Artykuły
Mostek termiczny, zwany też mostkiem cieplnym, może stać się powodem wielu problemów. Wilgoć utrzymująca się w ścianach powodująca powstanie pleśni i grzyba - to tylko niektóre z nich. Czym jest mostek termiczny, gdzie powstaje i jak zapobiegać jego utworzeniu? Ważne jest działanie już na etapie projektu budowy domu.
Czytaj artykułSzyszki spadają z drzew iglastych w twoim ogrodzie? A może lubisz zbierać je podczas spacerów po lesie? Zachowaj je, przydadzą ci się nie tylko do wykonania jesiennych dekoracji. Szyszki mają wiele praktycznych zastosowań, które mogą zaskakiwać! Zrobisz z nich na przykład... naturalny odświeżacz powietrza. Jak jeszcze można wykorzystać szyszki w domu? Podpowiadamy!
Czytaj artykułJesienią kwitnące rośliny doniczkowe wymagają od nas szczególnej troski. Wszystko przez warunki panujące w naszych domach. W tym okresie mają one ograniczony dostęp do światła słonecznego, są bardziej narażone na ataki szkodników, a przy tym cierpią z powodu zbyt suchego powietrza w pomieszczeniach. Dlatego trzeba wiedzieć, jak pielęgnować kwiaty doniczkowe, aby były zdrowe i okazałe. W celu utrzymania naszych roślin w lepszej kondycji warto też przygotować domowy nawóz, który pobudzi je do wzrostu i kwitnienia. Nie wydasz na niego ani grosza.
Czytaj artykułOwcza wełna jako nawóz czy ściółka to idealne rozwiązanie dla osób ceniących ekologiczną uprawę. Surowiec dopiero zyskuje na popularności. Jak wykorzystać owczą wełnę w ogrodzie? Tak użyjesz jej do ściółkowania lub nawożenia gleby. Przedstawiamy zalety, a także wady rozwiązania.
Czytaj artykułJuka to egzotyczna roślina, którą chętnie przyozdabiamy nasze domy i mieszkania. Uprawa juki w domu nie jest szczególnie trudna, jednak by roślina odpowiednio się rozwijała i estetycznie wyglądała, musimy właściwie o nią zadbać. Jak pielęgnować jukę i dlaczego jej liście opadają? Podpowiadamy, jak ją uratować.
Czytaj artykułPóźna jesień, oznaczająca koniec upraw w ogrodzie, to równocześnie początek przygotowań do następnego sezonu. Uporządkować musimy nie tylko odkryte grządki, ale również szklarnie oraz tunele foliowe. Jeśli w przyszłym roku chcemy bezpiecznie uprawiać pod nimi rośliny, nie możemy zapomnieć o kilku kluczowych zabiegach. Dowiedz się, jak powinno wyglądać odkażanie szklarni krok po kroku i czym użyźnić ziemię pod osłonami, aby była gotowa na nowy sezon.
Czytaj artykułWapnowanie i nawożenie obornikiem to jedne z najczęściej wykonywanych zabiegów w naszych przydomowych ogrodach. To właśnie one są realizowane jesienią po to, aby poprawić właściwości gleby po zakończeniu zbiorów. Wielu ogrodników zastanawia się, czy można stosować wapno równocześnie z obornikiem. A może warto zachować odstęp między poszczególnymi zabiegami? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym artykule.
Czytaj artykułJeszcze rok temu ceny węgla i ekogroszku sięgały rekordowych poziomów. Na szczęście w tym roku sytuacja się ustabilizowała. Co więcej, pod koniec roku możemy zaobserwować lekki spadek cen. Ile trzeba zapłacić za tonę węgla i ekogroszku w listopadzie 2023? Czym spowodowana jest obniżka cen? Jak rozpoznać dobry węgiel? Sprawdź.
Czytaj artykułCzyszczenie fug nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Z biegiem czasu spoiny między płytkami zaczynają zachodzić brudem, co wpływa na ich wygląd. Co więcej, stają się siedliskiem pleśni, grzybów i innych mikroorganizmów, które zagrażają naszemu zdrowiu. Gdy problem się pojawia, warto sięgnąć po sprawdzone domowe sposoby, które pomogą przywrócić fugom dawny blask. Wystarczy zmieszać dwa naturalne składniki, a na efekty nie trzeba będzie długo czekać.
Czytaj artykułJak wynika z najnowszego badania ARC Rynek i Opinia na zlecenie VELUX Polska*, co trzecia osoba, która nie zdecydowała się na adaptację poddasza obawia się przegrzania w czasie upałów, 14% utraty ciepła w sezonie jesienno-zimowym, a 8% hałasu spowodowanego deszczem lub wiatrem. Niemniej ponad trzy czwarte badanych byłoby skłonnych do korzystania z poddasza, gdyby było ono wydajne energetycznie. Rozwiązaniem może być montaż energooszczędnych okien i przesłon VELUX.
Czytaj artykułJesienny oprysk mocznikiem jest ważnym zabiegiem o wielu korzyściah. Przede wszystkim zwiększa plenność drzew owocowych, a także ogranicza chorobę grzybową. Zabieg ten powinno się stosować, szczególnie w przypadku grusz i jabłoni. Przeczytaj, jak pryskać drzewa owocowe mocznikiem i na co dokładnie warto go używać. Sprawdź jego szkodliwość.
Czytaj artykułCzeka Cię zakup nowych kuchennych akcesoriów i już na samą myśl o tym boli Cię głowa? Nie wiesz, które garnki i patelnie wybrać, a im więcej sprawdzasz informacji, tym trudniej podjąć Ci decyzję? Spokojnie! Zebraliśmy najważniejsze dane, dzięki którym szybko określisz, czego potrzebujesz, a zakupy wreszcie okażą się przyjemnością!
Czytaj artykułRóże ogrodowe mają opinię trudnych w uprawie. Rzeczywiście jesienią wiele ich odmian wymaga specjalnej pielęgnacji – kopczykowania czy przykrywania. Poznaj sposoby zabezpieczenia róż przed zimą i sprawdź, które gatunki powinny być bezwzględnie okryte. Dowiedz się też, czy konieczne jest przycinanie róż na zimę.
Czytaj artykułFunkie, nazywane hostami, są cenione za nieprzeciętnie dekoracyjne liście i wszechstronność zastosowań w ogrodzie. Mogą stać się najpiękniejszą ozdobą zacienionych zakątków – ukrytych skalniaków czy otoczenia oczka wodnego. Hosty cieszą się dużą popularnością wśród ogrodników, ale nie każdy wie, jak postępować z nimi jesienią. Czy funkie trzeba zabezpieczyć przed zimą? Odpowiadamy.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 757
- Następna