Maj jest miesiącem sadzenia pomidorów do gruntu. Nie wystarczy jednak tylko je posadzić, podlewać i czekać. Jeśli chcesz cieszyć się dorodnymi owocami, musisz poświęcić nieco czasu na zadbanie o tę roślinę. Co robić po posadzeniu pomidorów i jak wygląda ich pielęgnacja w maju? Podpowiadamy.
Czytaj artykułBegonia stale kwitnąca ma nazwę idealnie do siebie dopasowaną. Kwitnie pięknie przez cały sezon, aż do pierwszych przymrozków. Występuje w wielu odmianach o różnych kolorach, które urozmaicą nasze rabatki. Sprawdzi się zarówno w ogrodzie jak i na balkonie. Jak sadzić i pielęgnować begonię stale kwitnącą tak, by cieszyła kolorami nasze oczy? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPelargonie to królowe polskich balkonów. Kiedyś kojarzone z kwiatkami „babciowymi”, dziś występują w tylu odmianach, że można je dowolnie dobierać i komponować. Jak sadzić pelargonie w skrzynkach, jak je pielęgnować i z jakimi roślinami je łączyć, by stały się ozdobą balkonu? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułBudowa domu o powierzchni 150 mkw. nie jest przedsięwzięciem tanim. Szczęśliwie ceny materiałów budowalnych nieco się ustabilizowały w stosunku do ubiegłego roku, co nie znaczy, że spadły. Jaki więc jest koszt budowy domu 150 mkw. na poszczególnych etapach prac w 2023 roku? Sprawdzamy.
Czytaj artykułPergole porośnięte kwiatami będą ozdobą każdego ogrodu. Nie tylko pięknie wyglądają, ale zapewniają intymność i cień. Można postawić pod nimi ławkę lub otoczyć nimi taras, a postawione przy furtce będą efektowną, kwietną bramą do ogrodu. Wyjaśniamy, jak wybrać pergolę do ogrodu i jakie rośliny na niej oprzeć, by szybko się zazieleniła.
Czytaj artykułSadzenie truskawek na agrowłókninie krok po kroku. Dlaczego warto sadzić truskawki na agrowłókninie?
Truskawki prosto z krzaczka smakują najlepiej i są najzdrowsze. Te owoce łatwo chłoną pestycydy, których we własnym ogródku nie używamy. W uprawie truskawek warto skorzystać z nieinwazyjnych rozwiązań, które ułatwiają pracę ogrodnikom i wspierają rośliny. Jednym z nich jest agrowłóknina. Wyjaśniamy, jak sadzić truskawki na agrowłókninie i dlaczego warto to robić.
Czytaj artykułSezon na grilla 2023 już się zaczął. Spotkania przy pieczonych kiełbaskach, karkówce i kaszance to ulubiony sposób spędzania wolnego czasu wielu Polaków. Grillowanie jest jednak obwarowane pewnymi przepisami, które warto znać. Ich nieprzestrzeganie może skończyć się mandatem w wysokości nawet 500 zł. Gdzie i jak grillować, by uniknąć kary? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułLaurowiśnia, choć pochodzi z cieplejszych stref, świetnie radzi sobie w naszym klimacie. Ten zimozielony krzew rośnie bardzo szybko i jest wykorzystywany do tworzenia gęstych żywopłotów. W maju kwitnie drobnymi, białymi kwiatami o duszącym zapachu, zimą cieszy oko zielenią. Laurowiśnia nie jest wymagająca, ale zawsze można jej pomóc odpowiednim nawożeniem. Jak to zrobić?
Czytaj artykułJak pozbyć się kleszczy? Kleszcze są aktywne przez większą część roku, przy łagodnych zimach również potrafią dać się we znaki. Choć same w sobie nie są groźne, to przenoszą niebezpieczne dla ludzi choroby, takie jak borelioza czy babeszjoza. Dlatego warto znać domowe metody na kleszcze.
Czytaj artykułOgórek sałatkowy, zwany też szklarniowym, różni się od odmian gruntowych delikatnością, miękkością skórki i tym, że jest większy. To dlatego bardziej nadaje się do sałatek, gdzie sprawdzi się nawet nieobrany ze skórki. Nie jest natomiast polecany do zapraw, bo wybieramy do nich okazy mniejsze i twardsze. Jak wygląda wysiew i pielęgnacja ogórka sałatkowego? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułJuka ogrodowa to jeden z modniejszych kwiatów popularnych w naszych ogródkach. Mimo że to roślina mało wymagająca, potrzebuje specjalnej pielęgnacji po zimie. Trzeba o nią zadbać, zwłaszcza gdy zimuje okryta, by nie wdały się infekcje grzybicze. Podpowiadamy, co zrobić wiosną, żeby juka ogrodowa pięknie zakwitła latem.
Czytaj artykułPigwowiec nie jest wymagający, za to pięknie kwitnie już wiosną. Dlatego jest dość popularną rośliną uprawianą w ogródkach. Tym bardziej, że oprócz zdobnych kwiatów wydaje też owoce, chętnie wykorzystywane w kuchni. Te owoce, choć dosyć kwaśne, są wyjątkowo zdrowe. Jak uprawiać pigwowca, jakie są jego odmiany i która z nich jest najpiękniejsza?
Czytaj artykułRóża jerychońska to roślina, która posiada niezwykłe zdolności. Kiedy nie ma warunków do życia, po prostu usycha. Jednak gdy tylko zostanie podlana, odradza się na nowo. Stąd wzięła się jej potoczna nazwa, zmartwychwstanka. Jest to roślina niewymagająca, a jej uprawa uda się nawet osobom, które zapominają o podlewaniu kwiatów. Jak uprawiać różę jerychońską i jakie są jej właściwości? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułRododendrony, czyli różaneczniki, wyglądają bardzo okazale, dlatego chętnie sadzimy je w ogrodach. Jednak te kwiaty, ze względu na specyfikę swoich korzeni, są bardzo wrażliwe. Mają też specjalne wymagania co do podłoża. Źle pielęgnowany rododendron stanie się łatwym łupem dla szkodników i chorób. Są sposoby na to, by temu zapobiec i pobudzić różanecznik do wzrostu.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 17
- Następna