Hortensje kwitną spektakularnie, zachwycając otoczenie kulistymi kwiatami, które zazwyczaj utrzymują się przez całe lato aż do pierwszych przymrozków. Niekiedy jednak możemy zaobserwować, że wspaniały krzew brązowieje i więdnie. Dlaczego hortensje usychają i co zrobić w takiej sytuacji? Podpowiadamy, jak uratować zasuszoną hortensję.
Czytaj artykułAksamitki to ozdobne kwiaty, które możemy spotkać w większości przydomowych ogrodów. Te łatwe w uprawie rośliny przez długie miesiące cieszą nasze oczy żółtymi bądź pomarańczowymi płatkami. Wraz z końcem sezonu kwiaty marnieją i przestają efektownie wyglądać. Co zrobić z aksamitkami po przekwitnięciu? Poznaj sposób praktykowany przez doświadczonych ogrodników.
Czytaj artykułBerberys Thunberga od lat cieszy się ogromną popularnością i trudno się temu dziwić. To jeden z najpiękniejszych krzewów ozdobnych. Zjawiskowa roślina ożywia ogród, jesienią wprowadzając do zielonej przestrzeni cudne kolory – od odcieni pomarańczy po ognistą purpurę. Jak uprawiać berberys Thunberga? Jakie znajduje zastosowanie? Odpowiadamy na te pytania i pomagamy wybrać najciekawszą odmianę berberysu do ogrodu.
Czytaj artykułBerberysy są chętnie uprawiane przez wielu ogrodników, ponieważ dzięki efektownym liściom wprowadzają kolor do przydomowej przestrzeni. Te dekoracyjne krzewy są doceniane jako całoroczna ozdoba, ale niewątpliwie najpiękniej wyglądają jesienią. Poniżej prezentujemy najciekawsze odmiany tej rośliny. Podpowiadamy również, kiedy i jak sadzić berberysy w kilku prostych krokach.
Czytaj artykułKompostowanie to doskonały sposób na uzyskanie naturalnego i skutecznego nawozu, który nic nas nie kosztuje. Dodatkowo jest to świetna metoda zagospodarowania odpadów z domu czy ogrodu. Nie oznacza to jednak, że możemy wykorzystać do jego wyprodukowania wszystko, co wpadnie w nasze ręce. Nieprawidłowo przygotowany kompost, zamiast wesprzeć rośliny, mocno im zaszkodzi. Prezentujemy najczęstsze błędy w kompostowaniu, których za wszelką cenę należy unikać.
Czytaj artykułAwaria w wynajmowanym mieszkaniu i odpowiedzialność za powstałe zniszczenia to tematy, które są najczęstszą przyczyną konfliktów między lokatorami a właścicielami nieruchomości. Nieporozumień można uniknąć, dowiadując się, czyim obowiązkiem jest usunięcie uszkodzeń. Kto ponosi koszty naprawy usterek w wynajmowanym mieszkaniu – właściciel czy najemca? Odpowiadamy.
Czytaj artykułUprawa cebuli dymki jesienią pozwala na uzyskanie wczesnych plonów. Warzywa posadzone w odpowiednim terminie zdążą się ukorzenić przed nadejściem pierwszych mrozów, w dobrej kondycji przetrwają zimowe miesiące, a wiosną na nowo rozpoczną zdrowy wzrost. Jak i kiedy sadzić dymkę, aby otrzymać przyspieszone zbiory cebuli? Sprawdź, co mówią na ten temat doświadczeni ogrodnicy.
Czytaj artykułTwoje serce mięknie, gdy ukochany psiak prosi cię o kawałek potrawy ze stołu? Zanim nakarmisz swojego pupila, zastanów się, czy na pewno może zjeść to, co znajduje się na twoim talerzu. Sprawdź swój stan wiedzy w naszym QUIZIE na temat żywienia psów. Ile punktów uda ci się zdobyć?
Czytaj artykułMasz dom z dużym dachem, z którego podczas ulewy spływa mnóstwo deszczu? Udało się kupić działkę, ale teren jest mało przepuszczalny i pojawiły się problemy z zagospodarowaniem deszczówki po intensywnych burzach? A może korzystasz z biologicznej oczyszczalni ścieków? Aby pozbyć się kłopotu z nadmiarem wody, zbuduj studnię chłonną. Dowiedz się więcej.
Czytaj artykułWapnowanie trawnika jesienią to ważny zabieg pielęgnacyjny, który pozwala na utrzymanie murawy w dobrej kondycji. Dzięki niemu możemy podwyższyć pH gleby, co wpływa pozytywnie na jakość trawy, a także wspiera walkę z chwastami oraz mchem. Jeśli czynność ta zostanie przeprowadzona w niewłaściwy sposób lub w nieodpowiednim terminie, może jednak zaszkodzić murawie. Kiedy i jak wapnować trawnik, aby zabieg przyniósł wyłącznie korzyści dla darni? Jakie wapno wybrać? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPiękna i równa murawa przed domem to marzenie wielu osób. Niestety często na trawniku pojawia się mech, który nie wygląda estetycznie. Niepożądane rośliny utrudniają również wzrost trawie, dlatego musimy działać, gdy tylko je zauważymy. Jak pozbyć się mchu z trawnika? W tym artykule prezentujemy sprawdzony sposób polegający na użyciu płynu, który zazwyczaj wylewamy do kuchennego zlewu. Jesteś ciekawy co to za środek? Zachęcamy do lektury!
Czytaj artykułWerbena patagońska to niezwykle urokliwa roślina, która coraz częściej znajduje swoje miejsce w naszych ogrodach. Wyróżniają ją delikatne kwiaty w kolorze fioletowym, uwielbiane przez motyle i inne pożyteczne owady. Cudny wygląd kwiatów oraz lancetowatych liści sprawia, że to doskonały gatunek na rabaty i obrzeża ścieżek. Uprawa werbeny patagońskiej i jej rozmnażanie nie sprawiają kłopotów, jeśli trzymamy się kilku ważnych zasad. Na co powinniśmy zwrócić uwagę? Podpowiadamy!
Czytaj artykułSzelest kołyszących się na wietrze traw, szum szemrzącej wody i obezwładniająca, wszechobecna zieleń. Niedaleko Koszalina znajduje się prawdziwy kawałek raju, który rozpala wszystkie zmysły odwiedzających i pozostawia ich w nieustającym zachwycie. Ogrody Hortulus w Dobrzycy są pełne unikatowych odmian oraz egzotycznych gatunków roślin, jakich próżno szukać w innych arboretach. Poznaj jedną z najwspanialszych atrakcji turystycznych Pomorza Zachodniego.
Czytaj artykułPapryka jest chętnie wykorzystywana w kuchni, zarówno jako główny składnik, jak i smakowity dodatek do potraw. Podczas gotowania pozbywamy się z niej nasion, wyrzucając je do kosza na śmieci jak zwykły odpad. To duża strata, ponieważ można je sprytnie wykorzystać. Jak zebrać nasiona papryki do siewu? Czy uprawa tych warzyw z własnoręcznie pozyskanych nasion ma szansę powodzenia? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz poniżej.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 73
- Następna