Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Ewa Leśniewska

Ewa Leśniewska

Ukończyłam filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim oraz technologię żywności i żywienia człowieka na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. Jako świeżo upieczona absolwentka podjęłam pracę w redakcji w jednym z największych wydawnictw w Polsce. Tam zajmowałam się tworzeniem treści do czasopism o tematyce kulinarnej, wnętrzarskiej i ogrodniczej. Później nabierałam doświadczenia w agencji marketingowej, w której miałam szansę rozwinąć się w zakresie content marketingu. Szczególnie bliskie mi są tematy związane z dietetyką, ziołolecznictwem oraz ekologicznymi metodami uprawy roślin. Możesz do mnie napisać: kontakt@deccoria.pl

Sundaville w ostatnich latach stały się modnymi roślinami na balkony i tarasy. Ich największym atutem jest atrakcyjne, bujne kwitnienie, które trwa przez wiele długich miesięcy. Problematyczne jest jednak to, że rośliny te nie są mrozoodporne. Jak powinno wyglądać zimowanie Sundaville? Jak rozmnażać to zjawiskowe pnącze? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 

Często używane patelnie z czasem pokrywają się warstwą brudu, którego trudno się pozbyć. W najgorszych przypadkach zwykły płyn do mycia naczyń nie wystarcza, więc szukamy innych środków mogących zmyć stary, przypalony tłuszcz. Aby go usunąć, nie musimy kupować drogich detergentów. Dowiedz się, jak zrobić domowy preparat czyszczący, który w zaledwie kilka chwil sprawi, że patelnia będzie wyglądać jak nowa.

Czytaj artykuł 

Czosnek możemy sadzić zarówno wiosną, jak i jesienią. Niezależnie od pory roku, którą wybierzemy na rozpoczęcie uprawy, rośliny warto zasilić w niezbędne składniki pokarmowe. Odpowiedni nawóz zagwarantuje, że główki wyrosną duże i zdrowe, natomiast niewłaściwie dopasowany znacznie pogorszy plonowanie. Sprawdź, czym nie wolno nawozić czosnku, a co powinno znaleźć się w dołku podczas sadzenia.

Czytaj artykuł 

Chcesz założyć piękne, kolorowe rabaty, jednak wizja przekopywania kilkudziesięciu metrów ziemi brzmi nieco przerażająco? Zamierzasz prowadzić naturalny ogród i nie chcesz naruszać gleby, w której żyje wiele pożytecznych owadów i mikroorganizmów? Dobrym pomysłem jest założenie rabaty metodą no dig. Ten sposób zyskał dużą popularność zwłaszcza wśród ogrodników, którzy starają się żyć w zgodzie z naturą. Dowiedz się więcej.

Czytaj artykuł 

Spadające liście z drzew to jeden z nieodłącznych symboli jesieni i zbliżającego się końca sezonu wegetacyjnego. Choć wspaniale wyglądają, mają niesamowite kolory i cudownie szeleszczą pod stopami, pojawia się pytanie: co z nimi zrobić w ogrodzie? Spalić? A może lepiej pozostawić je pod drzewami? Sprawdź odpowiedzi na te nurtujące pytania!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Sarniak świerkowy, nazywany potocznie krowią mordą, to imponujących rozmiarów grzyb, który cieszy się dużo mniejszą popularnością niż podgrzybki, prawdziwki czy maślaki. A szkoda, bo jest jadalny i smaczny, a także ma lekko korzenny zapach. Łatwo pomylić go z pewnymi trującymi gatunkami, dlatego, zanim wybierzemy się do lasu, poznajmy wszystkie charakterystyczne cechy sarniaka świerkowego. Jak rozpoznać krowią mordę i gdzie jej szukać? Sprawdź.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Jesienią utrzymanie porządku na terenie własnej posesji to prawdziwe wyzwanie. Bezustannie spadające liście trzeba ciągle grabić i zbierać. Sprzątanie staje się jeszcze bardziej uciążliwe, gdy na teren naszej działki trafiają również liście z drzew rosnących po drugiej stronie płotu. Kto powinien je posprzątać – sąsiad czy właściciel posesji? Co zrobić, gdy liście z drzewa sąsiada spadają na twoją działkę? Dowiedz się, co na ten temat mówią aktualne przepisy.

