Art. Spons.

Dla kogo materace piankowe będą najlepszym wyborem do sypialni? Przegląd materacy z oferty Hilding Anders

Materac musi spełniać wiele zadań – nie chodzi tylko o zapewnienie nam perfekcyjnego wypoczynku. Jest on konieczny do zachowania higieny i wsparcia naszego zdrowia.

REKLAMA

Materac piankowy – kto powinien na niego się zdecydować?

Materace piankowe to szczególny typ materacy. Wyróżniają się one swoją konstrukcją – jest ona bardzo lekka, najczęściej składa się z wielu wytrzymałych warstw pianki. Są to modele, które z powodzeniem znajdują swoje zastosowanie w wielu sypialniach. Istnieje pewne przekonanie, że jest to odpowiednia opcja jedynie dla osób lekkich, na przykład dzieci. Nie jest to jednak prawda, chociaż niektóre serie (na przykład Hilding Breakdance) faktycznie zapewniają idealny wypoczynek najmłodszym. Materace piankowe doskonale dopasowują się do ciała leżącego. Jest to bardzo ważny czynnik w trakcie rekonwalescencji i przebywania niektórych chorób. Materac piankowy w zastosowaniu medycznym może być niezastąpiony.

Mit, o którym wspominaliśmy wcześniej, wynika przede wszystkim z niskiej jakości pianek, które stosowane były w materacach na rynku polskim w latach 90-tych i na początku lat dwutysięcznych. W Polsce wciąż można jednak zauważyć lekki dystans wobec takich produktów. Dziś pianki wykonane są ze znacznie lepszych materiałów. Stosowane są pianki wysokoelastyczne, które idealnie reagują na temperaturę ciała leżącego.

Materace piankowe cechują się też stosunkowo długim okresem gwarancji, przynajmniej jeśli chodzi o modele od renomowanych producentów, takich jak Hilding Anders. Wciąż są dostępne także produkty dla najmłodszych, na przykład Hilding Dobranocka. Ważne jest, żeby materac do pokoju dziecka charakteryzował się doskonałą wytrzymałością, był higieniczny i zapewniał spokojny, wygodny sen – nasze pociechy często są najbardziej wymagającymi użytkownikami! Wśród materacy piankowych warto wyróżnić jeszcze jeden typ, którym są materace nawierzchniowe. Służą one poprawie kondycji starego materaca – nakładamy je na łóżko i zupełnie odmieniamy swój komfort. W ofercie Hilding również znajdziemy takie materace – na przykład materac Hilding Jive.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru materaca piankowego?

Od kiedy w Polsce pojawili się producenci zza granicy, jakość sprzedawanych materacy wzrosła. Z jednej strony wprowadzone zostały towary o standardzie europejskim, z drugiej strony lokalni producenci musieli dostosować swoją jakość do potentatów rynkowych. Dziś materace piankowe dysponują doskonałymi parametrami – mają wiele stref twardości, są antyalergiczne, elastyczne, często można spotkać także produkty odwracalne.

Ważne jest zapoznawanie się z parametrami konkretnego materaca, zanim go kupimy. Producent powinien przedstawić nam dane na temat strefy twardości (wraz z opisem, dla kogo jest ona przeznaczona) oraz informacje na temat właściwości hipoalergicznych i technologii wykorzystanych w produkcji danego materaca. W przypadku marki Hilding możemy liczyć na najlepszej jakości pianki, które przez lata były dopracowywane, by zapewnić maksymalny komfort przy zachowaniu trwałości. Samo Hilding jest marką o światowej renomie. Materace te powstają w 25 fabrykach przy użyciu najnowocześniejszych technologii. Nad wydajnością materacy Hilding czuwa kadra wyspecjalizowanych naukowców, którzy zajmują się różnymi dziedzinami. Zadaniem materaca jest wspieranie naszego wypoczynku, a nasze ciała to jednak bardzo skomplikowane układy, których wymagania ciężko spełnić.

W ofercie Hilding znajdziemy też liczne medyczne materace piankowe, sygnowane przez submarkę Sleepmed. Są to materace, które poprawiają komfort życia osób przewlekle chorych, mających problemy z kręgosłupem i osób, które przebywają rekonwalescencję z powodu wypadku.

Reasumując – materac piankowy może służyć do różnych celów

Jeśli wybierzemy konkretny model, na pewno czeka nas wiele niezwykle wygodnych nocy. Materace piankowe dzielą się na dziecięce, pełnowymiarowe (dla dorosłych), nawierzchniowe i specjalistyczne (medyczne). W ofercie Hilding znajdziemy wiele różnych produktów o takich zastosowaniach, np. Hilding Rumba, Hilding Breakdance czy Sleepmed Supreme. To, na jaki materac powinniśmy się zdecydować, zależy w głównej mierze od naszych indywidualnych potrzeb, dlatego warto zapoznać się z kompletną ofertą Hilding.

Założona w 1939r. w Szwecji firma Hilding Anders jest wiodącym producentem materacy na rynku. Obecna na Polskim rynku od 2001 roku firma podbiła serca Polaków wysoką jakością I skandynawskim stylem. W swoim portfelu firma posiada marki takie jak Hilding, Curem, Jansen, Bedding oraz Carpe Diem. Poza własną produkcją Hilding tworzy również materace dla marek takich jak Agata, Amazon BRW, Sleepmed i wiele innych.

 

materiał promocyjny

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Dla kogo materace piankowe będą najlepszym wyborem do sypialni? Przegląd materacy z oferty Hilding Anders"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.