Aleksandra Waleczek

Aleksandra Waleczek

Wiosenne przycinanie clematisów jest konieczne dla ich prawidłowego rozwoju. Pnącze znane również jako powojnik może stanowić piękna ozdobę ogrodu nawet przez kilkanaście lat. Do obfitego kwitnienia potrzebuje jednak odpowiedniej pielęgnacji. Jak dostosować sposób cięcia clematisów do konkretnych odmian pnącza?

Czytaj artykuł 

Zamiokulkas jest dekoracyjną rośliną, idealną dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kwiatami. Jego uprawa w domu nie jest skomplikowana, jednak drobne błędy mogą doprowadzić kwiaty do ruiny. Wyjaśniamy więc, czego nie lubi zamiokulkas i podpowiadamy, czym go podlewać, żeby szybko rósł.

Czytaj artykuł 

Ceny cebuli poszybowały ostatnio w górę, dlatego wielu Polaków zastanawia się, czy nie warto posadzić jej we własnym ogródku. Początek wiosny to idealny czas, aby wysiewać to warzywo. Jednak, aby plony były owocne, najpierw trzeba poznać najważniejsze zasady sadzenia cebuli, a dopiero później zająć się jej uprawą.

Czytaj artykuł 

Irga pozioma jest jednym z najpiękniejszych azjatyckich krzewów i pomimo odległego pochodzenia, świetnie odnajduje się również w europejskich warunkach. Roślina może stanowić ozdobę ogrodu przez cały rok kalendarzowy pod warunkiem, że zadbamy o nią odpowiedni sposób. O czym nie wolno zapominać przy uprawie irgi poziomej?

Czytaj artykuł 

Przylaszczka pospolita to bylina kłączowa uznawana za zwiastun wczesnej wiosny. Niepowtarzalny wygląd rośliny zachęca, aby zasadzić ją w swoim ogrodzie. Trzeba jednak wiedzieć, że nieumiejętna uprawa przylaszczki może doprowadzić do niemiłych konsekwencji zdrowotnych. Wyjaśniamy więc, jak dbać o nią w prawidłowy sposób.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Co trzeba zrobić w ogrodzie w lutym? Okazuje się, pod koniec zimy na podwórku czeka nas mnóstwo pracy. To dobry czas na zabiegi w ogrodzie ozdobnym, warzywniku czy sadzie, które musimy przecież przygotować na nadejście wiosny. Czym w pierwszej kolejności powinniśmy zająć się w tym miesiącu? Przedstawiamy listę niezbędnych prac.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Mączlik szklarniowy wygląda niepozornie, jednak jest jednym z najbardziej uciążliwych owadów w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje, spotkać można go zwłaszcza w pobliżu upraw szklarniowych, jednak występuje również na balkonach i parapetach naszych mieszkań. Reagujmy natychmiast, gdy tylko zauważymy go w pobliżu roślin doniczkowych. Pozostawiony sam sobie może bowiem doprowadzić je do ruiny.

Czytaj artykuł 

Epipremnum to jeden z najbardziej efektownych kwiatów doniczkowych. Dekoracyjne pnącze prowadzone na palikach sprawi, że we własnym mieszkaniu poczujesz się jak w egzotycznej dżungli. Roślina zachwyca dużymi, pięknie wybarwionymi liśćmi, które jednak często marnieją i żółkną w efekcie nieprawidłowej pielęgnacji.

Czytaj artykuł 

Ząbki czosnku są bardzo zdrowe, jednak cenne właściwości mają również pozostałe części tego warzywa. Łupiny czosnku zawierają witaminy, a w dodatku są przydatne zarówno w domu, jak i w ogrodzie. Po przeczytaniu tego artykułu, w końcu przestaniesz wyrzucać je do kosza. Sprawdź dlaczego!

Czytaj artykuł 

Segregacja odpadów takich jak papier, plastik czy szkło nie jest już dla nas większym problemem. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi proekologicznych zachowań. Niestety wciąż nie mamy pewności, jak powinniśmy sortować niektóre typy śmieci. Gdzie wyrzucać stare ubrania, buty i tkaniny? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.  

Czytaj artykuł 

Ziemiórki są niewielkimi muszkami, które na pierwszy rzut oka wydają się niepozorne. Niestety owady te mogą być szkodliwe dla roślin w naszych domach, dlatego warto wiedzieć, jak wyeliminować je szybko i skutecznie. Wyjaśniamy, jakie rośliny domowe atakują ziemiórki i podpowiadamy, jak zwalczać je, wykorzystując domowe sposoby

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Opłata deszczowa to podatek za zmniejszenie naturalnej retencji terenu przez zabudowanie go. W 2023 roku czekają nas duże zmiany. Zgodnie z nowelizacją, opłata deszczowa będzie ściągana za okres pięciu lat i to z odsetkami. Sprawdź, kto zobowiązany jest do zapłaty tego podatku. 

Czytaj artykuł 

Czyszczenie szyby piekarnika bywa męczące. Zwłaszcza jeśli w trosce o zdrowie zależy nam na wykorzystaniu naturalnych środków. To normalne, że w miarę upływu czasu urządzenie brudzi się i przesiąka brzydkim zapachem, jednak odpowiednia pielęgnacja bez problemu przywróci mu dawną świeżość i blask. Oto jak wyczyścić szybę piekarnika domowymi sposobami.

Czytaj artykuł 

Pieniążek stał się popularny, dzięki swoim oryginalnym liściom i prostej uprawie. Roślina ta szybko rośnie, a jednocześnie nie wymaga specjalnej pielęgnacji. Jednak zdarza się, że liście pieniążka stają się żółte lub dostają brązowych plam. Dowiedz się, jak rozpoznać choroby pilei. Jak uratować pieniążka?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.