Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Kateryna Kuskova

Kateryna Kuskova

Jestem absolwentką studiów dziennikarskich Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, które skończyłam z wyróżnieniem. W trakcie studiów byłam stażystką w redakcji prasowej. Kolejne doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. jako redaktor portalu biznesowego oraz copywriter. Pisałam zarówno krótkie teksty informacyjne, jak i pogłębione materiały zawierające porady i ciekawostki. Z czasem wyspecjalizowałam się w tematach ogrodniczych, gdyż od zawsze zachwycała się pięknem roślin. Dlatego obecnie tworzę materiały dla serwisu Deccoria.pl. Lubię łamać stereotypy oraz chętnie podejmuję się nowych wyzwań. Myślę, że nie ma rzeczy niemożliwych – wystarczy chcieć. Jestem chętna do nauki oraz ciągłego poszerzania kompetencji. Tworzenie artykułów to moja pasja i z przyjemnością się tym zajmuję. Prywatnie lubię podróżować i poznawać świat. Ponadto interesuję się tańcem towarzyskim.

Sezon na pomidory trwa w najlepsze. Aby plony były jeszcze bardziej obfite, w sierpniu należy zapewnić krzaczkom odpowiednie nawożenie. Mój znajomy zdradził mi przepis na świetną odżywkę, dzięki której pomidory dojrzewają szybciej i bardziej równomiernie, a przy tym stają się bardziej słodkie i soczyste. Odkąd zaczęłam ją stosować, krzaczki rosną zdrowo i wydają mnóstwo dorodnych owoców. Dziś chcę podzielić się z wami przepisem na domową odżywkę, która sprawi, że pomidory będą duże i smaczne jak nigdy.   

Czytaj artykuł 

Uprawa jabłoni nie jest trudna pod warunkiem, że zapewnimy drzewku właściwe stanowisko oraz zadbamy o odpowiednią pielęgnację. W zamian odwdzięczy nam się smacznymi i dorodnymi owocami, które świetnie nadają się zarówno do bezpośredniego spożycia, jak i na przetwory. Mimo to czasem się zdarza, że jabłka zaczynają spadać z drzewa, zanim dojrzeją. W niektórych przypadkach jest to zjawisko całkowicie normalne, ale może też wskazywać na poważne problemy. Co zrobić, żeby niedojrzałe jabłka nie spadały z drzewa? Tak uratujesz swoje plony.    

Czytaj artykuł 

Im bliżej sezonu grzewczego, tym ceny drewna opałowego są wyższe. W związku z tym wiele osób zastanawia się nad zakupem surowca już teraz. Ile kosztuje drewno opałowe w sierpniu 2024? Należy wziąć pod uwagę kilka czynników, w tym jego rodzaj, stopień wysuszenia, a także miejsce zakupu. Najlepiej zaopatrzyć się w surowiec od Lasów Państwowych. Warto jednak wiedzieć, na co zwrócić uwagę przed zakupem drewna na opał, aby zapewnić skuteczne w chłodniejsze dni.

Czytaj artykuł 

Wrotycz to powszechnie występująca bylina, która jest uważana za chwast. Jest ekspansywna i szybko się rozrasta, a przy tym wydziela charakterystyczny, niezbyt przyjemny zapach. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę z tego, że wrotycz znajduje szerokie zastosowanie w ogrodnictwie. Znakomicie nadaje się do przygotowania gnojówki, która wzmacnia rośliny, a także jest skuteczna w odstraszaniu niektórych szkodników. Wystarczy zrobić ją na zapas, a twoje uprawy z pewnością ci za to podziękują.   

Czytaj artykuł 

Tulipany to niekwestionowane zwiastuny wiosny. Wyróżniamy około 150 gatunków i jeszcze więcej odmian, które różnią się między sobą kolorem, kształtem i wielkością kwiatów. Na szczególną uwagę zasługuje tulipan Johann Strauss, który doda koloru i elegancji każdemu ogrodowi. Wyróżnia się wczesnym kwitnieniem, gdyż cieszy oko już na przełomie marca i kwietnia. Zbliża się termin sadzenia tulipanów do gruntu. Wybierz odmianę Johann Strauss, a już wczesną wiosną w twoim ogrodzie będzie kolorowo.    

