Porady ogrodnicze
Luty to najwyższy czas, żeby obudzić się z zimowego letargu i przygotować do wiosennych nasadzeń. Kiedy wysiewać rośliny ozdobne? Jak sadzić warzywa? Jak o nie dbać i cieszyć się obfitymi planami cały rok? Sprawdź nasz poradnik.
Czytaj artykułKalarepa zaliczana jest do warzyw kapustnych. Jej częścią, którą spożywamy najczęściej jest zgrubienie łodygi, ale możemy jeść także liście kalarepy, o czym często zapominamy. Jest ona stosunkowo łatwa w uprawie, warto ją zatem zaprosić do naszego ogrodowego warzywnika. Tym bardziej że okres od jej wysiewu do zbioru jest stosunkowo krótki i w zależności od odmiany trwa 40-80 dni.
Czytaj artykułTydzień raczej nadal mroźny i jednocześnie w wielu rejonach naszego kraju słoneczny. Właśnie z myślą o takiej pogodzie bielimy drzewa owocowe, żeby uchronić je w lutym przed nadmiernym nagrzewaniem się kory w dzień i silnym spadkiem temperatury w nocy, bo to doprowadza często do powstawania ran zgorzelinowch.
Czytaj artykułAraukaria wyniosła, inaczej nazywana igławą wyniosłą lub jodełką pokojową, często pojawia się w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach przed Bożym Narodzeniem, to małe iglaste drzewko, które stawiamy w domu, jako świąteczną dekorację. Roslina ta może z nami zostać na lata. Trzeba jednak poznać warunki uprawy, jakie należy jej zapewnić.
Czytaj artykułZapowiada się kolejny mroźny i śnieżny tydzień. Zatem w ogrodzie, w dalszym ciągu dbamy o szczelność osłon na wrażliwych roślinach, usuwamy zbyt ciężką pokrywę śnieżną z gałęzi, które mogłyby ulec uszkodzeniu i staramy się nie chodzić po trawniku, żeby nie łamać zmrożonych źdźbeł i nie udeptywać śniegu, pod którym mogłoby dojść do powstania pleśni pośniegowej.
Czytaj artykułW lutym możemy wysiewać na rozsady m.in. takie rośliny kwitnące jak:pelargonia, petunia, aksamitka, lobelia, werbena, dalia, żeniszek, goździk ogrodowy, kobea pnąca, czy tytoń ozdobny.
Czytaj artykułJest tych warzyw całkiem sporo. Możemy przestać się już nudzić i sięgnąć po nasiona. Pamiętajmy jednak, że dzień jest nadal krótki i niekiedy warto poczekać z przygotowaniem rozsad do marca. Jeżeli jednak mamy miejsce na parapecie od południa lub lampę do doświetlania roślin, to możemy zabrać się do pracy. A jakie rośliny warzywne wysiewamy?
Czytaj artykułOstatni tydzień stycznia to doskonały moment, aby przeprowadzić kontrolę wszystkich domowych roślin doniczkowych, w tym roślin śródziemnomorskich, które latem zdobią nasze ogrodowe tarasy lub balkony.
Czytaj artykuł„Kiedy styczeń najostrzejszy tedy roczek najpłodniejszy”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułRozpoczęliśmy kolejny rok. Styczeń to czas nowych postanowień, nowych planów i nowych działań, również ogrodniczych.
Czytaj artykuł„Pogoda na Wigilię Narodzenia, do Nowego Roku się nie zmienia”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”, w którym żegnamy stary, a witamy nowy rok.
Czytaj artykuł„Gdy choinka tonie w wodzie, jajko toczy się po lodzie”. Rozpoczynamy kolejny „Tydzień w Ogrodzie”.
Czytaj artykułBohaterką dzisiejszego świątecznego artykułu będzie zwartnica, czyli hippeastrum, popularnie nazywana też amarylisem. Przepiękna roślina, która zakwita najczęściej zimą. Może być zatem częścią świątecznej dekoracji.
Czytaj artykułGrudzień to miesiąc, kiedy jest najmniej pracy w ogrodzie. Rośliny pogrążone są w zimowym śnie. A my możemy odpocząć i nabrać sił do działań w przyszłym sezonie. Możemy też zaplanować to co nas czeka i zastanowić się jak wdrożyć w życie nowe pomysły.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 396
- Następna