Artykuły
Właściwe przygotowanie stanowiska dla ogórków gruntowych bezpośrednio wpływa na wielkość i jakość plonów. Prawidłowe warunki glebowe, odpowiedni termin sadzenia oraz techniki pielęgnacji decydują o sukcesie uprawy. Poznaj sprawdzone metody dotyczące optymalnego czasu sadzenia, przygotowania podłoża oraz skutecznej pielęgnacji ogórków.
Czytaj artykułPorzeczki to jedne z najpopularniejszych krzewów owocowych w polskich ogrodach. Czasem jednak mimo dobrej pielęgnacji odmawiają obfitego owocowania. Sprawdź, co lubi porzeczka i jakie naturalne nawozy pomogą pobudzić krzew do intensywnego zawiązywania owoców.
Czytaj artykułMarzy ci się własny dom, ale zastanawiasz się, czy twój budżet wystarczy na realizację tego celu? To pytanie zadaje sobie wielu Polaków planujących budowę. Sprawdzamy, czy za pół miliona złotych da się wybudować funkcjonalny dom o powierzchni 100 mkw – zarówno z działką, jak i bez niej.
Czytaj artykułUprawa pomidorów bywa wyzwaniem – nawet doświadczeni ogrodnicy czasem stają przed problemem słabego kwitnienia i owocowania. Chcesz mieć obfite zbiory? Postaw na prawidłową pielęgnację pomidorów po posadzeniu do gruntu. Dowiedz się, jak zapewnić roślinom optymalne warunki, by cieszyć się soczystymi owocami przez całe lato.
Czytaj artykułJuka ogrodowa jest egzotyczną ozdobą naszych rabat. Mimo swojej odporności roślina ta może jednak paść ofiarą mszyc, które szybko ją osłabiają. Problem ten, choć powszechny, da się skutecznie rozwiązać przy pomocy odpowiednich metod. Poznaj przyczyny inwazji tych szkodników na juce ogrodowej oraz sposoby ich zwalczania.
Czytaj artykułDla drzew owocowych warto znaleźć dobrego sąsiada, który w naturalny sposób pobudzi je do obfitego plonowania. Jaka roślina sprawdzi się najlepiej i dlaczego każdy powinien mieć ją w ogrodzie? W artykule wyjaśniamy, co posadzić wokół drzew owocowych.
Czytaj artykułOd 24 maja wchodzą w życie zaktualizowane normy jakościowe dla pelletu i brykietu drzewnego. Nowe przepisy eliminują z rynku paliwa niskiej jakości, ale mogą też podnieść koszty ogrzewania dla gospodarstw domowych. Wyjaśniamy, co dokładnie się zmienia i jakie będą konsekwencje dla konsumentów.
Czytaj artykułOgórki mają delikatny system korzeniowy i wymagają regularnego wsparcia, by plonować obficie i zdrowo. Jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków okazuje się preparat na bazie drożdży, który działa zarówno jako nawóz, jak i oprysk ochronny. Podpowiadamy, jak go przygotować i stosować przez cały sezon wegetacyjny.
Czytaj artykułPomidory wymagają regularnej pielęgnacji, ale też pewnej dozy wyczucia. Jednym z najważniejszych zabiegów w ich uprawie jest usuwanie liści – proces, który, jeśli zostanie wykonany prawidłowo, może zwiększyć plony i wpłynąć na jakość owoców. Do tego zabiegu warto podejść z głową, szczególnie gdy chodzi o ogonki liściowe znajdujące się nad i pod gronami owoców. Niewłaściwe lub zbyt pochopne usuwanie liści pomidorów może zaszkodzić krzaczkowi, a w efekcie ograniczyć zbiory. Jak więc zrobić to dobrze?
Czytaj artykułTojad mocny to jedna z najbardziej niebezpiecznych roślin występujących w polskich ogrodach. Wystarczy krótki kontakt ze skórą, by doszło do zatrucia. Wyjaśniamy, jak rozpoznać ten gatunek, jak go bezpiecznie usunąć i co zrobić w przypadku podejrzenia kontaktu z toksyną.
Czytaj artykułPodczas sadzenia pomidorów musimy pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym będą zdrowo rosły i wydadzą obfite plony. Nie każdy zdaje sobie sprawę, jak duże znaczenie mają odległości między tymi roślinami. Dlaczego utrzymanie właściwych odstępów jest ważne? Jak prawidłowo sadzić pomidory? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułPchełki ziemne z pchłami mają niewiele wspólnego. Te małe, skaczące chrząszcze potrafią wyrządzić ogromne szkody w uprawach warzywnych. Wygryzają w liściach dziury, a w krótkim czasie mogą doprowadzić do obumarcia młodych roślin. Szczególnie groźne są wiosną, gdy warzywa dopiero kiełkują. Jak rozpoznać, że pchełki ziemne zaczęły grasować w ogrodzie i jak się ich skutecznie pozbyć? W pierwszej fazie inwazji pomogą naturalne metody.
Czytaj artykułWyjątkowo zimny maj sprawia, że ogrodnicy z obawą patrzą na swoje słabo rosnące plony. Truskawki w twojej domowej uprawie nie chcą kwitnąć? Albo kwitną słabiej niż w poprzednich latach? Niskie temperatury to tylko jeden z winowajców, ale choć na warunki atmosferyczne wpływu nie mamy, możemy pomóc owocom w szybszym rozwoju. Z pomocą przychodzi m.in. naturalny nawóz.
Czytaj artykułMrówki w ogrodzie są bardzo uciążliwe, ale czy można nazwać je szkodnikami? Warto poznać te stworzenia bliżej i docenić to, co dobrego robią dla otaczającej nas przyrody. Zamiast je zwalczać agresywną chemią, poznajmy naturalne sposoby na przegonienie ich z naszych rabat, grządek i trawników. Przedstawiamy najlepsze sposoby na pozbycie się mrówek z ogrodu.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 748
- Następna