Artykuły

TOP7 Najdziwniejsze choinki na świecie

Światowe stolice i wielkie miasta prześcigają się w pomysłach na najpiękniejsze i najoryginalniejsze choinki. Jesteście ciekawi, jak daleko można posunąć się w uwspółcześnianiu tradycji? Zobaczcie zatem nasze zestawienie najdziwniejszych świątecznych drzewek. Miejsce 5 wbije was w fotel!
REKLAMA

1. Dwuwymiarowa choinka w Gubbio, Włochy
Zamiast wznosić prawdziwe drzewko, włodarze Gubbio zadecydowali się uczcić święta Bożego Narodzenia w bardziej oryginalny sposób. I tym o to sposobem, już od 1981 roku na zboczu wzgórza Idzhino pojawia się niezwykła, dwuwymiarowa choinka, skomponowana z 3500 kolorowych światełek oraz 8,5 km przewodów elektrycznych. Instalacja zajmuje prawie 100 m2.  Rozświetla ona to niewielkie miasto i ubogaca radosną, świąteczną atmosferę.

>>Pomysł na choinkę, gdy w domu nie ma miejsca<<

2. Geometryczna forma w Brukseli, Belgia
To chyba najbardziej problematyczna choinka w tym zestawieniu. Została ona skonstruowana w 2012 roku. Wizualnie niewiele ma wspólnego z tradycyjnym iglakiem, bardziej przypomina dzieło sztuki z nurtu abstrakcji geometrycznej. Nie wzbudziłaby ona tylu kontrowersji, gdyby nie wypowiedź jednej z radnych miejskich Brukseli, która oświadczyła, że miasto zdecydowało się na takie drzewko, ze względów religijno-kulturowych. W końcu choinka jest symbolem chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia, a Bruksela jest domem dla wielu muzułmanów. Zatroskani włodarze postanowili pogodzić obie kultury.  Taka wypowiedź wywołała duże poruszenie wśród Belgów. Wkrótce potem, nakazano demontaż kłopotliwej konstrukcji.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

3. Gratka dla graczy, Madryt, Hiszpania
Takie oto techniczne cudo rozbłysło w Madrycie. To prawdziwa gratka dla wszelkich nerdów i geeków. Dla niewtajemniczonych – jest ono mocno zainspirowana popularną grą  komputerową Pac-Man. Drzewko powstało z tysięcy kolorowych diod LED. Jest częściowo animowane – postacie poruszają się po liniach poziomych.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

 

4. Pluszowe drzewko w Pekinie, Chiny
Tak wygląda urzeczywistnione marzenie większości dzieci na całym świecie – ogromna pluszowa choinka, do której można przytulić się bezkarnie. To misiowe dzieło sztuki zostało wzniesione w jednym z chińskich centrum handlowych. Musicie przyznać, że taka ilość pluszaków robi wrażenie, także na dorosłych. Szkoda tylko, że z prawdziwym duchem świąt nie wiele ją łączy, takie drzewko bardziej chwyt marketingowy.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

>>Oryginalne dekoracje choinkowe<<

5. Rowerowa choinka w Sydney, Australia
Widząc po raz pierwszy to drzewko, myśleliśmy, że na pewno zdobi jeden z placów w Amsterdamie lub Pekinie, a tu proszę, taka niespodzianka. Australijczycy wiedzą jak się wyróżnić.
Do zbudowania rowerowej choinki zużyto aż 100 rowerów, które pierwotnie miały zostać poddane recyklingowi. Ramy pomalowano na zielono, a koła przyozdobiono mrugającymi światełkami. Gwiazda przytwierdzona na szczycie została wykonana z opon i szprych. Bardzo efektowny pomysł!

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

 6. Kosmiczna choinka rodem z Wenecji, Włochy
Na pierwszy rzut oka ta barwna choinka wygląda bardzo dziwnie i bardzo... "pozaziemsko". Gdyby przypatrzeć się bliżej, te kolorowe plastikowe rury, jednak okazują się nie być plastikowe, a szklane! Na konstrukcję tego drzewka składa się przeszło 1000 przewodów, wykonanych ze szkła Murano (region we Włoszech, słynący z wyrobnictwa tego surowca). To 9 metrowe maleństwo waży prawie 3 tony! To chyba najcięższa ozdoba świąteczna na świecie.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

7. Upcykling w wydaniu litewskim, Kowno, Litwa
W 2012 roku mieszkańcy Kowna ustanowili nowy rekord Guinessa – z plastikowych butelek wybudowali największą choinkę na świecie! Zielone drzewko powstało z 42 tysięcy opakowań po napoju Sprite. Miało ono symbolizować nie tylko Boże Narodzenie, ale także konieczność dbania o środowisko, w którym żyjemy. Musicie przyznać, że taka choinka daje do myślenia. W końcu święta to idealny czas, by pomyśleć o przyszłości naszej planety.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

>>Najlepsze pomysły na oryginalne choinki<<

Która z choinek podoba się wam najbardziej? Jak przyozdobiono wasze miasta na święta? Dajcie znać w komentarzach!

Aleksandra Kozera Deccoria.pl
 

Przeczytaj także:

Drzewko bożonarodzeniowe - jak dbać o nie podczas świąt?

Jak udekorować dom na święta?

Jak niewielkim kosztem odświeżyć salon i przygotować wnętrze na święta?

Jak samodzielnie zrobić szydełkowe kule?


Daj się oczarować magii świąt!

                Zobacz więcej zdjęć. Kliknij!

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "TOP7 Najdziwniejsze choinki na świecie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.