Podwiązywanie pomidorów to jeden z najistotniejszych elementów pielęgnacji tych warzyw. Te rośliny pnące mają duże i ciężki owoce, przez co łodyga pomidora może być narażona na uginanie się i łamanie. Jak prawidłowo podwiązywać pomidory i jakich błędów się wystrzegać?
Czytaj artykułZaraza ziemniaczana to jedna z najczęstszych chorób atakująca pomidory. Nagle na warzywie pojawiają się przebarwienia, którym ciężko zaradzić. Najlepszą metodą zwalczania zarazy ziemniaczanej na pomidorach jest zapobieganie jej. Jak uprawiać pomidory, aby nie zachorowały i jak wykonać domowy oprysk?
Czytaj artykułNawożenie warzyw to jedna z najważniejszych czynności, która zapewnia im odpowiedni wzrost i rozwój. Cebula oraz czosnek mają podobne wymagania glebowe, więc warto nawozić je wspólnie. Kiedy dokładnie nawozić cebulę i czosnek i co powinien zawierać idealny nawóz?
Czytaj artykułSkrzyp polny jest chwastem, którego ciężko pozbyć się z ogrodu. Przez zdolność odradzania się i duży rozrost kłączy, skrzyp został znienawidzony przez ogrodników. Roślina może za to być wykorzystana w pozytywny sposób. Dzięki właściwościom skrzypu zapobiegniemy chorobom i szkodnikom.
Czytaj artykułKrzewuszka cudowna to krzew, który w maju i czerwcu zachwyca ilością kwiatów, pod którymi aż uginają się gałęzie. Uprawa krzewuszki nie jest trudna lub wymagająca, jednak jeśli zależy nam na pięknym wyglądzie rośliny, należy zapewnić jej warunki do rozwoju. Odpowiednie podlewanie, nawożenie i przycinanie krzewuszki cudownej pozwolą na ozdobienie ogrodu wiosną.
Czytaj artykułRodzinne ogródki działkowe to miejsce letniego odpoczynku od miastowego zgiełku. Relaks w otoczeniu przyrody przy uprawianiu kwiatów lub grillu ze znajomymi to doskonała forma spędzenia wolnego czasu. Należy jednak pamiętać, czego nie wolno robić na ROD i jakie kary można ponieść za łamanie przepisów.
Czytaj artykułRóża to jeden z najpopularniejszych kwiatów na świecie. Znana ze swojego nietuzinkowego wyglądu i pięknego zapachu często stanowi ozdobę ogrodu. Żeby jednak tak było, różę należy odpowiednio uprawiać i nawozić. Jak zrobić domowe nawozy do róż i kiedy ich używać?
Czytaj artykułTaras to miejsce odpoczynku, w którym dużo przebywamy wiosną oraz latem. Chcąc szybko zmienić wygląd tarasu, musimy dobrać odpowiednie rośliny do donic, które prędko przyniosą spektakularne efekty. Jak wybrać rośliny na taras, które szybko urosną i będą wysokie?
Czytaj artykułTruskawki to jedne z najpopularniejszych owoców, które kojarzą się z latem. Uprawa ich jest banalnie prosta, dzięki czemu każdy może mieć sadzonki w ogródku lub doniczce. Odpowiednio pielęgnowane i nawożone truskawki dadzą nam piękne i duże owoce. Jak pielęgnować truskawki po posadzeniu i kiedy je nawozić?
Czytaj artykułKwiecień rozpoczyna koszmar każdego alergika. Otwiera się sezon pylenia drzew i roślin. Kichanie, katar, łzawienie oczu i duszności może towarzyszyć uczuleniowcom jeszcze przez długi czas. Można się jednak przygotować, mając kalendarz pylenia. Co pyli w kwietniu i jak się przygotować do sezonu pylenia?
Czytaj artykułBazie, zwane też kotkami, pojawiają się wczesną wiosną na łodygach wierzby. Najczęściej stanowią ozdobę domów i mieszkań, która wprowadza w wielkanocny nastrój. Bazie mają jednak zastosowania zdrowotne, o których wie niewielu. Jak zrobić herbatę z bazi, która postawi na nogi podczas przeziębienia?
Czytaj artykułNa rynku energii elektrycznej mamy wybór, jak i ile chcemy płacić za prąd. Ułatwia nam to kilka taryf, które odpowiednio dopasowane do stylu życia i potrzeb, pomogą zaoszczędzić nam pieniądze. Warto więc wiedzieć czym różnią się taryfy za prąd, od czego zależy wysokość rachunków i kiedy prąd jest najtańszy.
Czytaj artykułWierzby ozdobne to rośliny łatwe w uprawie, a nadają wyjątkowego wyglądu ogródkom. Zróżnicowanie gatunkowe jest duże, dzięki czemu można wybrać wierzbę, która będzie odpowiadać konkretnym upodobaniom. Czym charakteryzują się wierzby ozdobne, jakie ciekawe gatunki można wyróżnić i jakie mają wymagania uprawowe?
Czytaj artykułDobrze dobrana ziemia do donic to podstawa roślin hodowanych w domu. Często nie wiemy, dlaczego roślina uschła, pojawiły się pasożyty czy choroby. Przyczyna może leżeć w glebie, jaką wybraliśmy. Jaka ziemia najlepiej sprawdzi się w donicach i jak samodzielnie przygotować taką mieszankę?
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 10
- Następna