Na pierwszy rzut oka wydaje się groźny, gdyż do złudzenia przypomina skorpiona. To zaleszczotek, czyli mierzący kilka centymetrów pajęczak, którego najczęściej można spotkać w lasach. Warto jednak uważać, ponieważ potrafi też zagnieździć się w domu. Czym żywi się zaleszczotek i czy jest groźny dla człowieka? Oto wszystko, co musisz wiedzieć.
Czytaj artykułListopad to czas, kiedy ogród zaczyna przygotowywać się do zimy. Mimo to jest to doskonały moment na siew i sadzenie niektórych warzyw. Dzięki temu można przyspieszyć przyszłoroczne zbiory nawet o kilka tygodni. Warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie gatunki nadają się do siewu ozimego. Jakie warzywa można sadzić bez obaw w listopadzie? Doświadczony ogrodnik podpowiada.
Czytaj artykułZamiokulkas to znana i lubiana roślina doniczkowa, która gości w wielu domach. Wszystko przez to, że wyróżnia się efektownym ulistnieniem i, co najważniejsze, ma naprawdę niewielkie wymagania. Niestety jest to roślina dość droga, dlatego warto wiedzieć, jak w prosty sposób można ją rozmnożyć. Okazuje się, że można to zrobić z liścia, a nawet jego fragmentu. Jak to jest możliwe? Poznaj prosty sposób na rozmnażanie zamiokulkasa.
Czytaj artykułMarzysz o pięknym i zdrowym ogrodzie? Jest na to skuteczna recepta! Oprócz podlewania, nawożenia i ochrony przed szkodnikami warto zadbać o mulczowanie. Co to jest i jakie korzyści przynosi dla roślin w ogrodzie? Czego można użyć do tego celu oraz kiedy jest najlepszy czas na mulczowanie? Oto wszytko, co musisz wiedzieć.
Czytaj artykułTuje stanowią popularną ozdobę wielu ogrodów. Nie mają szczególnych wymagań, a przy tym są wytrzymałe na różne warunki atmosferyczne oraz dobrze znoszą niskie temperatury. Mimo to należy je odpowiednio przygotować przed nadejściem zimy, dzięki czemu przetrwają chłodną porę w dobrej formie. Podpowiadamy, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jak przygotować tuje do zimy.
Czytaj artykułPiwonie to popularne i bardzo efektowne byliny, które słyną ze swoich dużych, pachnących kwiatów oraz dekoracyjnych liści. Chociaż nie należą do roślin zbyt trudnych w uprawie, trzeba jednak poświęcić im nieco uwagi. Dlatego, aby cieszyć się ich pięknym, bujnym kwitnieniem przez wiosnę i lato, warto wiedzieć, jak zabezpieczyć rośliny na zimę. Kiedy i jak przyciąć piwonie? Jak wygląda przygotowanie roślin do zimy? Podpowiadamy.
Czytaj artykułDobrze działający zamek w drzwiach to gwarancja bezpieczeństwa domowników i ich mienia. Jednak nawet najlepsze zamknięcie może się z czasem wyeksploatować. Nie oznacza to jednak, że trzeba je od razu wymieniać – czasem wystarczy naprawa. Wyjaśniamy, jak wymienić wkładkę oraz jak naprawić zamek w drzwiach wejściowych.
Czytaj artykułChoć w Polsce jej kwitnienie zdarza się rzadko, jest dekoracyjna nawet wtedy, gdy na pędach są tylko liście. Callisia warszewicziana to niewielka roślina pochodząca z Gwatemali, ale doskonale nadająca się do uprawy w naszych warunkach – obowiązkowo w pomieszczeniu. Pozostawiona na dworze zmarnieje przy pierwszych chłodniejszych dniach. Jak uprawiać tę egzotyczną roślinę, żeby rozrastała się i nie chorowała? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułAnanas to egzotyczny owoc o słodkim smaku i soczystym miąższu, który cieszy się dużą popularnością na całym świecie. Dziś bez problemu można go kupić w niemal każdym markecie. Mało kto jednak wie, że można samodzielnie wyhodować własnego ananasa w doniczce, aby zawsze go mieć pod ręką. Poznaj prosty patent na ukorzenienie z liści, dzięki któremu osiągniesz niesamowite rezultaty.
Czytaj artykułSkrzydłokwiat należy do grona roślin, które powinny się znaleźć w każdym domu. Stanowi wspaniałą ozdobę pomieszczeń za względu na efektowne liście i dekoracyjne kwiatostany. Dodatkowo nie jest zbyt trudny w uprawie oraz posiada zdolności do oczyszczania powietrza. Skrzydłokwiat może kwitnąć nawet przez cały rok, o ile zapewni mu się odpowiednie warunki. Roślinę można też wspomóc domowym nawozem. Poznaj sekretny przepis na wodę na kwitnienie skrzydłokwiatu.
Czytaj artykułSuszenie prania w chłodne i deszczowe dni nie należy do najłatwiejszych zadań, gdyż może to zająć nawet kilkanaście godzin. Bywa też, że długo schnące ubrania zaczynają śmierdzieć. Jak sobie z tym poradzić? Jak suszyć pranie w chłodne i deszczowe dni, aby szybko wyschło i nie śmierdziało? Poznaj genialny trik, dzięki któremu cały proces będzie zdecydowanie efektywniejszy.
Czytaj artykułAnginka, czy też geranium lub pelargonia pachnąca, dziś jest rośliną nieco zapomnianą. A szkoda, bo nie tylko wspaniale wygląda, ale również wykazuje wiele cennych właściwości zdrowotnych. Poza tym jest jedną z najłatwiejszych w pielęgnacji roślin doniczkowych, dlatego warto ją mieć na swoim parapecie. Są jednak rzeczy, których anginka nie toleruje, co może doprowadzić do jej usychania. Sprawdź, jak o nią zadbać, aby zdrowo rosła.
Czytaj artykułDrewno to surowiec, który towarzyszy człowiekowi od niepamiętnych czasów. Znajduje zastosowanie w wielu różnych dziedzinach m.in., w budownictwie czy ogrzewaniu domów. Do mierzenia ilości drewna używana jest jednostka objętości, tzw. kubik. Jest to bardzo ważne w wielu różnych aspektach naszego życia. Jak zatem prawidłowo obliczyć kubik drewna? To prostsze, niż się wydaje.
Czytaj artykułJajka są bardzo wszechstronnym składnikiem w kuchni. Można z nich przygotować niemal wszystkie rodzaje dań – od śniadań i obiadów, aż po desery. Są bardzo smaczne i sycące, a przy tym zawierają wiele składników odżywczych. Skorupki po jajkach zwykle lądują w koszu na śmieci. Pojawia się więc pytanie: do którego pojemnika należy je wyrzucić? Jak z kolei wygląda sytuacja z zepsutymi jajkami? Większość z nas robi to źle.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 99
- Następna