Marzysz, by twój rododendron rozkwitł pięknym, rubinowoczerwonym kolorem? Jego kwiaty są małe, a płatki słabo rozwinięte? Dowiedz się, jakie błędy w uprawie lub pielęgnacji prawdopodobnie popełniasz. Oto 7 najczęstszych powodów, przez które różaneczniki w ogrodzie nie kwitną.
Czytaj artykułChrabąszcz majowy (Melolontha melolontha) zawdzięcza swą nazwę temu, że pojawia się w maju. Jest częścią wielkiej rodziny chrząszczy z rzędu Coleoptera. To do niej należą największe chrząszcze na świecie. Są wiosenną zmorą ogrodników, ponieważ jako szkodniki ogryzają młode liście drzew. Jak wyglądają i jak je zwalczać? Sprawdź i spróubuj je zwalczyć.
Czytaj artykułW ciągu dnia ślimaki chowają się w gęstym ulistnieniu. Na żer wypełzają nocą w lub wczesnym rankiem. Zjadają m.in. ostróżki, łubin i fuksje. Zagrażają młodym siewkom warzyw, sałacie, kapuście, truskawkim czy malinom. W sezonie wegetacyjnym ślimaki mogą złożyć nawet 500 sztuk jaj, z których wylęgają się młode. Jak skutecznie zwalczać ślimaki w ogrodzie? Poznaj różne sposoby na pozbycie się szkodników.
Czytaj artykułJeszcze do niedawna większość robotów koszących wymagała instalacji przewodów ograniczających, które wyznaczały obszar ich pracy. Rozwiązanie to jest bardzo skuteczne, choć ma swoje ograniczenia jak na przykład możliwość modyfikacji obszaru pracy . Nie było to rozwiązanie idealne i wiązało się z różnymi niedogodnościami. Rozwój nowoczesnych technologii umożliwił jednak eliminację przewodów do kosiarki automatycznej. Liderem w tym zakresie jest Husqvarna oferująca roboty koszące z instalacją bezprzewodową. Jak działa kosiarka bez przewodu ograniczającego? Sprawdź!
Czytaj artykułInteligentne gniazdka są częścią rozwiązań, które wchodzą w skład systemów Smart Home. Możesz je jednak stosować całkowicie niezależnie od innych elementów i to w zasadzie w każdym domu.
Czytaj artykułChoć maj kojarzy się raczej z ciepłem, słońcem i coraz dłuższymi dniami, ogrodnicy wiedzą, że bywa przewrotny i czasem zaskakuje nocnymi przymrozkami. Te spadki temperatur występujące w okolicach połowy maja nazywane są zimną Zośką oraz zimnymi ogrodnikami. Skąd pochodzą te nazwy i z jakimi pracami ogrodowymi lepiej się wstrzymać do tego czasu? Wyjaśniamy!
Czytaj artykułPrzestrzeń pod drzewami owocowymi można wykorzystać i posadzić pod nimi rośliny. Warto jednak wybrać takie gatunki, które nie tylko nadają się do miejsc zacienionych, lecz także będą miały dobroczynny wpływ na plony. Przedstawiamy najlepsze rośliny do sadzenia pod drzewami owocowymi.
Czytaj artykułSzukasz roślin, które upiększą twój ogród i nadadzą mu niepowtarzalny klimat? Wilec klapowany niegdyś lepiej znany pod nazwą mina (z łac. Mina lobata) to pnącze o kolorowych kwiatach, które niezwykle pięknie się prezentują. Podpowiadamy, jak dbać o tę roślinę.
Czytaj artykułRozmnażanie bylin przez podział to jeden z najłatwiejszych sposobów pozyskania nowych sadzonek. Rośliny wieloletnie szybko się rozrastają, dlatego poprzez dzielenie nie tylko uzyskuje się dodatkowe egzemplarze, ale i odświeża wygląd rabat, z których wzięte zostały sadzonki do podziału. Kiedy najlepiej jest rozmnażać byliny i jak to poprawnie zrobić? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPrzycinanie drzew i krzewów to obowiązkowy zabieg w kalendarzu każdego ogrodnika. Dzięki niemu drzewa iglaste lepiej rosną, a drzewka owocowe dają smaczniejsze i bardziej jakościowe owoce. Przycinanie wykonuje się o różnych porach roku – w zależności od efektu, jaki chce się uzyskać. Jednym z terminów wykonywania tego zabiegu jest czas po kwitnieniu. Jak to robić prawidłowo? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułRośliny cebulowe to jedna z najpiękniejszych ozdób ogrodów. Aby stanowiły dekorację od wczesnej wiosny aż do jesieni, należy wysadzić na rabaty kwiaty kwitnące w różnych terminach – będą kwitły jedne po drugich. Aby uzyskać taki efekt, część cebulek wkłada się do ziemi przed zimą, inne – gdy ziemia rozmarznie i zrobi się ciepło. Które rośliny cebulowe należy wysadzić w maju, aby cieszyć się kwiatami latem?
Czytaj artykułChwasty w ogrodzie to nieprzyjemna codzienność każdego, kto kocha uprawiać rośliny. Jeżeli zależy ci na estetycznym, zdrowym ogrodzie, niestety pozostaje ci się pogodzić z jego regularną pielęgnacją. Poznaj naturalne sposoby na chwasty, które są równie skuteczne jak ich chemiczne odpowiedniki. Jak je przygotować i stosować w ogrodzie i przed domem? Podpowiadamy.
Czytaj artykułLubczyk jest łatwą w uprawie rośliną, którą można uprawiać nie tylko w ogrodzie, ale i w mieszkaniu czy na balkonie. Jest to bylina, która zachwyca bogatym i obfitym wzrostem. Może być rośliną ozdobną, przyprawową, a także leczniczą. Dowiedz się, jak wygląda uprawa lubczyku i poznaj jego cenne właściwości.
Czytaj artykułFiołki doniczkowe nazywane są również afrykańskimi. Nie są zbyt wymagające, jeśli chodzi o uprawę. Odpowiednio pielęgnowane dają liczne kwiaty i ozdabiają przestrzenie przez wiele miesięcy. Gatunek ma ogromną liczbę odmian w różnych wariacjach kolorystycznych.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 97
- Następna