Nasz Nowy Dom

Nasz Nowy Dom - odcinek 244. Dom w Trzcińcu

W kolejnym odcinku najnowszej edycji Naszego Nowego Domu ekipa programu odwiedziła rodzinę mieszkającą w Trzcińcu . W domu wymagającym gruntownego remontu mieszkała pani Maria z dwójką dzieci.

Nasz Nowy Dom - odcinek 244. Dom w Trzcińcu
materiał partnera/ Nasz Nowy Dom
REKLAMA

Rodzina po przejściach

Pani Maria rozwiodła się z mężem i wraz z dziećmi, Klaudią i Hubertem, zamieszkała w starym, zrujnowanym domu w Trzcińcu, kupionym dzięki pomocy swojej mamy. Rok później doszło do rodzinnej tragedii – dzieci spędzały wakacje z ojcem, który na ich oczach zasłabł i utonął.

Do dziś rodzina żyje w cieniu tego dramatu, dzieci nie mogą się pozbierać. Mama, pracując i starając się związać koniec z końcem, dba by niczego im nie brakowało, ale nie jest w stanie zapewnić im odpowiednich warunków w domu. W starym budynku nie było łazienki ani toalety, trzeba było myć się w miskach i wychodzić na zewnątrz do wychodka. Przez dziurawe ściany i podłogi wdzierało się zimno. Stara instalacja elektryczna w każdym momencie mogła się zapalić.

Katarzyna Dowbor po tym, jak zobaczyła, w jakich warunkach mieszka rodzinia była w szoku.

„Tak, nie może być! Wyremontujemy wasz dom” – powiedziała prowadząca.

Czy ekipa „Naszego Nowego Domu” podejmie wyzwanie i wyremontuje dom w zaledwie pięć dni? Nowy odcinek programu oglądaj w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT. Poprzednie znajdziesz na PolsatGo.

Niestety, remont tylko z pozoru wydawał się łatwy

„Niskie pokoje, krzywe sufity i ściany. Dalej będzie tylko gorzej. Dom ma dużo problemów. Brak instalacji elektrycznej, brak instalacji wodno-kanalizacyjnej. Wszystkie pomieszczenie są przechodnie, tak nie może zostać”- oznajmił Wojtek na początku.

 „Dom jest duży i w bardzo złym stanie. Projekt jest bardzo ambitny, czeka nas mnóstwo pracy. Musimy od nowa robić podłogi i sufity" - powiedział Artur Witkowski kierownik ekipy budowlanej

Na problemy nie trzeba było długo czekać. Na początku ekipa miała problem z policzeniem instalacji elektrycznej. Okazało się, że pracowali na starym projekcie. Na szczęście błąd udało się szybko wyłapać i naprawić.

Zobacz więcej zdjęć

Kolejnego dnia na budowie, wraz z postępem prac pojawiły się kolejne przeszkody. W łazience sufit wyszedł niżej niż przewidywano, istniało ryzyko, że kabina prysznicowa się nie zmieści. Gra toczyła się dosłownie o milimetry. Jedynym wyjściem była wymiana płytek na inne, cieńsze, niż te które pierwotnie zamówił architekt.

To dla mnie sytuacja podbramkowa, ale nie mam innego wyjęcia. Jestem rozczarowany tą budową. Wiele miejsc mnie zaskoczyło i nie wszystko jest po mojej myśli – stwierdził na koniec Wojtek.

Jak zmienił się dom?

Przedpokój dzięki wyburzeniu starego komina znacząco się powiększył.  Stanęły w nim niezbędne meble, zamontowano również nowe drzwi wejściowe.

Zobacz więcej zdjęć

Z dawnego pokoju pani Mari i Huberta, dzięki ściankom działowym, Wojtek wyodrębnił nowe pomieszczenie – upragnioną przez rodzinę łazienkę.

Zobacz więcej zdjęć

Za ścianą łazienki powstał pokój Klaudii, który po remoncie przestał być przechodni. Nastolatka ma w nim teraz najpotrzebniejsze meble, w tym wygodne biurko, którego nigdy nie podsiadała.

Zobacz więcej zdjęć

Obok pokoju dziewczynki, swoje nowe królestwo zyskał Hubert. Młodzieżowe meble i dodatki z motywem podwodnego świata sprawią, że chłopiec będzie się tutaj czuł „jak ryba w wodzie”.  

Zobacz więcej zdjęć

Pani Maria z dziećmi mają teraz kuchnię z prawdziwego zdarzenia, wyposażoną w nowoczesne meble i sprzęty.   

Zobacz więcej zdjęć

Zaplanowany obok pokój dzienny, będzie sprzyjał relaksowi. W szczególności, że Wojtek zaprojektował w nim biokominek.

Zobacz więcej zdjęć

Dawna kuchnia, po gruntownym remoncie zamieniła się w sypialnię Pani Marii, w której zapracowana mama będzie mogła wreszcie odpocząć.

Zobacz więcej zdjęć

Obok znalazło się wymarzone pomieszczenie każdej pani domu – garderoba z pralnią. Wojtek umieścił w niej także termę.

Zobacz więcej zdjęć

Ogrzewanie domu zapewni teraz folia grzewcza położona na podłodze w każdym pomieszczeniu.

Zobacz więcej zdjęć

Na wyremontowanym dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, a naprawiona elewacja została pomalowana. Budynek zyskał również nowe orynnowanie oraz schodki wejściowe.

Zobacz więcej zdjęć

Autor: Redakcja Deccoria.pl

Katarzyna Dowbor: Jest w Polakach dużo dobra, trzeba je tylko z nas trochę wyciągnąć

Katarzyna Dowbor

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Nasz Nowy Dom - odcinek 244. Dom w Trzcińcu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.