Jak sprzątać kuchnię tak, aby lśniła przez długi czas? Jeśli zależy nam na długotrwałym efekcie, przy porządkach zawsze powinniśmy kierować się zasadami declutteringu. Czym jest decluttering kuchni i jak może nam pomóc w codziennym życiu? Każdy, kto zdecyduje się wypróbować tę metodę, najprawdopodobniej nigdy już nie wróci już do tradycyjnych sposobów porządkowania przestrzeni.
Czytaj artykułW okolicach Bożego Narodzenia na parapetach w naszych mieszkaniach często gości gwiazda betlejemska. Ta piękna roślina doniczkowa idealnie wpasowuje się w świąteczny klimat, jednak wcale nie musi być wyłącznie kwiatem sezonowym. Aby utrzymała się w dobrej kondycji na dłużej, musimy pamiętać o stosowaniu kilku żelaznych zasad uprawy gwiazdy betlejemskiej.
Czytaj artykułDo każdego miesiąca w kalendarzu przypisane są konkretne kwiaty. Ich symbolika według floriografii w mniejszym lub większym stopniu określa charakter człowieka. Aby sprawdzić, jaki kwiat narodzin jest nam dedykowany, musimy jedynie znać swoją datę urodzenia.
Czytaj artykułOd stycznia wycinka drzew i krzewów na działce będzie łatwiejsza z uwagi na zmiany w ustawie o ochronie przyrody. Polacy, którzy zechcą pozbyć się ze swojej posesji wieloletniej rośliny, w wielu przypadkach nie będą potrzebowali do tego zgody z urzędu. Zmieni się również sposób przyjmowania wniosków o pozwolenie na wycinkę drzewa.
Czytaj artykułDżdżownice kalifornijskie nazywane również inaczej dżdżownicami kompostowni pełnią kluczową rolę w rozkładzie materii organicznej. Nawóz uzyskiwany z ich pomocą jest znacznie bardziej wartościowy od zwykłego kompostu. Wyjaśniamy więc, na czym polega skuteczna hodowla dżdżownic kalifornijskich i podpowiadamy, jakie korzyści konkretnie może nam przynieść.
Czytaj artykułW Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki zgodnie z tradycją kładziemy na grobach zmarłych piękne kwiaty. W Polsce najczęściej są to chryzantemy. W kwiaciarniach znajdziemy różne odmiany chryzantem w doniczce albo ciętych, jednak nie wszystkie są jednakowo trwałe. Wyjaśniamy, które kwiaty na cmentarz są mrozoodporne i podpowiadamy, jak maksymalnie wydłużyć ich trwałość.
Czytaj artykułWęgiel brunatny jest znacznie tańszy od węgla kamiennego, jednak eksperci stanowczo odradzają ten rodzaj opału. Polacy wybierają go z uwagi na niską cenę i łatwą dostępność, często nie zdając sobie sprawy ze szkodliwości węgla brunatnego. Wyjaśniamy zatem najważniejsze różnice pomiędzy węglem brunatnym a kamiennym.
Czytaj artykułPaździernik to dobry czas na jesienne sadzenie jagody kamczackiej, której owoce określa się mianem "eliksiru życia". Jagoda kamczacka jest odporna na niskie temperatury i ma niewielkie wymagania. Aby móc korzystać z jej licznych zalet, trzeba stosować się do kilku zasad uprawy jagody kamczackiej.
Czytaj artykułDodatek węglowy to inicjatywa rządowa, która ma wspomóc gospodarstwa domowe w zakupie opału na zimę. Jednak, czy mieszkańcy bloków dostaną dopłaty do ogrzewania, podobnie jak właściciele domów? Czy najemca ma prawo do wypłaty dodatku węglowego? Jeśli tak, to ile można otrzymać w ramach dodatku węglowego na mieszkanie w bloku? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułRząd planuje zamrożenie cen prądu dla obywateli, którzy zużyją mniej niż 2000 kWh energii elektrycznej na rok. Niestety wielu Polaków obawia się, że może przekroczyć ten limit, ponieważ ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wyższe. Co w sytuacji, gdy gospodarstwo domowe zużywa więcej niż 2000 kWh/rok? Przypominamy, kogo obowiązują wyższe limity zużycia prądu i wyjaśniamy, jakie złożyć dokumenty, aby móc z nich skorzystać.
Czytaj artykułZielony nalot na kostce brukowej obniża jej walory estetyczne. Jeśli nie dbamy o jej regularną pielęgnację, w szczelinach będą pojawiać się trudne do usunięcia chwasty. Czyszczenie kostki brukowej bez odpowiednich środków i techniki będzie mozolne i nieskuteczne. Na szczęście jednak istnieją skuteczne preparaty, które pomogą nam pozbyć się problemu. Jak zapobiegać zielenieniu kostki brukowej i czym ją czyścić?
Czytaj artykułWrzesień to czas, gdy polskie ogrody wciąż mogą zachwycać feerią barw za sprawą roślin, które kwiecą się teraz z nową mocą. Przełom lata i jesieni to również doskonały moment na zbiór plonów z przydomowego sadu i warzywnika. Co kwitnie we wrześniu i jakie owoce sezonowe warto teraz zbierać? Jakie kwiaty sadzić we wrześniu w ogrodzie i na balkonie? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułKalendarz ogrodnika na wrzesień zawiera informacje dotyczące dbania o ogród i balkon na przełomie późnego lata i wczesnej jesieni. W tym okresie musimy pamiętać o zbiorach warzyw i owoców, sadzeniu i rozmnażaniu roślin. Jakimi pracami warto teraz się zająć? Wyjaśniamy krok po kroku, co robimy we wrześniu w ogrodzie.
Czytaj artykułOgnik szkarłatny jest jednym z najpiękniejszych krzewów ogrodowych. Zwłaszcza późnym latem, gdy zaczynają dojrzewać jego różnokolorowe owoce, które na myśl przywodzić mogą korale jarzębiny. Wyjaśniamy, jak uprawiać ognika szkarłatnego tak, by cieszył oko przez cały rok i wyszczególniamy najpiękniejsze odmiany tej rośliny. Przypominamy, że właśnie teraz jest najlepszy termin cięcia ognika szkarłatnego.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 6
- Następna