) Pozdrawiam serdecznie :)

agatarn

Fajne zmiany ciekawe czy będzie możliwość edycji lub usunięcia komentarza?

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Już jest - nowa Deccoria!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.