Ekspert na wysokości

JAK ZABEZPIECZYĆ DACH DOMU NA ZIMĘ?

Dach jest bardzo ważnym elementem każdego domu! Wiesz na pewno, że bez niego ani rusz! Dlatego tak istotne jest, aby przed zimą odpowiednio zadbać o jego konserwację. W ciągu tej trudnej pory roku będzie bardzo obciążony śniegiem i soplami, a także narażony na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Zobacz, jak odpowiednio się nim zająć!

REKLAMA

Jak się do tego zabrać?

Najlepiej jak najszybciej, bo zima już za pasem! Pamiętaj o tym, że pokrycie Twojego domu powinno być regularnie kontrolowane. Dzięki temu przed najchłodniejszą porą roku będziesz miał mniej zadań do wykonania! Regularne usuwanie:

  • pęknięć,
  • rozszczelnień,
  • usterek.

Pozwoli Ci utrzymać dach w dobrej kondycji na długo, co sprawi, że będzie służył Ci jeszcze dłużej bez konieczności gruntownej wymiany!

Przed przystąpieniem do prac, koniecznie musisz pamiętać o tym, że najważniejsze jest Twoje bezpieczeństwo. W tym celu zaleca się zrezygnowanie z chwiejnej drabiny i wynajęcie podnośnika koszowego, dzięki któremu praca na wysokości będzie w pełni bezpieczna. Następnie, podczas przeglądu, sprawdź stan swojego dachu. Jeżeli istnieją jakieś usterki, które należy naprawić, zrób to jak najszybciej! Gdy pokrycie domu jest w pełni sprawne, możesz przystąpić do montażu zabezpieczeń na zimę.

Jakie zabezpieczenia istnieją na rynku?

Najbardziej popularne są śniegołapy. Chronią Twoją głowę, przed zsuwającym się z dachu śniegiem! Istnieje wiele rodzajów takich śniegołapów, jednym z nich są płotki śniegowe,  dopasowane do różnego rodzaju pokryć dachowych. Są one bardzo przydatne w ochronie Twojej głowy, ale także rynien. Zsuwający się z dachu ciężki śnieg potrafi je uszkodzić. Dlatego montaż śniegołapów jest tak ważny. Pamiętaj także, aby zamontować płotki nad głównym wejściem do domu oraz bramą garażową. Będzie to ochrona dla Ciebie i Twojego mienia!

Co w temacie rynien?

Ich przegląd przed zimą także jest istotny. Ważne jest, aby były czyste i w pełni drożne. Wtedy woda pochodząca z topniejącego śniegu będzie miała łatwe ujście w dół. W czystym systemie rynnowym ciecz pozostaje w jego środku, co jednocześnie zapobiega powstawaniu sopli. A potrafią być one bardzo groźne dla zdrowia! Dodatkowo drożne, prawidłowo przewodzące wodę rynny zapobiegają zawilgoceniu elewacji. Jest to bardzo ważne. Wszystko już wiesz? W takim razie jak najszybciej zabieraj się do pracy! Twój dach na pewno Ci się za to odwdzięczy. Dodatkowo zadbasz także o bezpieczeństwo własnej głowy w zimie. Powodzenia!

EHC Karol Zagajewski
Zdjęcie główne: EHC Karol Zagajewski

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "JAK ZABEZPIECZYĆ DACH DOMU NA ZIMĘ?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.