Czytaj artykuł 

Czosnek niedźwiedzi jest rośliną znaną z prozdrowotnych właściwości. W Polsce jest objęty częściową ochroną gatunkową, co oznacza, że nie możemy bez zezwolenia zbierać go w lesie. Wolno nam natomiast uprawiać ten czosnek w ogrodzie, dzięki czemu możemy zrywać dobroczynne liście z własnej grządki. Aby to osiągnąć, roślinę musimy posiać w odpowiednim terminie. Kiedy sadzić czosnek niedźwiedzi? Jak warunki mu zapewnić, aby zdrowo wzrastał? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Dekoracyjne, niewymagające i banalnie proste w uprawie. Właśnie takie są aksamitki, które od lat cieszą się ogromną popularnością. Te jednoroczne kwiaty na ogół wysiewamy wiosną, ale część ogrodników decyduje się na wykonanie tego zadania nawet w listopadzie. Dlaczego warto zdecydować się na tak późny termin? Radzimy, jak i gdzie wysiewać aksamitki jesienią.

Czytaj artykuł 

Termowentylatory, popularnie nazywane farelkami, są urządzeniami elektrycznymi o kompaktowych rozmiarach, które pozwalają na szybkie dogrzanie pomieszczeń. Mogą w krótkim czasie zagwarantować optymalną temperaturę, co zawdzięczamy ich wysokiej mocy. Wartość tego parametru wzbudza obawę, że praca dodatkowego źródła ciepła może słono kosztować. Przed zakupem sprzętu warto policzyć, ile prądu on zużywa. Czy opłaca się używać farelki do ogrzewania? Sprawdziliśmy.

Czytaj artykuł 

Monstera deliciosa 'Variegata' to biały kruk wśród wielu odmian pochodzącego z tropików pnącza. Wyróżnia się oryginalnym ubarwieniem, które nadaje jej niepowtarzalny, zjawiskowy wygląd. Obok tej rośliny nie da się przejść obojętnie! Nie dziwi zatem, że ta unikatowa odmiana jest poszukiwana przez wszystkich wielbicieli popularnych kwiatów o ażurowych liściach. Gdzie kupić monsterę 'Variegata' i jak o nią dbać, gdy już uda się ją zdobyć? Sprawdź!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Co roku ogrodnicy zmagają się z tym samym problemem – stosami opadłych jesienią liści. Jednym ze sposobów ich spożytkowania jest kompostowanie, ale co zrobić, gdy pochodzą one z orzecha włoskiego? Jak powszechnie wiadomo, drzewo to zawiera juglon o silnie allelopatycznym działaniu, którego wiele roślin nie toleruje. Związek ten znajduje się również w liściach orzecha włoskiego, czy zatem można je kompostować i później wykorzystać w ogrodzie? Rozwiewamy wątpliwości.

Czytaj artykuł 

Żaluzje od lat są chętnie zawieszane na oknach. Rozwiązania te doceniamy nie tylko dlatego, że są praktyczne, ale również ze względu na ich efektowny wygląd. Niestety, podobnie jak na innych przedmiotach na żaluzjach osiada sporo kurzu, a ich skomplikowana budowa powoduje, że są dość problematyczne w czyszczeniu. Warto poznać triki, które ułatwią nam to zadanie. Jak szybko wyczyścić żaluzje? Przedstawiamy genialny patent z TikToka.

Czytaj artykuł 

Tani pokój w mieszkaniu zlokalizowanym w samym sercu Starego Miasta, czyli na wrocławskim rynku? Brzmi jak spełnienie marzeń każdego studenta. Jest jednak pewien haczyk – lokum znajduje się mieszkaniu podzielonym na... 25 pokoi o powierzchni ok. 10 mkw.! Właśnie taka oferta wynajmu pojawiła się niedawno na kilku portalach ogłoszeniowych. Jak widać, patodeweloperka kwitnie i nie zanosi się, aby miało się to zmienić. Poznaj szczegóły szokującego ogłoszenia.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.