Borówka amerykańska jest coraz popularniejsza w naszych ogrodach. Nic dziwnego – ma nie tylko walory ozdobne. Jej owoce są pyszne i mają wiele właściwości zdrowotnych. Nie wszędzie jednak ten krzew się dobrze przyjmuje. Kluczem do sukcesu jest sadzenie i odpowiednie podłoże. Podpowiadamy, jak sadzić borówkę amerykańską jesienią, aby cieszyć się jej owocami w przyszłości.
Czytaj artykułHebe to roślina pochodząca z Nowej Zelandii. Mimo to, niektóre jej odmiany świetnie sobie radzą w naszym klimacie. Radzi sobie w domu i w ogrodzie. Dodatkowo ma tę zaletę, że jej liście są zielone przez cały rok. Szczególną ozdobą tej rośliny są kwiaty. Co jednak zrobić, gdy hebe nie chce kwitnąć? Są na to sposoby.
Czytaj artykułWrzosy to kwiaty, które cieszą nasze oczy do późnej jesieni. Kiedy inne kwiaty już zakończą swój sezon wegetacyjny, one wciąż kwitną. To niezbyt wymagające rośliny, jednak wymagają przestrzegania pewnych zasad pielęgnacji. Jedną z nich jest podlewanie. Jak podlewać wrzosy, by im nie zaszkodzić? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułRóże wymagają przycinania nie tylko wczesną wiosną. Jeśli chcesz, by po przekwitnięciu wciąż pięknie wyglądały, a nawet kwitły, nie możesz zaniedbać ich pielęgnacji. Jej ważnym elementem jest cięcie regeneracyjne. Jak przycinać róże latem i wczesną jesienią? Jakie odmiany tych kwiatów dobrze to zniosą? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułKatalpa, zwana surmią to ozdobne drzewo. Spotykamy je często wokół nowych osiedli, bo szybko rośnie i wygląda bardzo ozdobnie. Surmia dobrze się prezentuje również w ogrodzie. Oprócz eleganckiego wyglądu to drzewo ma również właściwości lecznicze, a zapach jego kwiatów działa na owady wyjątkowo. Kiedy i jak sadzić katalpę w ogrodzie i jaką odmianę wybrać? Podpowiadamy.
Czytaj artykułHortensje nazywane są królowymi ogrodów. Prawidłowo pielęgnowane ozdobią nasze rabaty imponującymi kulami kwiatów. Dlaczego więc nie mieć ich więcej? Podajemy najlepsze sposoby na rozmnażanie hortensji. Zdradził nam je zapalony florysta.
Czytaj artykułNawłoć pospolita nie na darmo się tak nazywa. Ma małe wymagania i sowicie porasta łąki, rowy, parki i nieużytki. Nazywana "polską mimozą” nie ma w sobie nic z cech przysłowiowej mimozy. Nie jest delikatna i potrafi nie tylko przetrwać niesprzyjające warunki, ale i silnie się rozprzestrzeniać. A jak traktować nawłoć w ogrodzie: jako pożyteczną roślinę, czy jako chwast? Przedstawiamy wady i zalety "złotej rózgi”.
Czytaj artykułPomidory można nawozić popiołem, ale warto robić to prawidłowo. Źle zaaplikowany popiół może zaszkodzić roślinom. W tym przypadku dużo wcale nie znaczy dobrze. Nie każdy popiół nadaje się też do wykorzystania w ogrodzie. Wyjaśniamy, jak nawozić pomidory popiołem i jakie mogą być skutki nieodpowiedniego stosowania tego nawozu.
Czytaj artykułLilia drzewiasta jest mniej wymagająca niż jej cebulowe koleżanki. Dobrze radzi sobie w polskim klimacie, a jej piękne i liczne kwiaty wyglądają wyjątkowo spektakularnie. Może stanowić tło dla innych roślin, ale będzie również dobrze wyglądała jako pojedynczy, wyjątkowy akcent. Jej kwiaty o wyjątkowym zapachu przyciagną do ogrodu owady zapylające. Wyjaśniamy, jakie są najważniejsze zasady sadzenia i uprawy lilii drzewiastej.
Czytaj artykułHibiskus to dość wymagająca roślina. Nie na darmo zwana jest "chińską różą" - piękno idzie tu w parze z wysokimi potrzebami. Mimo naszych starań, roślina często nie zakwita. Wyjaśniamy, dlaczego hibiskus nie kwitnie i co zrobić, żeby to zmienić.
Czytaj artykułHortensje wyglądają pięknie nie tylko w ogrodzie. Zasuszone dodadzą ciepła każdemu wnętrzu. Doskonale nadają się na suche kompozycje kwiatowe. Kiedy i jak zasuszyć hortensję ogrodową na zimę, żeby pięknie wyglądała? Nie każdy kwiat się do tego nadaje.
Czytaj artykułAby zrobić dobry kompost, potrzeba zazwyczaj ponad roku. Ten czas gwarantuje, że wszystkie jego składniki dokładnie się rozłożą w ciągu zimy. Dzięki temu uzyskamy organiczny domowy nawóz do naszych upraw. Jest jednak metoda, która pozwala zrobić kompost dobrej jakości w ciągu zaledwie czterech tygodni. Wystarczy dodać do niego jeden składnik.
Czytaj artykułSierpień to czas zbioru ogórków. Nie oznacza to jednak końca naszej uprawy. Odpowiednio zadbane rośliny mogą nam dawać plonu aż do połowy września. Podpowiadamy, co zrobić z ogórkami w sierpniu, aby jak najdłużej owocowały. Najważniejsze są cztery zasady.
Czytaj artykułRóże okrywowe zostały wyodrębnione w latach 70. i od jej pory cieszą się niezmienną popularnością. Tak jak inne rośliny okrywowe, tworzą gęste dywany, okrywające skarpy i okalające rabaty. Świetnie utrzymują wilgotność, są barierą dla chwastów i zapobiegają osuwaniu się skarp. Poznaj tajniki pielęgnacji różnych odmian róż okrywowych.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 17
- Następna