Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom – odcinek 236. Dom w Goszczynie

W 236 odcinku Naszego Nowego Domu poznaliśmy pana Stanisława i jego dzieci: trzynastoletniego Kamila i jedenastoletnią Wiktorię.

Nasz Nowy Dom – odcinek 236. Dom w Goszczynie
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom
REKLAMA

Rodzina mieszka w Goszczynie, w połowie niewielkiego budynku. Niedawno żona pana Stanisława zmarła na gruźlicę. Tata i rodzeństwo nie są w stanie podnieść się po tej tragedii, wciąż tęsknią za żoną i mamą. Z domem wiążą się jeszcze inne traumatyczne wspomnienia ­– w jednym z zajmowanych przez rodzinę pomieszczeń ojciec pana Stanisława odebrał sobie życie. Mimo bardzo trudnej sytuacji mężczyzna, jak każdy kochający tata, stara się zapewnić swoim dzieciom wszystko, co najlepsze. Niestety warunki, w jakich przebywa rodzina, są bardzo ciężkie.

Cała trójka śpi w jednym pokoju. Rodzeństwo na łóżku piętrowym, a tata na rozkładanym fotelu. W drugim pomieszczeniu jest kuchnia z oddzieloną jedynie zasłonką prowizoryczną łazienką. Do tego obydwa pokoje dzieli korytarz, który prowadzi również do mieszkania sąsiadów.

Zobacz więcej zdjęć

Układ budynku był ogromnym wzywaniem dla architekta Maćka Pertkiewicza, a z wyjątkowo trudnym remontem zmierzy się nasz nowy kierownik budowy Przemek Oślak. Czy na tak małej powierzchni uda się zaprojektować oddzielne pokoje dla Kamila i Wiktorii i czy znajdzie się miejsce na upragnioną łazienkę?

Zobacz więcej zdjęć

Katarzyna Dowbor: „Kochani naprawdę bardzo wiele w życiu przeszliście. Chciałabym, żebyście uśmiechali się jak wasi rówieśnicy. (…) Nie powinno być tak, że nastolatka mieszka w jednym pokoju z dwoma mężczyznami. (…) Tak naprawdę to nie jest jedno mieszkanie. Jak z tych dwóch oddzielnych pokoi stworzyć przytulny, odpowiednio dla was przygotowany dom?”

Poczas kręcenia programu ekipa spotkała się z nowym wyzwaniem. Na planie drugiego remontu rozchorował się architekt. Maciek musiał go zastąpić i pomóc przy remoncie domu.

„Przez chorobę Wojtka, mam dwa razy tyle pracy, ponieważ zobowiązałem się pomóc Arturowi na jego budowie" - powiedział Maciek.

Jak zmienił się dom po remoncie?

Dotychczasowy korytarz, po gruntownym remoncie ścian i podłogi w końcu zaczął przypominać prawdziwy przedpokój. Stanęła w nim szafka na buty, a na ścianie zawisnął wieszak na kurtki.

Zobacz więcej zdjęć

W pokoju pana Stanisława  po gruntownym remoncie ścian oraz podłogi i  wymianie drzwi wejściowych stanęła ścianka działowa obok której Maciek zaplanował ekologiczny kominek, który będzie ogrzewał równomiernie cały dom.

Zobacz więcej zdjęć

W pokoju znalazło się miejsce na rozkładaną kanapę, która w nocy zamienia się w wygodne łóżko, szafa na ubrania oraz regał. Na ścianie zawisł telewizor a pod nim ustawiono stół z krzesłami. Po drugiej stronie pokoju po wymianie i przeniesieniu okna stanęła zabudowa kuchenna, w której schowane są: lodówka, piekarnik i zmywarka. W blacie zamontowano zlew i płytę elektryczną, nad którą zawisł okap kuchenny. Wiszące szafki z pewnością pomieszczą wszystkie produkty spożywcze oraz akcesoria kuchenne.

Zobacz więcej zdjęć

W nowej łazience po remoncie znalazła się duża kabina prysznicowa, toaleta oraz szafka z umywalką, nad która zawisło lustro. Maciek wygospodarował tutaj również miejsce na pralkę.

Zobacz więcej zdjęć

Po przedzieleniu dawnej kuchni ścianką działową  i wstawieniu nowych drzwi, po remoncie ścian i podłogi powstał pokój Wiktorii. Nastolatka ma w nim w końcu swoje łóżko, szafę na ubrania oraz biurko z krzesłem, nad którym zamontowano wiszące półki. Różowe dodatki sprawiły, że pokój nabrał dziewczęcego charakteru.

Zobacz więcej zdjęć

Pokój Kamila został doświetlony nowym oknem. Po gruntownym remoncie pomieszczenia, w pokoju chłopca znalazły się łózko, biurko z krzesłem oraz szafa na ubrania. Osobiste rzeczy będzie mógł również trzymać w zabudowanym regale i wiszących szafkach.

Zobacz więcej zdjęć

Na zewnątrz budynek został ocieplony i otynkowany. Dach zyskał nowe poszycie i orynnowanie. Dom udało się równie podłączyć do gmiennej sieci kanalizacyjnej.

Zobacz więcej zdjęć

„Ten projekt był dla mnie bardzo trudny, na styk udało się wszystko pomieścić. Najbardziej cieszy mnie łazienka. Dodatkowo Przemek załatwił podłączenie do kanalizacji, co jest bardzo ważne” – powiedział Maciek.

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

StanZub

Fajnie. Ale często zastanawia mnie to, co do tej pory robili niektórzy wnioskodawcy

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom – odcinek 236. Dom w Goszczynie"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.