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Bukszpan jest chętnie sadzony w ogrodach. Nic w tym dziwnego, gdyż jest rośliną zimozieloną, dobrze trzyma formę, świetnie dopełnia ogrodowe kompozycje, a przy tym nie oczekuje szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych. Gorzej jest jednak ze szkodnikami, które stanowią olbrzymie zagrożenie dla bukszpanów. Często są one atakowane przez ćmę bukszpanową, która potrafi przyczynić się do obumierania całych krzewów. Ponadto są one narażone na ataki miodówki bukszpanowej. Jak rozpoznać tego szkodnika? Sprawdź, jak zwalczyć miodówkę bukszpanową oraz jak zapobiegać jej wystąpieniu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Jabłonie są chętnie uprawiane w przydomowych ogrodach. Rodzą smaczne i bardzo soczyste owoce, które dostarczają wielu witamin oraz składników mineralnych. Niestety czasem się zdarza, że jabłka gniją na drzewach. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, ale najczęstszą przyczyną są choroby grzybowe. Co zrobić, żeby jabłka nie gniły na drzewie? Trzymaj się kilku ważnych wskazówek, a uratujesz swoje plony.   

Czytaj artykuł 

Chwasty to nieproszeni goście, którzy dość często pojawiają się w naszych ogrodach. Potrafią szybko zdominować przestrzeń, wypierając trawę, rośliny ozdobne czy uprawne. Niestety walka z chwastami może być bardzo frustrująca, gdyż wracają jak bumerang. Natomiast dzięki odpowiedniej wiedzy będzie można uporać się z tym problemem raz na zawsze. Jak szybko pozbyć się chwastów? Mam na to swój skuteczny sposób.  

Czytaj artykuł 

Sierpień to dobry moment, by zacząć przygotowania do zbliżającego się sezonu grzewczego. Z licznych badań wynika, że co czwarte gospodarstwo w Polsce ogrzewa się węglem. Jest on bardzo kaloryczny i niezwykle wydajny, pod warunkiem, że zaopatrzysz się w surowiec o najwyższej jakości. Sprawdź, jakie są ceny węgla w sierpniu 2024 i opłaca się teraz kupować opał na zimę.     

Czytaj artykuł 

Dynia to nie tylko dekoracja na Halloween, ale również bardzo smaczne i pożywne warzywo, z którego można wyczarować prawdziwe dzieła kulinarnej sztuki. Jej pielęgnacja nie jest wymagająca i czasochłonna, dlatego z tym zadaniem poradzi sobie nawet początkujący ogrodnik. Aby wyhodować jeszcze większe dynie, w sierpniu należy przyciąć krzaczki. Dzięki temu rośliny nie będą się nadmiernie rozrastać, zachowają swój zdrowy wygląd, a ich owoce urosną większe i smaczniejsze. Sprawdź, w jaki sposób przycinać dynie.    

Czytaj artykuł 

Zarówno agrest, jak i porzeczka wydają bardzo smaczne i soczyste owoce. Aby zdrowo rosły i obficie owocowały, należy zadbać o ich właściwą pielęgnację. Sierpień to dobry czas, by wykonać cięcie prześwietlające krzewów. Jak przycinać porzeczkę i agrest, by lepiej owocowały? Ważny jest nie tylko termin, ale również sposób cięcia.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Każdy, kto uprawia paprykę w swoim ogrodzie, marzy o smacznych i dorodnych plonach. Niestety często spotyka nas nieprzyjemna niespodzianka – owoce zaczynają gnić jeszcze na krzaku. Jest to frustrujące, zwłaszcza gdy poświęcamy naszym uprawom mnóstwo czasu i wysiłku. Dlaczego papryka gnije na krzaku? Może być to spowodowane różnymi czynnikami. Winowajcami są nie tylko choroby. Sprawdź, jakie są najczęstsze przyczyny gnicia papryki na krzaku oraz jak temu zaradzić.     

Czytaj artykuł 

Efektywny i ekonomiczny system ogrzewania to kluczowa inwestycja w dobie energetycznej niepewności. W ostatnich latach coraz większą popularnością cieszy się ogrzewanie ścienne. Wady i zalety tego rozwiązania zostały już skrupulatnie zidentyfikowane i opisane, więc nie musisz wybierać „w ciemno”. Wyjaśniamy, gdzie warto montować ogrzewanie ścienne.

Czytaj artykuł 

Szczeć pospolita często gości w przydomowych ogrodach. Wyróżnia się nietypowymi kwiatostanami, ale jest ceniona nie tylko ze względu na swój atrakcyjny wygląd. Jest rośliną o wysokiej miododajności, a dodatkowo wykazuje szereg właściwości leczniczych. Jak uprawiać szczeć pospolitą w ogrodzie? Sprawdź.     

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.