Wydarzenia

Podwórko to nie tylko parking

„Podwórze – pole wyobraźni” to temat tegorocznej edycji Międzynarodowego Biennale Architektury, które 12-13 października odbędzie się w krakowskim Centrum Kongresowym ICE. Architekci z całego świata porozmawiają o tym, w jaki sposób modernizować i aranżować tę przestrzeń, aby była nie tylko użyteczna, ale także stanowiła miejsce aktywizacji lokalnych społeczności.
Podwórko to nie tylko parking
REKLAMA

Celem MBA Kraków 2017 jest zwrócenie uwagi na problem, który bywa bagatelizowany, chociaż ma mocny wpływ na codzienność mieszkańców miast. Zlokalizowane przy blokach lub kompleksach kamienic podwórza spełniają wyłącznie funkcję użyteczną (najczęściej obejmującą prowizoryczny parking i śmietnik), z nieporadnie ułożoną przestrzenią i zaniedbaną zielenią, nie odpowiadającą potrzebom współżycia społecznego. O tym, jak projektować przestrzeń funkcjonalną, jednocześnie przynoszącą radość mieszkańcom i pomagającą w integracji społeczności lokalnych rozmawiać będą architekci z całego świata, którzy w drugim tygodniu października zawitają na tegoroczne Międzynarodowe Biennale Architektury.

Międzynarodowemu Biennale Architektury Kraków 2017 towarzyszą trzy konkursy, obejmujące koncepcyjny konkurs architektoniczno-urbanistyczny oraz konkursy seminaryjne i multimedialne. Nadesłane prace zostaną ocenione przez międzynarodowe jury, złożone z największych osobowości świata architektury, w skład którego wchodzą m.in. autor projektu Muzeum Historii Żydów Polskich Reiner Mahlamäki, Viviana Muscettola z pracowni Zaha Hadid Architects czy Andor Wesselényi-Garay. W trakcie wydarzenia publiczność będzie mogła także oglądać szereg wystaw, przybliżających historię architektoniczną miasta oraz najnowsze trendy: w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha „Modernizm udomowiony. Współczesna Architektura Chińska” pod kuratorskim nadzorem Wanga Lu i Krzysztofa Ingardena, a Muzeum Historyczne Miasta Krakowa przez miesiąc gościć będzie wystawę „Architektura polska dzisiaj”.

Organizatorami Międzynarodowego Biennale Architektury w Krakowie 2017 są: Stowarzyszenie Architektów Polskich Oddział Kraków oraz Miasto Kraków. Więcej informacji na temat wydarzenia znaleźć można na stronie: www.mba2017.sarp.krakow.pl.

materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Podwórko to nie tylko parking"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.